historiarojaW marcu na ekranach kin pojawią się ostatnie filmy nominowane do tegorocznych Oscarów – Carol, Dama w vanie,a także Wstrząs z ciekawą rolą, nominowanego do Złotych Globów, Willa Smitha. Poza tym Historia Roja, Niewinne, Nawet góry przeminą czy Powrót.

Dla wielbicieli hollywoodzkiego kina w marcu – Londyn w ogniu, Zmartwychwstały, Zoolander 2, Seria Niezgodna: Wierna, Psy mafii, Tata kontra tata. Dla najmłodszych dwie animacje – Robinson Crusoe oraz Złoty koń.


PREMIERY – 4 MARCA


– Carol
Melodramat, USA/Wielka Brytania, 118 min.
reżyseria: Todd Haynes
obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler

Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją. (opis dystrybutora)

– Historia Roja
Wojenny, Polska, 150 min.
reżyseria: Jerzy Zalewski
obsada: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak, Marcin Kwaśny

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”. (opis dystrybutora)

– Londyn w ogniu
Thriller/Akcja, USA/Wielka Brytania/Bułgaria, 99 min.
reżyseria: Babak Najafi
obsada: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman

Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Jedynym człowiekiem, który może jeszcze odwrócić bieg dramatycznych zdarzeń jest szef ochrony prezydenta USA, czyli agent Mike Banning. (opis dystrybutora)

– Nawet góry przeminą
Dramat, Chiny/Francja/Japonia, 120 min.
reżyseria: Zhangke Jia
obsada: Tao ZhaoYi Zhang

Chiny, 1999 rok. W Fenyang dwaj przyjaciele z dzieciństwa Liangzi i Zhang kochają się w miejscowej piękności o imieniu Tao . Dziewczynie początkowo trudno się zdecydować, ale w końcu postanawia poślubić zamożniejszego Zhanga. Na świat przychodzi ich syn o imieniu Dollar , ku czci kapitalizmu. Następnie akcja przenosi się do 2014 roku, do zmodernizowanych i zachłyśniętych nowymi technologiami Chin. Zhang, który zbił fortunę na giełdzie i stał się biznesowym magnatem, rozwodzi się z Tao i emigruje z synem do Australii. Kolejny skok akcji i mamy rok 2025 w Australii. Zhang zbankrutował, a pełnoletni Dollar nie potrafi nawiązać więzi z ojcem. Nie ma z nim kontaktu, bo nie mówi po chińsku, a postać matki jest dla niego jedynie mglistym wspomnieniem. Postanawia nauczyć się chińskiego i ją odnaleźć, aby poznać własną tożsamość. Film spina klamrą przebój Pet Shop Boys Go West , który doskonale oddaje charakter tej rozciągniętej w czasie poetyckiej historii o miłości w dynamicznie zmieniających się realiach. (opis dystrybutora)

– Robinson Crusoe
Animacja/Przygodowy, Belgia/Francja, ? min.
reżyseria: Ben Stassen
głosy: –

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy. (opis dystrybutora)

– Tysiąc i jedna noc – cz. 2, opuszczony
Dramat, Francja/Niemcy/Portugalia/Szwajcaria, 131 min.
reżyseria: Miguel Gomes
obsada: Cristina Alfaiate, Chico Chapas, Luísa Cruz, Gonçalo Waddington

Po wielkim sukcesie Tabu reżyser powraca równie oryginalną i nostalgiczną, choć znacznie bardziej wielowarstwową opowieścią o portugalskiej duszy w czasach ekonomicznego kryzysu. Dokumentację rozpadającej się rzeczywistości nakłada na wybrane wątki z Baśni tysiąca i jednej nocy, wędrując między czasem przeszłym i teraźniejszym oraz realizmem i baśniowością – zarówno pod względem użycia środków filmowych, jak i na poziomie fabuły. Drugą część trylogii rozpoczyna od historii tajemniczego Simão – ukrywającego się przed prawem zabójcy, uważanego za lokalnego bohatera. Chwilę potem ponownie wprowadza na ekran Szeherezadę, czyniąc ją narratorką tej zanurzonej w bezczasie i zarazem w aktualnych problemach opowieści. Jej wielką siłą – podobnie jak w wypadku pozostałych części – są hipnotyzujące zdjęcia Sayombhu Mukdeeproma, stałego współpracownika Apichatponga Weerasethakula. (opis dystrybutora)

