teoriawszystkiegoW maju sporo ciekawych premier. Zobaczymy m.in. najnowszy film z Johnnym Deppem Transcendencja oraz Teorię wszystkiego Terry’ego Gilliama. Poza tym Casanova po przejściach Johna Turturro z Woody’m Allenem w roli głównej, komedia dokumentalna Chore ptaki umierają łatwo, fabularyzowany dokument Powstanie Warszawskie, biograficzny Gagarin i przebojowy Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął.

Dla mniej wymagających nowa odsłona Godzilli, horror Uśpieni, komiksowe X-Men: Przeszłość, która nadejdzie czy komediowe Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie.

Dla najmłodszych Rio 2, Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki, Listonosz Pat i wielki świat plus baśniowa Czarownica 3D.


PREMIERY – 2 MAJA


– Diabelskie nasienie
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
obsada: Zach Gilford, Allison Miller

Para młodych Amerykanów w podróży poślubnej na egzotycznej Dominikanie traci świadomość podczas jednej, tajemniczej nocy. Wkrótce po powrocie kobieta przekonuje się, że jest w ciąży, której nieplanowała i zaczyna ulegać niezwykłej przemianie. Jej mąż nabiera podejrzeń, że za ten stan odpowiedzialne są siły nie z tego świata… (opis dystrubutora)

– Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości
Dokumentalny, Polska/Włochy, 90 min.
reżyseria: Piotr Dziubak

Film dokumentalny o Janie Pawle II.

Lekcje harmonii
Dramat, Francja/Niemcy/Kazachstan, 120 min.
reżyseria: Emir Baigazin
obsada: Timur Aidarbekov, Aslan Anarbayev

W trakcie badania lekarskiego 13-letni Aslan zostaje upokorzony przed swoimi kolegami. Incydent uruchamia ukryte zaburzenie osobowości. Gnębiony poczuciem niższości ma obsesję czystości i dążenia do perfekcji, a także kontrolowania wszystkiego wokół. Powoduje to coraz trudniejsze sytuacje, jako że chłopiec mieszka z babcią w kazachskiej wiosce. Jednym z jego prześladowców jest Bolat, wymuszający haracz od młodszych dzieci. Reżyser rysuje obraz zderzenia jednostki i mechanizmów marginalizacji i przemocy, opowiadając historię chłopca, który ma odwagę stawić im opór, choć może to doprowadzić do jego zguby. (opis dystrubutora)


PREMIERY – 9 MAJA


Casanova po przejściach
Komedia, USA, 98 min.
reżyseria: John Turturro
obsada: John Turturro, Woody Allen, Vanessa Paradis, Sharon Stone

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić nieśmiałego przyjaciela, pracującego w kwiaciarni Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za pieniądze. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie? Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę – Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga. (opis dystrubutora)

Powstanie Warszawskie
Wojenny dokumentalizowany, Polska, 85 min
reżyseria: Jan Komasa

To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. (opis dystrubutora)

– Rio 2
Animacja/przygodowy, Brazylia/USA, 101 min.
reżyseria: Carlos Saldanha
głosy: –

Kontynuacja barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z roku 2011. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel. (opis dystrubutora)

– Sąsiedzi
Komedia, USA, 91 min.
reżyseria: Nicholas Stoller
obsada: Seth Rogen, Zac Efron

Kelly, Mac i ich mała córeczka cieszyli się spokojem cichej ulicy uroczego przedmieścia, gdzie mieszkali. Do czasu, gdy do domu obok wprowadziło się studenckie bractwo i zaczęło się tam toczyć intensywne i głośne życie towarzyskie. Dzień po dniu Mac prosił szefa bractwa, Teddy’ego, by młodzi ludzie przestali hałasować, a Teddy oczywiście obiecywał ciszę. Ale jakaż studencka impreza odbywa się po cichutku? W końcu którejś nocy Mac wezwał policję i mocno tym bractwo rozdrażnił. No i wtedy rozpoczęła się prawdziwa sąsiedzka wojna podjazdowa! Która ze stron będzie przebieglejsza, złośliwsza i mocniej dokuczy sąsiadom? (opis dystrubutora)

Seks, narkotyki i podatki
Biograficzny/dramat, Dania, 100 min.
reżyseria:  Christoffer Boe
obsada: Pilou Asbæk, Nicolas Bro

