gwiezdnewojny

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Na karuzeli życia Woody’ego Allena, Zabicie świętego jelenia Yorgosa Lanthimosa, Na mlecznej drodze Emira Kusturicy, nowa wersja Jumanji: Przygoda w dżungli oraz Król rozrywki z Hugh Jackmana poza tym dokument Nie jestem twoim murzynem, biograficzny Wojna płci.

Dla najmłodszych – Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy, Kumple z dżungli, Pierwsza gwiazdka, Mikołaj i spółka, Louise nad morzem, Dżungla, Magiczna zima Muminków, Paddington 2.


PREMIERY – 1 GRUDNIA


– Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy
Animacja/Przygodowy, Kanada, 63 min.
reżyseria: Michael Douglas, Conrad Helten
głosy: –

Dołącz do Barbie i jej sióstr — Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż, na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele nurkując trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Nie jest to jednak zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony, delfin szlachetny! Międzyczasie Barbie poznaje na wyspie tajemniczą przyjaciółkę o imieniu Isla, która okazuje się być magiczną syreną! Dziewczyny odkrywają, że delfin jest przetrzymywany przez Marlo, biolożkę, dla której pracuje Ken. Marlo zamierza zbić fortunę, pokazując delfina jako eksponat ze względu na jego niespotykany wygląd. Przyjaciele muszą zjednoczyć siły, aby uwolnić delfina i umożliwić mu ponowne spotkanie z rodziną, zanim Marlo odeśle go gdzie indziej.

Co wiecie o swoich dziadkach?
Komedia, USA, 100 min.
reżyseria: Sean Anders
obsada: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Mel Gibson, John Lithgow

Tym razem ojciec Dusty i ojczym Brad łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldshcoolowy ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów. Te święta będą chaosem…

Kumple z dżungli
Animacja/Familijny, Francja, 97 min.
reżyseria: David Alaux
głosy: Jarosław Domin, Elżbieta Golińska, Krzysztof Grębski, Tomasz Krajewski, Jacek Król, Cezary Kwieciński, Katarzyna Łaska, Maciej Maciejewski, Zbigniew Suszyński, Janusz Wituch

Maurycy wygląda jak pingwin… ale drzemie w nim tygrys! Został wychowany przez tygrysicę i jest mistrzem Kung Fu. Wraz ze swoimi Kumplami stara się zaprowadzić w dżungli porządek i sprawiedliwość, tak, jak wcześniej robiła to jego mama. Jednak demoniczny koala Igor, wraz ze swoimi najemnymi pawianami, planuje zniszczyć dżunglę… Kumple z dżungli spieszą na ratunek!

Morderstwo w hotelu Hilton
Thriller, Dania/Francja/Niemcy/Szwecja, 106 min.
reżyseria: Tarik Saleh
obsada: Fares Fares, Mari Malek, Hania Amar

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na przypadkowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

Na karuzeli życia
Dramat, USA, 101 min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: Kate Winslet, Juno Temple, Jim belushi, Justin timberlake

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro „Na karuzeli życia”, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

Nie jestem twoim murzynem
Dokumentalny, Francja/USA, 105 min.
reżyseria: Raoul Peck

Raoul Peck opowiada o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć.

Pierwsza gwiazdka
Animacja/Familijny/Komedia, USA, 86 min.
reżyseria: Timothy Reckart
głosy: –

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

Rodzina na sprzedaż
Dramat, Argentyna/Brazylia/Dania/Francja/Niemcy/Polska, 95 min.
reżyseria: Diego Lerman
obsada: Bárbara Lennie, Daniel Aráoz

Malena jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z  biednej rodziny w północnej Argentynie.  W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne.  Zastanawia się , do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę, o jakiej marzy?