– Zmartwychwstały
Dramat, USA, 107 min.
reżyseria: Kevin Reynolds
obsada: Joseph Fiennes, Tom Felton

Spektakularna biblijna historia zmartwychwstania widzianego oczami niewierzącego. Klawiusz, wpływowy rzymski setnik, na prośbę Poncjusza Piłata rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać ferment, jaki zapanował wśród ludu Jeruzalem na wieść o zmartwychwstaniu. (opis dystrybutora)

– Zoolander 2
Komedia, USA, 112 min.
reżyseria: Ben Stiller
obsada: Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell

Zimne, stalowe spojrzenie, drapieżne oko tygrysa… tylko on potrafi strzelać spojrzeniem z siłą magnum. Powraca Derek Zoolander, największa, jedyna taka gwiazda modelingu. Piękno wcielone. Kiedy ostatnio widzieliśmy największe gwiazdy męskiego modelingu Dereka Zoolandera i Hansela McDonalda, byli u szczytu sławy, szefując „Centrum im. Dereka Zoolandera dla dzieci, które nie potrafią dobrze czytać i chcą nauczyć się innych fajnych rzeczy”, a Mugatu znajdował się za kratkami. Od tego czasu zmieniło się wszystko, Centrum im. Zoolandera nie istnieje, a Derek i Owen żyją w upokorzeniu poza głównymi wydarzeniami świata mody.  Ale właśnie otrzymali zaproszenie do wiecznego miasta, Rzymu, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu modowym, które może pomóc im wrócić im w gorące światła jupiterów i przywrócić czasy chwały. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 11 MARCA


– Bang Gang
Dramat, Francja, 108 min.
reżyseria: Eva Husson
obsada: Finnegan Oldfield, Marilyn Lima, Daisy Broom, Fred Hotier

Współczesna historia miłosna. Dwie przyjaciółki, George i Laetitia, zabijają wakacyjną nudę na imprezach w domu Alexa. Podczas jednego wieczoru przebojowa George prowokuje grę w Bang Gang, która szybko staje się obowiązkowym punktem następnych imprez. Seks, alkohol, narkotyki, zabawa do samego rana – bez zahamowań, wszystko zostaje wśród znajomych. Ale beztroski czas szybko się kończy, kiedy George odkrywa, że chłopak, w którym jest zakochana, zdradza ją z najlepszą przyjaciółką. A na dodatek Bang Gang zaczyna wymykać się spod kontroli. (opis dystrybutora)

– El Clan
Thriller, Argentyna/Hiszpania, 110 min.
reżyseria: Pablo Trapero
obsada: Guillermo Francella, Peter Lanzani

Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. (opis dystrybutora)

– Na skrzyżowaniu wichrów
Dramat, Estonia, 90 min.
reżyseria: Martti Helde
obsada: Einar Hillep, Ingrid Isotamm

II wojna światowa nie zdążyła jeszcze przejść do historii, a w Europie już zmienia się geopolityczny ład. Kraje bałtyckie zostają wcielone do ZSRR. Dla rdzennych mieszkańców Estonii rozpoczyna się dramat masowych wywózek na Syberię. Wśród ponad czterdziestu tysięcy wysiedleńców jest Erna, matka małej dziewczynki, rozdzielona ze swoim mężem – wojskowym. To jej historię oglądamy na ekranie. (opis dystrybutora)

– Nieobecność
Dokumentalny, Polska, 66 min.
reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz

Film dokumentalny opowiadający historię reżysera – Piotra Łazarkiewicza.

