pirania3dd

W czerwcu wiele komercyjnych propozycji, nie zabraknie także kilku prawdziwych „perełek”. Dla fanów nowych wersji klasycznych opowieści przygotowano Królewnę Śnieżkę i łowcę, Kopciuszka. Inną historięRomana Barbarzyńcę 3D.

Wielbiciele komedii mogą wybrać się na Głupiego, głupszego, najgłupszego, Jak urodzić i nie zwariować, Wielki rok, 2 dni w Nowym Jorku i Jeszcze dłuższe zaręczyny. Fani thrillerów i horrorów zapewne pójdą na Piranię 3DD, Szepty, Czernobyl. Reaktor strachu, Słodkich snów, kina akcji wybiorą Valhallę: Mrocznego wojownika. Ciekawie zapowiadają się także m. in. Koriolan w reżyserii Ralpha Fiennesa czy Cosmopolis Davida Cronenberga.

Plus kino dokumentalne – Projekt Nim i Chwała dziwkom. Prawdziwym przebojem może okazać się jednak Twoja stara. Baśń Łukasza Jedynastego i Marka Grabie.


PREMIERY – 1 CZERWCA


Heniek
Dramat, Polska, 71 min.
reżyseria: Eliza Kowalewska, Grzegorz Madej
obsada: Maciej Słota, Beata Schimscheiner

Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności. Zmagając się w walce z własnymi słabościami, odkryją największe oszustwo Heńka. (opis dystrybutora)

Kopciuszek. Inna historia
Animacja, Francja, 85 min.
reżyseria: Pascal Herold
głosy: Julia Kołakowska, Grzegorz Kwiecień, Anna Apostolakis-Gluzińska

Niewielu chciałby zamieszkać w dzikim miasteczku, gdzie władzę sprawuje bezwzględna Felicity, gdzie prawo stanowią bandy małpich piratów i nikt nie czuje się bezpiecznie. Właśnie w takim miejscu przychodzi żyć naszemu Kopciuszkowi. W tej bajce wszystko jest trochę inne… Co zgubi nasz Kopciuszek? Bo o żadnym pantofelku nie ma mowy! Czy historia ta będzie opowieścią tylko o jednej miłości? I czy na pewno wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie? (opis dystrybutora)

Królewna Śnieżka i łowca
Przygodowy/fantasy, USA, 127 min.
reżyseria: Rupert Sanders
obsada: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth

Twórcy filmu Królewna Śnieżka i łowca przedstawia zapierającą dech w piersiach nową wizję legendarnej baśni, w której Kristen Stewart wciela się w jedyną osobę na świecie piękniejszą od złej królowej Ravenny, która pragnie ją unicestwić. Okrutna władczyni nie przypuszcza jednak, że młoda kobieta stanowi zagrożenie dla jej korony trenując sztuki walki z Łowcą o imieniu Eric , który kiedyś na rozkaz królowej miał ją pojmać. (opis dystrybutora)

Pirania 3DD
Horror/komedia, USA, 83 min.
reżyseria: John Gulager
obsada: Chris Zylka, Katrina Bowden, Christopher Lloyd

Druga część pełnej zdumiewających pomysłów „Piranii”, którą obejrzało blisko 200 tysięcy polskich widzów. Rok po krwawych wydarzeniach nad jeziorem Victoria, spragnione nowego żeru prehistoryczne piranie przedostają się kanalizacją do basenów i świeżo otwartego parku wodnego „Big Wet”. Mają ochotę na konsumpcję jeszcze większej ilości, jeszcze bardziej ponętnych i jeszcze bardziej nagich ciał. (opis dystrybutora)

Projekt Nim
Dokumentalny, Wielka Brytania, 93 min.
reżyseria: James Marsh
obsada: Bob Angelini, Nim Chimpsky, Bern Cohen

W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie rodzi się mały szympans. Kilka dni później jego matka dostaje uspokajający zastrzyk. Traci przytomność, a jej małe, płaczące ze strachu dziecko w brutalny sposób zostaje jej odebrane na zawsze. Mały szympans zostaje nazwany Nim i trafia do rąk absolwentki psychologii, która sama jest już matką trójki dzieci. Za odpowiednim wynagrodzeniem ma go wychowywać jak własne dziecko. W ten sposób wchodzi w życie „projekt Nim”, czyli jeden z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów, który ma udowodnić, że szympans, wychowywany jak człowiek, może nauczyć się komunikować za pomocą języka. (opis dystrybutora)

Tej nocy będziesz mój
Komedia/muzyczny, Wielka Brytania, 80 min.
reżyseria: David Mackenzie
obsada: Luke Treadaway, Natalia Tena