Serce miłości
Dramat, Polska, 78 min.
reżyseria: Łukasz Ronduda
obsada: Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Zabicie świętego jelenia
Dramat, Irlandia/Wielka Brytania, 120 min.
reżyseria: Yorgos Lanthimos
obsada: Colin Farrell, Nicole Kidman, Alicia Silverstone

Opowieść o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn. Pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia mroczny thriller z elementami szatańskiego poczucia humoru.


PREMIERY – 6/7/8 GRUDNIA


– 24 godziny po śmierci
Thriller/Akcja, Hongkong/RPA, 93 min.
reżyseria: Brian Smrz
obsada: Ethan Hawke, Rutger Hauer, Liam Cunningham

Travis Conrad jest płatnym zabójcą, który podejmuje się najtrudniejszych zleceń w najbardziej niebezpiecznych zakątkach świata. Jego kolejna misja miała polegać na schwytaniu kobiety super-szpiega. W trakcie konfrontacji ze swoim celem, Travis zostaje śmiertelnie raniony, a kobiecie udaje się uciec. Dzięki eksperymentalnej operacji, płatny zabójca powraca do życia, ale tylko na jedną dobę. Ma 24 godziny, aby odnaleźć swoją pogromczynię zanim jego serce się zatrzyma. Wkrótce jednak okaże się, że to nie ona jest jego prawdziwym wrogiem. Po odkryciu prawdy, Travis rusza na poszukiwanie ludzi, którzy są odpowiedzialni za śmierć jego ukochanej żony i dziecka. Czas, który ma na zemstę kurczy się nieubłaganie.

– Mikołaj i spółka
Familijny/Komedia, Francja, 95 min.
reżyseria:  Alain Chabat
obsada: Alain Chabat, Audrey Tautou, Golshifteh Farahani

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!

– Reakcja łańcuchowa
Dramat, Polska, 100 min.
reżyseria: Jakub Pączek
obsada: Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Włosok

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać…

– Redwood
Horror, Wielka Brytania, 80 min.
reżyseria: Tom Paton
obsada: Mike Beckingham, Tatjana Nardone

Chory na białaczkę Josh wraz ze swoją dziewczyną wyruszają na wyprawę w góry. Z czasem chłopak zaczyna zbaczać z wcześniej obranej trasy turystycznej, zwodzony opowieścią o tajemniczej sile, która – skryta w otchłani lasu – ma uzdrawiać nawet śmiertelnie chorych. Ale cena jaką musi ponieść kuracjusz, okazuje się nieludzka…

– Wojna płci
Biograficzny/Komedia/Sportowy, USA/Wielka Brytania, 121 min.
reżyseria: Jonathan Dayton
obsada: Emma Stone, Steve Carell, Elisabeth Shue, Alan Cumming

Legendarny mecz tenisowy z 1973 pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobby Riggs, zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcałją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności.

– Wyznanie mordercy
Thriller, Japonia, 117 min.
reżyseria: Yu Irie
obsada: Tatsuya Fujiwara, Hideaki Ito, Kaho, Shuhei Nomura, Toru Nakamura, Ryo Iwamatsu

W 1995 roku seryjny morderca brutalnie zabija pięć osób. Śledztwo w sprawie prowadzi młody policjant Wataru Makimura. Pomimo wielu prób, nie udaje się schwytać mordercy, a sprawa zostaje zamknięta. 22 lata później ukazuje się książka „Jestem mordercą” w której autor – Masato Sonezaki – ze szczegółami opisuje zbrodnię sprzed lat.