– Niewinne
Dramat, Belgia/Francja/Polska, 100 min.
reżyseria: Anne Fontaine
obsada: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu. W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią. Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru… (opis dystrybutora)

– Seria Niezgodna: Wierna
Akcja/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Robert Schwentke
obsada: Shailene Woodley, Theo James

Trzecia część kasowego hitu „Niezgodna”. Zrealizowana z wielkim rozmachem wizjonerska superprodukcja science fiction oparta na jednym z największych fenomenów literackich ostatnich lat. Tym razem TRIS i CZTERY muszą przekroczy granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata, ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To co odkryją po drugiej stronie każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość. (opis dystrybutora)

– Siostry
Komedia, USA, 118 min.
reżyseria: Jason Moore
obsada: Amy Poehler, Tina Fey, Dianne Wiest, James Brolin

Siostry Ellis – odpowiedzialna i zdystansowana Maura i postrzelona, neurotyczna Kate mają tylko jeden weekend, by zabrać z rodzinnego domu swoje rzeczy, wyrzucić śmieci z dzieciństwa i ocalić pamiątki, które będą im przypominać szczenięce lata spędzone w rodzinnym domu. Ów dom został właśnie wystawiony na sprzedaż przez rodziców. Naturalnie, obie reagują na tę wieść histerycznie i agresywnie, rozumiejąc, że właśnie następuje symboliczne pożegnanie z dzieciństwem, zwłaszcza że dorosłość nie okazała się dla nich szczególnie łaskawa. (opis dystrybutora)

– Tysiąc i jedna noc – cz. 3, oczarowany
Dramat, Francja/Niemcy/Portugalia/Szwajcaria, 125 min.
reżyseria: Miguel Gomes
obsada: Cristina Alfaiate, Adriano Luz

Po wielkim sukcesie Tabu reżyser powraca równie oryginalną i nostalgiczną, choć znacznie bardziej wielowarstwową opowieścią o portugalskiej duszy w czasach ekonomicznego kryzysu. Dokumentację rozpadającej się rzeczywistości nakłada na wybrane wątki z Baśni tysiąca i jednej nocy, wędrując między czasem przeszłym i teraźniejszym oraz realizmem i baśniowością – zarówno pod względem użycia środków filmowych, jak i na poziomie fabuły. Drugą część trylogii rozpoczyna od historii tajemniczego Simão – ukrywającego się przed prawem zabójcy, uważanego za lokalnego bohatera. Chwilę potem ponownie wprowadza na ekran Szeherezadę, czyniąc ją narratorką tej zanurzonej w bezczasie i zarazem w aktualnych problemach opowieści. Jej wielką siłą – podobnie jak w wypadku pozostałych części – są hipnotyzujące zdjęcia Sayombhu Mukdeeproma, stałego współpracownika Apichatponga Weerasethakula. (opis dystrybutora)

– Wstrząs
Dramat/Sportowy, Australia/USA/Wielka Brytania, 123 min.
reżyseria: Peter Landesman
obsada: Will Smith, Alec Baldwin

Historia imigranta dr. Benneta Omalu, błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania miedzy brutalnymi treningami sportowymi futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy; prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On, imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych. (opis dystrybutora)

– Wszystko zostanie w rodzinie
Komedia, Francja, 93 min.
reżyseria: Nicolas Benamou
obsada: Christian Clavier, Philippe Lacheau, Alice David

Zakochani w sobie po uszy Sonia i Franck zapraszają znajomych na wakacje w słonecznej Brazylii. Ekipa zamieszka w luksusowym hotelu, którego właścicielem jest pozbawiony poczucia humoru ojciec Sonii – Alain, już od początku traktujący kandydata na zięcia z dużą rezerwą. Wkrótce spokój i ekologiczna atmosfera wakacyjnego raju zostaną wystawione na ciężką próbę. Do hotelu przybywają kumple Francka: wiecznie uganiający się za dziewczynami Sam, ekscentryczny pasjonat komputerów Ernest oraz postrzelony operator kamery Alex wraz ze swoją zadziorną dziewczyną Estelle. Ich wymarzone wakacje to sporty ekstremalne, samba do białego rana i dzikie imprezy. Tymczasem Franck planuje oświadczyć się Sonii. Wcześniej musi przekonać do siebie zaborczego ojca dziewczyny. W towarzystwie nieobliczalnych znajomych nic nie idzie tak, jak sobie zaplanował… (opis dystrybutora)