Co się stanie, jeśli na 24 godziny zostaniesz nierozerwalnie związany z drugim człowiekiem? To właśnie przydarza się Adamowi (Luke Treadaway) i Morello (Natalia Tena). Oboje są muzykami – on gra elektro pop w duecie ze swoim kumplem Tyko; ona jest liderką punkowego zespołu The Dirty Pinks. Czekając na występ, wdają się w głupią sprzeczkę, którą słyszy przechodzący obok kaznodzieja. W imię miłości skuwa ich ze sobą kajdankami, po czym znika z kluczem. Początkowa frustracja bohaterów z czasem zamienia się w niechętną akceptację, a stąd już tylko krok do prawdziwego uczucia… (opis dystrybutora)

Twoja stara. Baśń
Fantasy/komedia, Polska, 83 min.
reżyseria: Łukasz Jedynasty, Marek Grabie
obsada: Łukasz Jedynasty, Marek Grabie

Głównym bohaterem filmu jest niejaki Gienko – skromny mazurski rybak, którego jednak bardziej interesują dziewczyny i miód pitny aniżeli rybołówstwo. Pewnego dnia bohater ten znajduje w lesie tajemniczy przedmiot, przez który wpada w poważne tarapaty – zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie dwóch rycerzy. Ścigany przez „królewskich”, Gienko wyrusza do zamku szukać sprawiedliwości i zemsty, przeżywając (czasem ledwie o włos) po drodze wiele przygód (miedzy innymi spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Robin Hoodem czy walkę ze Smokiem Wawelskim) (opis dystrybutora)


PREMIERY – 8 CZERWCA


Cygan
Dramat, Czechy/Słowacja, 100 min.
reżyseria: Martin Sulik
obsada: Jan Mizigar, Attila Mokos, Miroslav Gulyas

Czternastoletni Adam, mieszkaniec romskiej wioski, ma w życiu tylko dwie przyjemności: boks i towarzystwo czarnookiej Julki. Poza tym otaczający świat nie napawa go optymizmem. Wszechobecna bieda, brak pracy, surowe warunki życia, bierność ludzi – z tym wszystkim dorastający chłopak styka się codziennie. Jakby tego było mało, jego ojciec ginie w niejasnych okolicznościach. Żałoba matki nie trwa długo – chcąc zapewnić czwórce dzieci jakąś przyszłość, wkrótce wychodzi za mąż. Surowy ojczym, lokalny „ojciec chrzestny” szybko próbuje wciągnąć Adama w swoje niezbyt czyste interesy. O duszę chłopca walczy z nim miejscowy ksiądz. Z radą i pomocą zjawia się także… zmarły ojciec. Okazuje się, że do Boga i do diabła jest tak samo blisko… (opis dystrybutora)

Koriolan
Thriller/dramat, Wielka Brytania, 122 min.
reżyseria: Ralph Fiennes
obsada: Gerard Butler, Ralph Fiennes, Vanessa Redgrave

„Koriolan” to najnowocześniejsza od czasu „Romea i Julii” Baza Luhrmana, ociekająca testosteronem ekranizacja dzieła Szekspira, ukazującego krwawą zemstę generała Kajusa Marcjusza na niewdzięcznych mieszkańcach Wiecznego Miasta, którzy pozbawiają go szans na objęcie najwyższej władzy w Rzymie. Wygnany i upokorzony przyłącza się do armii Wolsków pod wodzą Aufidiusza, by wspólnie przypuścić spektakularny atak na miasto, które haniebnie zdradziło swojego obrońcę. (opis dystrybutora)


 PREMIERY – 15 CZERWCA


Ave
Dramat, Bułgaria, 88 min.
reżyseria: Konstantin Bojanov
obsada: Anjela Nedyalkova, Ovanes Torosian, Martin Brambach

Kamen podróżuje przez Bułgarię autostopem. Po drodze spotyka 17-letnią Ave i dalej ruszają już razem. Za każdym razem, gdy łapią okazję, dziewczyna opowiada kierowcom zupełnie inną historię tego, kim są i dokąd jadą. Kolejne kłamstwa sprawiają, że para pakuje się w coraz większe kłopoty. Prawdomówny Kamen początkowo niechętnie spogląda na Ave, która bez umiaru puszcza wodze fantazji. Powoli jednak zakochuje się w nowej znajomej. (opis dystrybutora)

Montevideo, smak zwycięstwa
Komedia/przygodowy, Serbia, 140 min.
reżyseria: Dragan Bjelogrlic
obsada: Milos Bikovic, Petar Strugar, Nina Jankovic