Playboy i alkoholik Simon Spies oraz specjalizujący się w prawie podatkowym prawnik Mogens Glistrup to dwaj outsiderzy. Gdy połączą siły i postanowią przejąć linię lotniczą zmieni to nie tylko transport lotniczy i sektor turystyczny, ale spowoduje też przemeblowanie sceny politycznej kraju.  Brawurowa komedia, która udowadnia, że historie podobne do amerykańskiego „Wilka z Wall Street“, miały miejsce również w Europie. (opis dystrubutora)

Transcendencja
Dramat/s-f, Chiny/USA/ Wielka Brytania, 120 min.
reżyseria: Wally Pfister
obsada: Johnny Depp, Rebecca Hall, Morgan Freeman

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich – Will (Johnny Depp) – ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona  Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych. (opis dystrubutora)

– Violetta: Koncert
Muzyczny, USA, ? min.
reżyseria: ?
obsada: Martina Stoessel, Jorge Blanco

Violetta jest nastolatką obdarzoną niezwykłym muzycznym talentem. Zdolności wokalne odziedziczyła po matce, znanej piosenkarce, która zginęła w tragicznym wypadku, gdy Violetta była jeszcze małą dziewczynką. (opis dystrubutora)


PREMIERY – 16 MAJA


Godzilla
Akcja/s-f, Japonia/USA, ? min.
reżyseria: Gareth Edwards
obsada: Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe

Zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej Godzilli — postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu. (opis dystrubutora)

Grace księżna Monako
Biograficzny/dramat, Belgia/Francja/Luksemburg/USA/Włochy, 103 min.
reżyseria: Olivier Dahan
obsada: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia. (opis dystrubutora)

– Jaskółka
Dramat, Polska, 73 min.
reżyseria: Bartosz Warwas
obsada: Ewa Kustusz, Marcin Włodarski

Wielkanoc 2000 roku. Piętnaście lat po ucieczce z domu Agnieszka Jaskółka wraz z córką Niną powraca do rodzinnego miasta, żeby pojednać się z ojcem. Podróż ta okaże się podróżą w czasie, w trakcie której Agnieszka na nowo przeżyje wydarzenia sprzed trzydziestu lat: dorastania w świecie, w którym wódka leje się strumieniami, nocne lekcje gry na pianinie pod dyktando pijanego ojca stają się rutyną, a sukienka komunijna warta jest mniej niż album Beatlesów. W świecie, w którym powszechny podziw i szacunek zapewniają kolorowy telewizor i zagraniczne auto. (opis dystrubutora)

Obywatel roku
Komedia kryminalna, Norwegia, ? min.
reżyseria: Hans Petter Moland
obsada: Stellan Skarsgård, Bruno Ganz

Niespodziewana śmierć syna powoduje, że kierowca pługu – Nils, zostaje wplątany w gangsterskie porachunki. (opis dystrubutora)

Tom
Thriller, Francja/Kanada, 95 min.
reżyseria: Xavier Dolan
obsada: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal

Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nie wie nic ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym, którego brat wkrótce ustala zasady dziwnej gry i wciąga w nią Toma. By uchronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego „przygodę” na farmie. (opis dystrubutora)

– Uśpieni
Horror, USA, 98 min.
reżyseria: John Pogue
obsada: Jared Harris, Sam Claflin

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland (Jared Harris), którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do udziału w niebezpiecznym eksperymencie. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii.  (opis dystrubutora)


PREMIERY – 23 MAJA


– Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki
Animacja/musical, USA, ? min.
reżyseria: Dan St. Pierre
głosy: –

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – okrutny i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników. (opis dystrubutora)

Karuzela
Dramat obyczajowy, Polska, 85 min.
reżyseria: Robert Wichrowski
obsada: Mikołaj Roznerski, Karolina Kominek

