kszatltwody

Luty, ze względu na premiery filmów nominowanych do najważniejszych nagród filmowych, jest zawsze jednym z najciekawszych miesięcy dla kinomanów. Wkrótce w polskich kinach zobaczymy m.in. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Kształt wody, Disaster Artist, Czwarta władza, Nić widmo i Niemiłość.

Poza tym ciekawie zapowiadają się takie obrazy jak – Ja, Godard, Pełnia życia, The Place oraz Profesor Marston i Wonder Women.  Dla wielbicieli polskiego kina czekają – Plan B, Pomiędzy słowami oraz Kobiety mafii. Fani blockbusterów czekają zapewne na Nowe oblicze Greya, Winchester. Dom duchów i Czarną Panterę. Dla nieco młodszych odbiorców – Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska oraz Jaskiniowiec.


PREMIERY – 2 LUTEGO


– Ja, Godard
Biograficzny/Komedia/Romans, Francja/Włochy/Birma, 102 min.
reżyser: Michel Hazanavicius
obsada: Stacy Martin, Louis Garrel, Bérénice Bejo

Paryż 1967. Jean-Luc Godard, najbardziej znany reżyser francuski swojego pokolenia kręci film pt. „Chinka”. W filmie główną role gra młoda aktorka Anne Wiazemsky. Reżyser zakochuje się w eterycznej, o 17 lat młodszej piękności. Ona nie może oprzeć się magnetyzmowi mistrza. Biorą ślub. Praca nad filmem i jego późniejszy odbiór przez widzów uwalniają jednak u Godarda procesy głębokiej rewizji samooceny swojej dotychczasowej kariery. (opis dystrybutora)

– Miasto duchów
Dokumentalny, USA, 90 min.
reżyser: Matthew Heineman

Miasto duchów dokumentuje historię dziennikarzy i aktywistów należących do ugrupowania RSS (Raqqa Is Being Slaughtered Silently). Od kiedy w 2014 r. syryjskie miasto Raqqa zostało opanowane przez ISIS, lokalni reporterzy ryzykując życiem informują społeczność międzynarodową o zbrodniach dokonywanych przez bojowników Państwa Islamskiego. (opis dystrybutora)

– Niemiłość
Dramat, Belgia/Francja/Niemcy/Rosja, 127 min.
reżyser: Andriej Zwiagincew
obsada: Maryana Spivak, Aleksey Rozin

Borys i Żenia, typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka. (opis dystrybutora)

– Pełnia życia
Biograficzny/Dramat/Romans, Wielka Brytania, 117 min.
reżyser: Andy Serkis
obsada: Andrew Garfield, Claire Foy

Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca  choroba przykuwa Robin do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie  szukać nadziei? (opis dystrybutora)

– Plan B
Dramat/Komedia, Polska, 85 min.
reżyser: Kinga Dębska
obsada: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk

Film o miłości – pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy przed walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B. (opis dystrybutora)

– Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska
Animacja/Familijny/Komedia, Niemcy, 83 min.
reżyseria: Noel Cleary, Alexs Stadermann
głosy: –

Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach  sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka. W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół. (opis dystrybutora)

– Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Dramat/Komedia/Kryminał, USA/Wielka Brytania, 115 min.
reżyser: Martin McDonagh
obsada: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Peter Dinklage

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 9 LUTEGO


– Blask
Melodramat, Japonia, 101 min.
reżyser: Naomi Kawase
obsada: Masatoshi Nagase, Ayame Misaki

Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat wokół nich. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, przekazywane następnie drogą słuchową widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego fotografa, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło, a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie… (opis dystrybutora)

– Disaster Artist
Biograficzny/Dramat/Komedia, USA, 103 min.
reżyser: James Franco
obsada: James Franco, Dave Franco, Seth Rogen, Alison Brie, Ari Graynor

Film The Disaster Artist opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko. (opis dystrybutora)

– Miłość pisana Braillem
Komedia, Belgia/ Francja, 85 min.
reżyser: Michel Boujenah
obsada: Alix Vaillot, Jean-Stan Du Pac

12-letnia Marie, dobra uczennica i utalentowana wiolonczelistka ma pewien sekret – cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. I chociaż na razie jeszcze w miarę normalnie funkcjonuje w życiu, to wie że wkrótce będzie zmuszona do życia w całkowitej ciemności. Rodzice zamierzają przenieść ją do szkoły dla niewidomych lecz Marie ma inne plany – zamierza zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Aby zrealizować ten plan prosi o pomoc nieśmiałego Victora – kolegę z klasy. Krok po kroku Victor stanie się oczami Marie a oboje przekonają się, że uczuć nic i nikt nie może zatrzymać. (opis dystrybutora)

–  Nowe oblicze Greya
Melodramat, USA, 120 min.
reżyser: James Foley
obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan

Jamie Dornan i Dakota Johnson wracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Nowe oblicze Greya”, trzeciej odsłonie superpopularnej serii filmów na podstawie bestsellerowych powieści autorstwa E.L. James. Dwa poprzednie filmy – z 2015 i 2017 roku – stały się międzynarodowym fenomenem, przyciągając do kin tłumy fanów. (opis dystrybutora)

– Winchester. Dom duchów
Horror, Australia/USA, ? min.
reżyser: Michael Spierig
obsada: Helen Mirren, Jason Clarke

Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy. Rodzina Winchester, zaniepokojona stanem zdrowia wdowy wzywa na konsultację słynnego psychiatrę, który ma odwieść kobietę od jej szalonych planów. Wkrótce okazuje się jednak, że Sarah Winchester wcale nie oszalała… (opis dystrybutora)


PREMIERY 14/16 LUTEGO


– Czarna Pantera
Akcja/Sci-Fi, USA, 122 min.
reżyser: Ryan Coogler
obsada: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan

T’Challa po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników i robi wszystko, aby pokonać groźnego przeciwnika i ochronić swój dotąd pozostający w izolacji lud, jego kulturę i całą wysoce rozwiniętą technologicznie cywilizację. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata. (opis dystrybutora)

– Czwarta władza
Dramat, USA, 115 min.
reżyser: Steven Spielberg
obsada: Meryl Streep, Tom Hanks

Wydawca dziennika „The Washington Post” Katherine Graham i jego redaktor naczelny Ben Bradlee stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność. (opis dystrybutora)

– Jeszcze nie koniec
Dramat, Francja, 93 min.
reżyser: Xavier Legrand
obsada: Denis Ménochet, Léa Drucker

Miriam chciałaby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który — jak twierdzi — jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica.  Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu. (opis dystrybutora)

– Kształt wody
Fantasy, USA, 119 min.
reżyser: Guillermo del Toro
obsada: Sally Hawkins, Michael Shannon, Octavia Spencer, Richard Jenkins

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. (opis dystrybutora)

– Mąż czy nie mąż?
Komedia, Francja, 92 min.
reżyser: Tarek Boudali
obsada: Philippe Lacheau, Tarek Boudali

Cała rodzina oraz wszyscy przyjaciele i sąsiedzi Yassine’a złożyli się, aby młody mężczyzna mógł studiować architekturę w Paryżu. Jego przyszłość zapowiadała się doskonale. Do czasu… W przeddzień najważniejszego egzaminu Yassine bierze udział w szalonej imprezie. Następnego dnia jego głowa pęka, ciało odmawia posłuszeństwa, a na domiar złego okazuje się, że kompletnie zapomniał o teście. To oznacza koniec studiów oraz deportację z kraju. Yassine w żadnym razie nie może sobie na to pozwolić. Jedynym ratunkiem jest ślub i przyjęcie francuskiego obywatelstwa. Po gorączkowych poszukiwaniach okazuje się, że pomóc może mu tylko Fred – znajomy ze studiów. Plan z pozoru wypala i Yassine unika deportacji. Jednak sprawą podejrzanego ślubu zaczyna interesować się dociekliwy inspektor policji. Od tego momentu wszystko zaczyna się sypać. Śledztwo rusza, matka Yassine’a przyjeżdża z niezapowiedzianą wizytą, a miłość jego życia – Claire, postanawia powrócić. Pozornie idealny plan na pozostanie w kraju sprawia, że dwóch kumpli z każdą sekundą popada w coraz większe tarapaty. (opis dystrybutora)

– Miód dla dakini
Kryminał, Bhutan, 132 min.
reżyser: Dechen Roder
obsada: Jamyang Jamtsho Wangchuk, Sonam Tashi Choden

Mrukliwy Kinley prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej przeoryszy ukrytego w bhutańskich lasach klasztoru. Podejrzenia lokalnych mieszkańców kierują uwagę policjanta w stronę mieszkającej samotnie pięknej przybyszki, której przypisują demoniczne zdolności. Kinley podąża jej śladem, coraz bardziej zaintrygowany tajemniczą postacią i jej opowieściami, pochodzącymi z tej strony rzeczywistości, którą do tej pory z cynizmem lekceważył. (opis dystrybutora)

– Pomiędzy słowami
Dramat, Holandia/Niemcy/Polska, 85 min.
reżyser: Urszula Antoniak
obsada: Andrzej Chyra, Jakub Gierszał, Justyna Wasilewska

Michael ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie. (opis dystrybutora)

– Słudzy diabła
Horror, Indonezja, 107 min.
reżyser: Joko Anwar
obsada: Tara Basro, Bront Palarae, Endy Arfian, Dimas Aditya, Nasar Annuz, M. Adhiyat, Ayu Laksmi

