powidokiObejrzyj ostatni film Andrzeja Wajdy w wyjątkowej przestrzeni Hali Maszyn w “EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi!

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta , który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

Premiera “Powidoków” w Hali Maszyn EC1

* 12 stycznia (czwartek) o godz. 19:00

Oficjalna ogólnopolska premiera z udziałem twórców i aktorów (wydarzenie zamknięte).

* 13 stycznia (piątek)

Następnego dnia w tym samym niezwykłym miejscu wyświetlimy “Powidoki” aż cztery razy. Wieczorem zapraszamy również na pokaz specjalny rewelacyjnej komedii “Toni Erdmann”, która poza nagrodą krytyków FIPRESCI na Festiwalu w Cannes zdobyła również wszystkie najważniejsze statuetki Europejskich Nagród Filmowych.

O 9:00 i 11:30 pokazy dla grup ze szkół ponadgimnazjalnych. Bilet będzie kosztował tylko 10 zł od osoby a rezerwacje grupowe (min. 15 uczniów) przyjmują telefonicznie kasy EC1 pod nr 539 997 693.

O 14:00 zapraszamy na pokaz dla seniorów. Tu również bilet będzie kosztował tylko 10 zł. Rezerwacje przyjmują telefonicznie kasy EC1 pod nr 539 997 693.

* O 17:30 główny punkt piątkowego premierowego dnia: rozpoczniemy spotkaniem z zespołem Łódź Film Commission, który opowie o kulisach powstawania filmu. Następnie odbędzie się projekcja “Powidoków” w niesamowitej Hali Maszyn EC1. Cena biletu wyniesie 25 zł od osoby (w cenie zawarty jest również sobotni spacer po Łodzi śladami “Powidoków”, o którym piszemy niżej).

* O 20:30 zapraszamy na pokaz specjalny filmu “Toni Erdman”, odbywający się jeszcze przed wprowadzeniem go na ekrany polskich kin.

TONI ERDMANN w Hali Maszyn EC1

Film został uhonorowany nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI na Festiwalu w Cannes (2016). Z kolei podczas gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych zdobył wszystkie najważniejsze statuetki:
– Najlepszy Film
– Najlepszy Reżyser (Maren Ade)
– Najlepszy Scenariusz (Maren Ade)
– Najlepsza Aktorka (Sandra Hüller)
– Najlepszy Aktor (Peter Simonischek)
…oraz znalazł się na tzw. krótkiej liście 9 filmów rywalizujących o Oscara w kategorii “najlepszy film nieanglojęzyczny”.
Cena biletu wyniesie 20 zł od osoby.

* 14 stycznia (sobota) o godz. 11:00

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy dodatkowo na spacer śladami “Powidoków”. Zbieramy się pod Muzeum Sztuki (na rogu ul. Więckowskiego i Gdańskiej) i obejrzymy miejsca, gdzie odbywały się plany zdjęciowe ostatniego filmu Andrzeja Wajdy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzwoczeaj
Łódź wczoraj i dziś w Starym Kinie
grandoff
GRAND OFF 2010 – Najlepsze krótkometrażowe filmy świata
Zacmienie_B1Teaser
Premiery kinowe – czerwiec 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*