PREMIERY – 14/15 GRUDNIA


– Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
Sci-Fi, USA, 150 min.
reżyseria: Rian Johnson
obsada: Daisy Ridley, John Boyega

W najnowszej produkcji Lucasfilm „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” bohaterowie “Przebudzenia Mocy” wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy…

– Italian race
Dramat/Sportowy, Włochy, 118 min.
reżyseria: Matteo Rovere
obsada: Stefano AccorsiMatilda De Angelis

Film 
inspirowany prawdziwą historią kierowcy rajdowego Carlo Capone. Film opowiada historię rodziny De Martino, którzy od  pokoleń ścigają się w rajdach samochodowych. Giulia – młoda i utalentowana dziewczyna, marzy o udziale w wyścigach GT. Nagła śmierć ojca sprawia, że przyszłość jej rodziny staję pod znakiem zapytania. Żeby uratować rodzinny interes i przetrwać jako rodzina Giullia musi przyjąć pomoc starszego brata, kiedyś znakomitego kierowcy, legendy włoskich torów wyścigowych, teraz zdegenerowanego narkomana.  Będą zmuszeni wspólnie powrócić na tor,  stawiając czoła własnym demonom przeszłości i ucząc się, czym właściwie jest rodzina…A nie będzie to prosta nauka.

– Louise nad morzem
Animacja, Belgia/Francja, 70 min.
reżyseria: Jean-François Laguionie
głosy: –

Tytułowa Louise to staruszka, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Zanosi się na to, że szanse na wydostanie się są zerowe. Louise nie wpada w panikę i postanawia przetrwać samotnie zimę. Nie będzie to łatwe. Z czasem jednak ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Mimo, że Louise brakuje tak wielu doczesnych rzeczy, znajduje coś bezcennego ― wiarę w siebie. Staruszka zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom i swym trudnym wspomnieniom, które znalazły idealną okazję na wzięcie udziału w przygodzie… Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia

– Na mlecznej drodze
Dramat, Meksyk/USA/Wielka Brytania/Serbia, 125 min.
reżyseria: Emir Kusturica
obsada: Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Mićalović

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki, życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

– Na skrzydłach orłów
Dramat, Chiny/Hongkong/USA, 104 min.
reżyseriaia: ?
obsada: Joseph Fiennes, Shawn Dou


PREMIERY – 22 GRUDNIA


– Bękarty
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Lawrence Sher
obsada: Owen Wilso, nEd Helms, Glenn Close

Historia dwóch braci wychowanych przez ekscentryczną matkę w przeświadczeniu, że ich ojciec zmarł, kiedy byli dziećmi. Gdy dowiadują się, że to kłamstwo, wyruszają na poszukiwanie ojca, przy okazji dowiadując się o matce więcej, niż kiedykolwiek chcieli wiedzieć.

– Dżungla
Biograficzny/Dramat, Australia/Kolumbia, 115 min.
reżyseria: Greg McLean
obsada: Daniel Radcliffe, Thomas Kretschmann, Alex Russell

Grupa przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. W skutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar. Oddzielony od grupy Yossi, cudem unika śmierci, ale gubi się w środku zielonego piekła. Pozbawiony jakiejkolwiek pomocy i zapasów, ma jeden cel. Przetrwać!

Magiczna zima Muminków
Animacja/Familijny, Finlandia/Polska, 80 min.
reżyseriaia:Jakub Wroński, Ira Carpelan
głosy: Piotr Fronczewski, Maciej Musiał, Natalia Kukulska

To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki.

– Pitch Perfect 3
Komedia/Muzyczny, USA, ? min.
reżyseria: Trish Sie
obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Anna Camp, Hana Mae Lee, Ester Dean, Alexis Knapp, Chrissie Fit, Kelley Jakle, Shelley Regner, Elizabeth Banks

Teraz, kiedy opuściły już mury college’u i dopadły je problemy dorosłości, trzeba czegoś więcej, by wróciły. Ale wracają: dziewczyny z uwielbianej na całym świecie serii „Pitch Perfect” (dwie pierwsze części zarobiły ponad 400 milionów dolarów)! Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata, dziewczyny z The Barden Bellas odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki. Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę. Ot, życie. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się.