Barwna i pełna humoru opowieść  o chłopakach z belgradzkiej drużyny piłkarskiej, którzy mieli odwagę walczyć o swoje  marzenia.  O śmiałkach, którym udział w pierwszych Mistrzostwach  Świata w Montevideo pozwolił stać się żywą legendą Oparty na prawdziwych wydarzeniach film Dragana Bjelogrlića ukazuje legendarne zwycięstwo serbskiej drużyny trenowanej przez inżyniera Boško Simonovića podczas Pierwszych Piłkarskich Mistrzostw Świata w Montevideo 1930 roku. (opis dystrybutora)

Szepty
Horror, Wielka Brytania, 106 min.
reżyseria: Nick Murphy
obsada: Rebecca Hall, Dominic West, Imelda Staunton

Internatem dla chłopców z najbogatszych sfer w Rookford wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich.  Wszelkie racjonalne próby wyjaśnienia tej tragedii zawodzą. Uczniowie zaczynają opowiadać przerażającą historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart (Rebecca Hall), która zajmuje się demaskowaniem fałszywych spirytystów, żerujących na naiwności osób wierzących w duchy. Według niej życie pozagrobowe nie istnieje. Testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli.  To, co zdarzy się później sprawi, że dziewczyna nie będzie już mogła z tego miejsca odejść… Co naprawdę wydarzyło się w Rookford? (opis dystrybutora)

Valhalla: Mroczny wojownik
Akcja/przygodowy, Dania/Wielka Brytania, 100 min.
reżyseria: Nicolas Winding Refn
obsada: Mads Mikkelsen, Gary Lewis, Jamie Sives

Rok 1000. Jednooki wojownik (Mads Mikkelsen) od lat trzymany jest w klatce przez wrogie plemię, które zmusza go do krwawych walk. Kiedy udaje mu się w końcu odzyskać wolność, spotyka na swojej drodze chrześcijan. Namawiają go oni do udziału w krucjacie i wyprawie do Jerozolimy. Jednooki decyduje się wyruszyć razem z nimi w stronę nieznanego świata. Prosto do jądra ciemności. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 22 CZERWCA


Chwała dziwkom
Dokumentalny, Austria/Niemcy, 114 min.
reżyseria: Michael Glawogger

Trzy kraje, trzy języki, trzy religie świata i jedna, najstarsza, profesja – prostytucja. W Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, nie widząc kto je ogląda. Mizdrzą się, jakby brały udział w konkursie na miss prostytutek. W Bangladeszu mężczyźni udają się do brudnych slumsów, gdzie tanie kobiety lekkich obyczajów realizują ich seksualne marzenia. Z kolei w Meksyku prostytutki modlą się do Świętej Pani. (opis dystrybutora)

Cosmopolis
Dramat, USA, 108 min.
reżyseria: David Cronenberg
obsada: Robert Pattinson, Samantha Morton, Jay Baruchel

Niedaleka przyszłość. Erick Packer, 28-letni miliarder, giełdowy geniusz, bezwzględny manipulator, opuszcza swój superluksusowy apartament na Manhattanie, by przemierzyć ogarnięte chaosem miasto. Będzie to podróż, która na zawsze odmieni jego uporządkowane, pozbawione emocji życie.  Z wnętrza swej pancernej limuzyny Erick doświadczy świata, z jakim dotąd nie zetknął się twarzą w twarz. (opis dystrybutora)

Czarnobyl. Reaktor strachu
Horror, USA, 90 min.
reżyseria: Bradley Parker
obsada: Jesse McCartney, Jonathan Sadowski, Olivia Dudley

Sześcioro młodych ludzi szukających ekstremalnych wrażeń wynajmuje przewodnika, który, mimo surowych zakazów, zabiera ich do owianego tajemnicą miasta-widmo. Tu mieszkali niegdyś pracownicy reaktora w Czarnobylu. Po tragicznym wybuchu, ponad 25 lat temu, ewakuację całego miasta przeprowadzono w ciągu jednej nocy. Nielicznych, którzy tam zostali, nigdy już nie widziano… Bohaterowie szybko odkrywają, że choć nikt nie przeżył katastrofy, bynajmniej nie są tutaj sami. Wszystko wskazuje na to, że przerażający rozdział w historii miasta nie został jeszcze wcale zamknięty. (opis dystrybutora)

Jak urodzić i nie zwariować
Dramat/komedia, USA, 110 min.
reżyseria: Kirk Jones
obsada: Elizabeth Banks, Anna Kendrick, Cameron Diaz

Komedia poczęta z inspiracji bestsellerowym poradnikiem dla rodziców „W oczekiwaniu na dziecko”. Poznaj pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, splatające się ze sobą historie pięciu par, które stają przed wyzwaniami zbliżającego się rodzicielstwa. Guru fitnessu Jules i gwiazdor tanecznego show Evan odkryją, że ich celebryckie życie na wysokich obrotach to nic w porównaniu z przygotowaniami do porodu. Wendy właśnie znajduje się w epicentrum burzy hormonów, a gromy, z imponującą precyzją, trafiają w jej męża Gary’ego. Para szuka zrozumienia wśród towarzyszy niedoli w ciążowej grupie wsparcia. (opis dystrybutora)