Rini wraz z rodzicami i trzema młodszymi braćmi zostają zmuszeni do sprzedania domu i zamieszkania u babci, aby opłacić kosztowne leczenie matki. Nieznana choroba, na którą zapadła kobieta pochłania resztki rodzinnych oszczędności. Gdy chora umiera, ojciec Rini podejmuje się pracy, pozostawiając dzieci same w domu. Niedługo potem dom zaczyna nawiedzać upiorna zjawa łudząco przypominająca niedawno zmarłą kobietę. Wychodzi też na jaw ukrywany przez lata fakt o zawartym w przeszłości mrocznym pakcie, którego konsekwencje sięgają obecnie domowników. Aby uchronić rodzinę przed niebezpieczeństwem, Rini i jej bracia muszą rozwikłać tajemnicę z przeszłości. (opis dystrybutora)

– Szron
Dramat, Francja/Polska/Ukraina/Litwa, 132 min.
reżyser: Sharunas Bartas
obsada: Mantas Janciauskas,Lyja Maknaviciute

Dwójka młodych Litwinów, Rokas i Inga, zostaje wolontariuszami, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Po drodze ich plany ulegają zmianie. Przez Polskę i zachodnią Ukrainę wkraczają w śnieżne tereny Donbasu, wiedzeni ciekawością zbliżają się do linii frontu, by tam na własnej skórze poczuć niebezpieczeństwo wojny. (opis dystrybutora)

– Żona czy mąż?
Komedia, Włochy, 100 min.
reżyser: Simone Godano
obsada: Kasia Smutniak, Pierfrancesco Favino

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea, utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia, ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo? (opis dystrybutora)


PREMIERY – 22/23 LUTEGO


– Jaskiniowiec
Animacja/Komedia/Przygodowy, Francja/Wielka Brytania, 89 min.
reżyseria: Nick Park
głosy: –

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty. (opis dystrybutora)

– Kobiety mafii
Polska, Sensacyjny, 135 min.
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Bogusław Winda, Julia Wieniawa

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro. By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii. (opis dystrybutora)

– Nić widmo
Dramat, USA, 130 min.
reżyser: Paul Thomas Anderson
obsada: Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość. (opis dystrybutora)

– Profesor Marston i Wonder Women
Biograficzny, USA, 108 min.
reżyseria: Angela Robinson
obsada: Luke Evans, Rebecca Hall, Bella Heathcote

Jeśli za plecami każdego wybitnego mężczyzny zawsze stoi kobieta, psycholog Uniwersytetu Harvarda, dr William Moulton Marston, miał szczęście. Za jego plecami stały dwie wyjątkowe kobiety: jego żona Elizabeth Marston i ich wspólna kochanka – Olive Byrne. Nie tylko pomogły mu udoskonalić detektor kłamstw, nad którym pracował, pomogły mu także w zaawansowanych badaniach nad ludzką psychiką. Te z kolei zainspirowały go do stworzenia pierwszej kobiecej postaci superbohatera – Wonder Woman. Dziś ikony, wtedy łamiącej bariery, kontrowersyjnej, cenzurowanej heroiny, którą od ośmiu dekad podziwiają fani na całym świecie. (opis dystrybutora)

– The Place
Dramat,  Włochy, 105 min.
reżyser: Paolo Genovese
obsada: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alessandro Borghi, Alba Rohrwacher

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku? (opis dystrybutora)

– Wicher – dzikie konie
Przygodowy, Niemcy, 106 min.
reżyser: Katja von Garnier
obsada: Hanna BinkeJannis Niewöhner

Mika jest już znaną „zaklinaczką koni”. Pewnego dnia wraz ze swoim ukochanym ogierem Wichrem wyruszają do hiszpańskiej Andaluzji – miejsca narodzin Wichra. Tam odkrywają tajemniczą i magiczną oazę, do której dzikie konie przychodzą pić wodę. Jednak aby zapewnić przetrwanie swojej hacjendzie, jej właściciel zmuszony jest sprzedać część ziemi na której znajduje się oaza dzikich koni. Kupcem ma być wielka firma, która nie zamierza pozwolić koniom na korzystanie z krystalicznego źródła . Aby ocalić oazę i życie dzikich koni, Mika i jej przyjaciele planują odrodzić starożytną tradycję – wyścig dzikich koni. Jeżeli się to uda, oaza uzyska status dziedzictwa narodowego i zostanie objęta ochroną rządową. Jednak Mika i Wicher jeszcze nie wiedzą, że największe wyzwanie dopiero przed nimi. (opis dystrybutora)

– W ułamku sekundy
Dramat, Francja/Niemcy, 106 min.
reżyser: Fatih Akin
obsada: Diane Kruger, Denis Moschitto

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała. (opis dystrybutora)

(Uwaga – daty premier mogą ulec zmianie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lumiere
119. rocznica narodzin kina i 8. urodziny Kinematografu
Międzynarodowy Festiwal Transatlantyk ogłasza program 9. edycji
artysta
Premiery kinowe – luty 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*