PREMIERY – 29 GRUDNIA


– Dzikie róże
Dramat, Polska, 90 min.
reżyseria: Anna Jadowska
obsada: Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski

Ewa, młoda mężatka i matka dwójki dzieci, zachodzi w ciążę z nastoletnim sąsiadem. Dziecko rodzi w tajemnicy i oddaje do adopcji. Kiedy do wsi, w której mieszka, z pracy w Norwegii wraca mąż, dochodzą go plotki o romansie żony. Napięcie między Ewą a Andrzejem narasta. Ewa czuje przytłaczającą samotność i w małżeństwie, i w małej, prowincjonalnej społeczności. Czy związek przetrwa? Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zmuszona została porzucić dziecko?

Jumanji: Przygoda w dżungli
FantasyPrzygodowy, USA, ? min.
reżyseriaia: Jake Kasdan
obsada: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan

W zupełnie nowym, pełnym przygód filmie „Jumanji: Przygoda w dżungli” poznamy czworo przyjaciół. Wszyscy oni – w postaci awatarów o niezwykłych umiejętnościach – zostaną wciągnięci w niebezpieczny świat Jumanji. Wyruszą w najbardziej niebezpieczną przygodę życia albo… na zawsze utkną w świecie gry.

– Król rozrywki
Biograficzny/Musical, USA, ? min.
reżyseria: Michael Gracey
obsada: Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Zendaya, Rebecca Ferguson

Oryginalny musical, który ukazuje narodziny przemysłu rozrywkowego, głosząc jednocześnie pochwałę wyobraźni, dzięki której niemożliwe staje się możliwe. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera, który zaczyna od zera, by wcielić w życie ideę olśniewającego widowiska, stającego się sensacją na miarę światową.

– Na krawędzi
Kryminał, Belgia/Francja, 130 min.
reżyseria: Michaël R. Roskam
obsada: Matthias Schoenaerts, Adèle Exarchopoulos

Ona i on. Kobieta-rajdowiec i gangster. Urodzeni kochankowie. „Na krawędzi” to opowieść o miłości pomiędzy Bibi i Gino wymieszana z brutalnym światem przestępczym i skrywaną przez głównego bohatera tajemnicą.

Paddington 2
Familijny/Komedia/Przygodowy, Francja/Wielka Brytania, 103 min.
reżyseria: Paul King
obsada: Hugh Bonneville, Sally Hawkins

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

Powrót do Montauk
Dramat, Niemcy, 106 min.
reżyseria: Volker Schlöndorff
obsada: Stellan Skarsgård, Nina Hoss, Susanne Wolff

Jeden mężczyzna i dwie kobiety. Co ich łączy? Banalny trójkąt miłosny i krótkotrwałe pożądanie, a może skomplikowana relacja, która nie może mieć szczęśliwego zakończenia? On – dojrzały i popularny pisarz z niezamkniętą przeszłością, szukający odkupienia, rozdarty miłością do dwóch kobiet. One – namiętne, nieznające kompromisów w relacji, dwa silne i wyraziste żywioły – ogień i woda. Wszyscy pragną jednego – prawdziwego i czystego uczucia, jednak błędy z przeszłości i skrywane tajemnice, nie pozwalają im na zbliżenie się do tego ideału. Czy ich los się odmieni, czy wybory których dokonają dadzą im szczęście? Prosty film o trudnej, ale prawdziwej miłości.

The Florida Project
Dramat, USA, 115 min.
reżyseria: Sean Baker
obsada: Willem Dafoe, Brooklynn Prince

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Moonee, nie zważając na okoliczności, niczym odkrywca z przygodowej powieści przemierza okoliczne nieużytki, jakby były najgęstszą dżunglą i wymyśla z kolegami kolejne psikusy. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

(Uwaga! terminy premier mogą ulec zmianie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Filmowe złoto. Najlepsze światowe kino na 11. Festiwal Kamera Akcja
wladca
ENEMEF: Noc reżyserskich wersji Władcy Pierścieni
zanimowani
Zanimowani #3 w 6. dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*