Karuzela to historia miłości, zdrady, przyjaźni i tajemnicy. Reżyser portretuje obraz dzisiejszych trzydziestolatków, którzy niedawno wkroczyli w dorosłe życie. Bohaterowie stoją przed najtrudniejszymi życiowymi decyzjami – zakładając własne rodziny, muszą ponieść ciężar odpowiedzialności. Skomplikowane relacje pomiędzy nimi i głęboko skrywane tajemnice nie ułatwiają tego zadania. Jedno kłamstwo z przeszłości powoduje lawinę nieodwracalnych następstw. W filmie znalazła się muzyka skomponowana przez Mikołaja Bugajaka, czołowego producenta nowej polskiej sceny muzycznej, znanego również jako Noon oraz utwory sceny alternatywnej w wykonaniu, m.in. Fern, Hattii Vatti, Random Trip, Ewy Abart i Marka Dyjaka. (opis dystrubutora)

– Listonosz Pat i wielki świat
Animacja, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Mike Disa
obsada: –

Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show „Mam talent!”. Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić. (opis dystrubutora)

– Mundial. Gra o wszystko
Dokumentalny/sportowy, Polska, 96 min.
reżyseria: Michał Bielawski

Mistrzostwa España ’82 były ostatnim sukcesem reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach świata. Cała Polska oglądała wspaniałe bramki Bońka i Smolarka, popis umiejętności Laty, Kupcewicza i Buncola, widowiskowe parady Młynarczyka. Na chwilę zapomniano, że tłem sportowego spektaklu są surowe prawa stanu wojennego, cenzura, wojsko na ulicach, więzienia zapełnione opozycjonistami. Występ piłkarzy był tak udany, że nazwano go „najpiękniejszym serialem stanu wojennego”. (opis dystrubutora)

Powiem ci wszystko
Dramat, Finlandia, 91 min.
reżyseria: Simo Halinen
obsada: Leea Klemola, Peter Franzén, Ria Kataja

Maarit od lat udaje się prowadzić podwójne życie: jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która urodziła się… w ciele mężczyzny. Jak wiele transseksualnych osób musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeuty i ciągle czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie. Wszystko ulega zmianie, gdy pewnego dnia terapeuta wyjeżdża z miasta. Maarit samotnie sprząta biuro i akurat w chwili, gdy dla zabawy udaje psychologa, do gabinetu wpada mężczyzna walczący z małżeńskim kryzysem. Sami nie znajduje ukojenia w rozmowie z terapeutą, ale w empatycznej Maarit odnajduje bratnią duszę. Z chwilą, gdy przeszłość zaczyna się wkradać do teraźniejszości, życie transseksualnej kobiety się komplikuje… Czy między nią a Samim narodzi się miłość? Czy świeżo upieczonej kobiecie uda się dojść do porozumienia ze światem? (opis dystrubutora)

Teoria wszystkiego
Dramat/s-f, USA/Rumunia, 107 min.
reżyseria: Terry Gilliam
obsada: Christoph Waltz, Mélanie Thierry, Matt Damon, Tilda Swinton

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje. Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat… (opis dystrubutora)

– X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
Akcja/s-f, USA/Wielka Brytania
reżyseria: Bryan Singer
obsada: James McAvoy , Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Ian McKellen, Patrick Stewart, Nicholas Hoult, Omar Sy, Hugh Jackman, Anna Paquin, Ellen Page, Halle Berry

Spektakularny film science fiction, ukazujący dalszelosy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki oakceptację. X-Men łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwaniegatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły zmłodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu “X-Men: Pierwsza klasa” i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość. (opis dystrubutora)


PREMIERY – 30 MAJA


Babadook
Thriller, Australia, ? min.
reżyseria: Jennifer Kent
obsada:  Essie Davis, Noah iseman

Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę tego australijskiego obrazu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka. (opis dystrubutora)

Co nas kręci
Dokumentalny, USA, ? min.
reżyseria: Bryan H. Caroll

Niezwykła pasja zwykłych ludzi wyłania się z motocyklowego dokumentu “Co nas kręci”, którego siłą są wywiady z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek. Mimo, że część z nich z motocyklizmem miała do czynienia zawodowo jak Kenny Rogers, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo, zwycięzca Daytony czy Keith Code, twórca California Superbike School to reżyser Bryan H. Carroll oszczędza nam tej wiedzy aż do napisów końcowych, tworząc wrażenie, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn niezwykłą przyjemność. „Co nas kręci” to także opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy. O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool” Eda Krentza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią „gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama” odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci. (opis dystrybutora)