Nie ma tego złego
Dramat, Dania, 93 min.
reżyseria: Mikkel Munch-Fals
obsada: Bodil Jorgensen, Henrik Prip, Mille Lehfeldt

Cztery zagubione dusze i cztery zupełnie inne rodzaje samotności. Każda z nich podszyta strachem i iluzją. Ingeborg ubolewa, że wiek zniszczył jej atrakcyjność. Siedząc w sterylnym wnętrzu swojego mieszkania, szuka w myślach choćby jednej osoby, do której mogłaby się odezwać. Jej córka Anna nie może pogodzić się z utratą jednej piersi; wraz z nią straciła także pewność siebie i ochotę na seks. Chce znowu czuć się pożądana, wybiera więc najprostszą drogę: porno. Anders obnaża się przed kobietami, co rujnuje jego życie kawałek po kawałku. Kiedy szuka pomocy u seksuologa, jego syn Jonas, chłopiec o aparycji cherubina, nie wybrzydza wśród potencjalnych klientów. Godzi się na wszystkich – kobiety, mężczyzn, starych, młodych, pary… To jego sposób na samodzielność. Wszyscy są na swój sposób samotni, wszyscy pragną miłości i bliskości. Życie bywa boleśnie śmieszne, więc w końcu ich ścieżki zejdą się w najbardziej nieoczekiwanym dla nich miejscu. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 29 CZERWCA


2 dni w Nowym Jorku
Komedia, Francja/Niemcy, 91 min.
reżyseria: Julie Delpy
obsada: Chris Rock, Julie Delpy, Albert Delpy

Po rozstaniu z Jackiem, Marion przenosi się do Nowego Jorku, gdzie, przygotowując wystawę swoich fotografii, poznaje słynnego prezentera radiowego Mingusa. Wszystko zdaje się ich dzielić, ale to właśnie w ramionach obdarzonego wyjątkowo ciętym dowcipem gwiazdora eteru ponętna Francuzka znajdzie pocieszenie po miłosnym zawodzie. Ich sielankę zakłóci nagła wizyta ekscentrycznego ojca Marion (ojciec reżyserki Albert Delpy) i jej wiecznie niezaspokojonej seksualnie siostry. W dodatku, gdy pracami utalentowanej artystki zainteresuje się bogaty playboy, nowojorski romans barwnej pary zamieni się w prawdziwą lawinę kulturowych i miłosnych nieporozumień. (opis dystrybutora)

Jeszcze dłuższe zaręczyny
Komedia/romans, USA, 124 min.
reżyseria: Nicholas Stoller
obsada: Emily Blunt, Jason Segel, Alison Brie

Jeszcze dłuższe zaręczyny rozpoczyna się w momencie, w którym kończy się większość komedii romantycznych. Dokładnie po roku od pierwszego spotkania, Tom Solomon zaskakuje swoją ukochaną Violet Barnes wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jego plan jest prosty – w drodze na sylwestrowe przyjęcie, pod wymyślonym pretekstem chce zabrać Violet do modnego w San Francisco lokalu Birch, w którym pracuje. Lokal wydaje się być idealnym miejscem na zadanie najważniejszego pytania. Tom jest piekielnie zdenerwowany, ale świece już się palą, szampan chłodzi, a jego najlepszy przyjaciel Alex jest jedynym wtajemniczonym. Ale ponieważ są już spóźnieni na przyjęcie, Violet nie chce zgodzić się na zboczenie z trasy. Sfrustrowany Tom wykrzykuje swój plan i nagle okazuje się, że… są zaręczeni! (opis dystrybutora)

Słodkich snów
Horror/thriller, Hiszpania, 102 min.
reżyseria: Jaume Balaguero
obsada: Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan

Cesar (popisowa rola Luisa Tosara – gwiazdy numer 1 hiszpańskiego kina) wzorowo wypełnia obowiązki dozorcy w luksusowej kamienicy w samym sercu Barcelony. Gdy jednak w jednym z najelegantszych mieszkań zamieszka piękna Clara, w skrytym Cesarze obudzi się demon. Zrobi wszystko, by zbliżyć się do fascynującej go kobiety. (opis dystrybutora)

(terminy premier mogą ulec zmianie, informacje o nich uaktualniamy na bieżąco)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
grandoff
Grand Off – Europejskie Nagrody Filmowe
polowka2017
Polówka 2017 – informacje
craft
The Best of Craft 2017 – Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*