– Zdjęcie
Dramat, Niemcy/Polska/Węgry, 80 min.
reżyseria: Maciej Adamek
obsada: Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Antoni Pawlicki

Ukryta fotografia znaleziona przez Adama, na której jego matka w ciąży obejmuje obcego mężczyznę, wzbudza w szesnastolatku podejrzenie, że jego ojciec może nie być jego biologicznym rodzicem. Adam ucieka z domu, żeby poznać prawdę. „Zdjęcie” to historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, które wymaga nie lada odwagi i samozaparcia. Adam nie tylko rozwiąże frapującą go zagadkę, ale również odnajdzie przyjaciela w osobie starszego o dwa lata Przemka oraz spotka pierwszą miłość, która może tę przyjaźń zniszczyć. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 18 MARCA


– 180 sekund
Akcja, Kolumbia, 90 min.
reżyseria: Alexander Giraldo
obsada: Manuel Sarmiento, Angelica Blandon

Film Alexandra Giraldo opowiada historię przywódcy bandy złodziei o imieniu Zico. Gdy się mieszka w Kolumbii, trzeba wybrać między  życiem na ulicy albo wzięciem sprawy w swoje ręce i wkroczeniem w światek przestępczy. Zico wybrał tę drugą opcję. Marzy o wielkiej „akcji”, aby po niej zabrać swoją siostrę Angelicę i razem uciec za granicę. Plan akcji jak zwykle nie zakłada żadnych problemów – szybko, czysto, bez rozlewu krwi i użycia broni. Kantor będzie zostawiony bez obstawy, a Zico wykorzysta chwilę by przechwycić swój pierwszy w życiu milion. Plan jest doskonały. Czuwa nad nim zespół specjalistów. Siostra Angelica została specem od systemów informatycznych i bezpieczeństwa. Zabezpieczać go będą silni przyjaciele – Rincon i Guajaro. (opis dystrybutora)

– Cały ten cukier
Dokumentalny, Australia, 90 min.
reżyseria: Damon Gameau

Cukier jest najczęściej spożywaną substancją.  Jak to się stało, że zdominował naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał? “Cały ten cukier” to film, który właśnie o tym mówi. Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób obecna w tytule substancja wpływa na człowieka. Reżyser jadł tylko jedzenie określane jako “zdrowe”, a jednak zawierało ono duże ilości cukru. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach znajdziecie niebezpieczne produkty.  “Cały ten cukier” zmieni na zawsze wasz sposób myślenia o “zdrowym” jedzeniu, a także wyjaśni, skąd wzięły się nasze obecne przyzwyczajenia kulinarne i co możemy zrobić, żeby je zmienić. (opis dystrybutora)

– Dama w vanie
Biograficzny/Dramat, Wielka Brytania, 104 min.
reżyseria: Nicholas Hytner
obsada: Maggie Smith, Alex Jennings

Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca historia przyjaźni dwojga ludzi, która na zawsze zmieniła ich życie. Pojawienie się ekscentrycznej starszej pani w jednej z eleganckich dzielnic Londynu budzi niepokój jej mieszkańców. Panna Shepherd mieszka bowiem w vanie, którego, jak twierdzi, zaparkowała „tymczasowo” na podjeździe domu Alana Bennetta. Spędziła tam kolejnych 15 lat. Z każdym dniem relacje tych dwojga zacieśniają się, przechodząc powoli w prawdziwą przyjaźń. Dziwaczna, ekscentryczna, pewna siebie panna Shepherd z czasem wtapia się w krajobraz okolicy, stając się jego najważniejszą mieszkanką. (opis dystrybutora)

– Powrót
Dramat, Australia, 96 min.
reżyseria:  Simon Stone
obsada: Geoffrey Rush, Anna Torv, Paul Schneider

Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza, z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian. Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się być poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi. (opis dystrybutora)

– Psy mafii
Dramat/Kryminał, USA, 115 min.
reżyseria: John Hillcoat
obsada: Kate Winslet, Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor

Wielowątkowa historia o nieoczekiwanych splotach i zwrotach akcji, rozgrywająca się w skorumpowanym środowisku policji, brutalnych gangsterów i rosyjskiej mafii. Zaufanie to najbardziej niebezpieczny przywilej, który może kosztować życie. Gangsterzy i powiązani z nimi policjanci szykują się do wielkiego skoku. By odwrócić uwagę policji, planują zamach na życie jednego z oficerów. Nad wszystkim czuwa brutalna, nieprzewidywalna rosyjska mafia, na której czele stoi jej królowa – Irina Vlaslov. (opis dystrybutora)

– Tata kontra tata
Komedia, USA, 96 min.
reżyseria: Sean Anders
obsada: Will Ferrell, Mark Wahlberg

Jeden dumny ojciec kontra drugi dumny ojciec. Czy coś może pójść nie tak? Otóż może. Wszystko. Już pierwsze spotkanie dwóch ojców jest początkiem totalnej i zabawnej walki dwóch skrajnie różnych osobowości – spokojnego, rodzinnego Brada i typowego bad boya, przystojniaka Dusty’ego. Stawka w tej rywalizacji rośnie z każdym dniem. Ojciec i ojczym prześcigają się w najdziwniejszych pomysłach, by okazać się „tym lepszym”. Kto wygra? Czy uda im się przetrwać tę rywalizację? Brad chce przecież tylko stać się prawdziwą częścią jego nowej rodziny. Nie ma jednak pojęcia, ile będzie go to kosztowało… (opis dystrybutora)

– Zabójczyni
Dramat/Sztuki walki, Chiny/Francja/Hong kong/Tajwan, 115 min.
reżyseria: Hsiao-hsien Hou
obsada: Qi ShuChen Chang

Historia rozgrywa się w Chinach dynastii Tang. Dziesięcioletnia dziewczynka trafia do klasztoru, w którym zostaje wyszkolona na profesjonalną zabójczynię. Po latach powraca w rodzinne strony, by zrealizować tajną misję. Jej lojalność zostaje wystawiona na ciężką próbę – celem jest miły jej sercu książę. (opis dystrybutora)

– Złoty koń
Animacja, Dania/Luksemburg/Litwa/Łotwa, 80 min.
reżyseria: Valentas Aškinis
głosy: –

Potężna  wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu, kto ją uwolni. Wielu będzie  próbowało ocalić księżniczkę, ale tylko młodzieniec o czystym sercu dosiadający złotego konia może liczyć na pokonanie mocy wiedźmy… (opis dystrybutora)


PREMIERY – 25/27 LUTEGO


– Cuda z nieba
Dramat, USA, ? min.
reżyseria: Patricia Riggen
obsada: Jennifer Garner,Martin Henderson

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam. Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie… Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się… (opis dystrybutora)

– Obsesja zemsty
Dramat, Hiszpania, 116 min.
reżyseria: Andrés Luque
obsada:  Juana Acosta, Carmelo Gómez

Ta historia zaczyna się w Kolumbii, w trakcie bezpardonowej wojny między wojskiem a partyzantką. Obie strony wykazują się podobną bezwzględnością, a ofiarami padają głównie wieśniacy. Jedną z nich jest Maria: najpierw traci męża, a następnie żołdacy gwałcą jej córkę. I ją z kolei będzie Maria opłakiwać na pogrzebie. Przypadkiem znajduje zdjęcie jednego z napastników. To Ivan, hiszpański najemnik. Maria rusza jego śladem do Hiszpanii. Po przyjeździe do Europy musi poradzić sobie z traumą syna Daniela, który z ukrycia był świadkiem gwałtu na siostrze. Jednocześnie prowadzi poszukiwania domniemanego sprawcy. I dopina swego, a przy okazji dokonuje na nim okrutnej zemsty. Tyle, że do końca nie jest pewne czy rzeczywiście był on jednym z gwałcicieli. A prawdę o faktycznej przyczynie śmierci siostry zna tylko Daniel, ukryty świadek jej tragedii. (opis dystrybutora)

(uwaga! daty premier mogą ulec zmianie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
charliekocha
Charlie Kocha Kobiety
18TKH_plakat2
18. Tydzień Kina Hiszpańskiego
PLAKAT_GORACE_KINO_FINAL
NCKF przedstawia: Gorące Kino na zimne wieczory

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*