Czarownica 3D
Dramat/przygodowy/baśń, USA, 135 min.
reżyseria: Robert Stromberg
obsada: Angelina Jolie,  Sharlto Copley, Elle Fanning

Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie. (opis dystrubutora)

– Dżej Dżej
Komedia, Polska, 87 min.
reżyseria: Maciej Pisarek
obsada: Borys Szyc, Justyna Sieniawska, Jan Wieczorkowski

Jerzy jest gadżeciarzem. Uwielbia elektronikę, a po nabyciu każdego nowego urządzenia nadaje mu imię i zaczyna z nim rozmawiać. Jego najnowszym nabytkiem jest GPS. Nowa zabawka jest jednak inna niż wszystkie poprzednie gadżety Jerzego. Jako pierwsza odpowiada mu, w dodatku zmysłowym kobiecym głosem. Między Jerzym, a jego elektroniczną partnerką szybko zaczyna iskrzyć. Niestety wirtualną partnerkę Jurka trudno jest zadowolić. Zwykłe codzienne życie to dla niej zdecydowanie za mało. Marzą się jej nowe mapy, przeżycia, podróże. Jerzemu, pomimo najszczerszych chęci, trudno sprostać jej wymaganiom. Dlatego aby zaspokoić swoje potrzeby, ukochana GPS-ka postanawia sprowadzić Jerzego na złą drogę. (opis dystrubutora)

Eastern Boys
Dramat, Francja, 128 min.
reżyseria: Robin Campillo
obsada: Olivier Rabourdin, Kirill Emelyanov

Pochodzą gdzieś ze wschodu Europy: z Rosji, Ukrainy czy Mołdawii. Najstarsi nie mogą mieć jeszcze 25 lat. Wieku tych najmłodszych nie sposób odgadnąć. Całymi dniami kręcą się wokół paryskiego dworca Gare du Nord. Zapewne się prostytuują. Daniel, dyskretny mężczyzna około 50-ki nie może oderwać wzroku od jednego z nich – Marka. W końcu zbiera się na odwagę i zaczepia chłopaka. Ten zgadza się przyjść do jego mieszkania. Następnego dnia, kiedy dzwoni dzwonek do drzwi, Daniel nie zdaje sobie sprawy, że właśnie wpadł w pułapkę. (opis dystrubutora)

– Gagarin
Biograficzny, Rosja, ? min.
Reżyseria: Pavel Parkhomenko
Obsada: Yaroslav Zhalnin, Mikhail Filippov, Olga Ivanova

Na świecie trwa zimna wojna. Wyścig zbrojeniowy ZSRR i USA sięga zenitu. Dwa mocarstwa zaciekle rywalizują, które z nich zdoła jako pierwsze wysłać człowieka w kosmos. Spośród trzech tysięcy najlepszych radzieckich pilotów zostaje starannie dobrana dwudziestka najzdolniejszych asów przestworzy. Jednym z nich jest 27-letni Jurij Gagarin. 12 kwietnia 1961 roku z kosmodromu Bajkonur startuje jednoosobowy statek kosmiczny Wostok 1. Na pokładzie znajduje się Gagarin – pierwszy człowiek, któremu udało się polecieć w kosmos. (opis dystrubutora)

– Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie
Komedia/western, USA, ? min.
reżyseria: Seth MacFarlane
obsada: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson, Amanda Seyfried

Opowieść o Albercie, tchórzliwym hodowcy owiec. Gdy Albert wykręcił się od uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie, jego kapryśna dziewczyna rzuciła go dla innego. Tajemnicza nieznajoma, która właśnie przybyła do miasta, pomogła Albertowi odzyskać wiarę w siebie, a co więcej para zaczęła mieć się ku sobie. Niestety, w mieście zjawił się również mąż kobiety, notoryczny przestępca, dysząc żądzą zemsty. I oto Albert musi przetestować świeżo odzyskaną odwagę. (opis dystrubutora)

Yves Saint Laurent
Biograficzny/dramat, Francja, 106 min.
reżyseria: Jalil Lespert
obsada: Pierre Niney, Guillaume Gallienne

Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia. (opis dystrubutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kornatowska
Kino Marii Kornatowskiej
opla
Wielki Finał O!PLA 2016
2017-04-11_Sila_Kobiet_Transatlantyk
Transatlantyk 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*