Od 28 do 30 listopada w Łodzi odbędzie się druga edycja PL Music Video Awards. Poza galą i pokazami wideoklipów, czekać będzie na odbiorców wiele dodatkowych atrakcji: m.in. “MV bazaar” – czyli spotkanie firm i osób działających w branży teledysków, master classes, spotkania i debaty. Impreza w tym roku odbędzie się w Fabryce Sztuki i Szkole Filmowej.

Program Festiwalu

Czwartek, 28 listopada

19:00-20:30 – Kino Szkoły Filmowej, ul. Targowa 61/63

OTWARCIE FESTIWALU: Bovskie Teledyski, spotkanie z Bovską
Tegoroczne otwarcie festiwalu to spotkanie z wyjątkową artystką – Magdą Grabowską, wokalistką i autorką tekstów piosenek, znaną powszechnie jako Bovska.
Niewiele osób wie, że Bovska jest również graficzką i ilustratorką. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, czym dla artysty są wideoklipy. Obejrzymy teledyski, które powstały dla Bovskiej. Artystka odpowie na pytania, jak współpracuje z filmowcami, jaki wkład wnosi w pracę nad teledyskami, i czy zawsze jest zadowolona z efektów tej współpracy.

Piątek, 29 listopada

14:00-16:00 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

WARSZTATY – KIEROWNIK PRODUKCJI
“Ja to ogarnę” – warsztaty z Alicją Jagodzińską- Kałkus, kierowniczką produkcji i producentką wideoklipów
Spotkanie z Alicją Jagodzińską-Kałkus, kierowniczką produkcji i producentką wideoklipów. Alicja opowie o swojej drodze zawodowej, o tym jakie predyspozycje powinien posiadać i jakimi cechami musi wykazać się dobry kierownik produkcji. Jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia czekają na niego.
Absolwentka PWSFTvIT w Łodzi oraz Media Business School w Hiszpanii. Założycielka Wonderland Pictures Company, firmy produkującej teledyski oraz filmy. Pracowała dla takich artystów jak: Sylwia Grzeszczak, Nergal, Sokół, Kortez, Margaret, Wodecki & Kayah i inni. Jednym z teledysków udało się osiągnąć ponad 120 milionów wyświetleń na Youtubie, a w zeszłym roku aż 5 produkcji Wonderland znalazło się w konkursie PL Music Video Awards. Filmowo pracowała na planach fabuł, seriali i krótkich metraży, które zdobywały nagrody od Venezueli po Chiny (w tym Studencki Oscar i nagrody w Cannes). Obecnie przygotowuje się do pełnometrażowego debiutu Joanny Satanowskiej oraz kończy postprodukcję krótkometrażowego dokumentu Doroty Roś w koprodukcji ze Studiem Munka.

16:00-18:00 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

PRODUKCJA TELEDYSKÓW
Panel dyskusyjny z udziałem producentów wideoklipów
– Kris Kotlarski Film Produkcja
– Janek Szczeniowski Makata Production
Do udziału w tym panelu zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami produkcyjnymi: producentów, kierowniczki i kierowników produkcji, i innych twórców. Tematy, które chcemy poruszyć to między innymi: budżet a jakość, rola producenta, specyfika planu/
Chcemy, abyście podzielili się z nami swoim doświadczeniem. Porozmawiajmy o ciekawych przypadkach, przygodach i doświadczeniach wyniesionych podczas pracy na planach teledysków.

17:00-18:30 – Kino Szkoły Filmowej, ul. Targowa 61/63

MASTER CLASS z operatorem i reżyserem Filipem Załuską
“Czym są dla mnie teledyski?”
Filip Załuska, tworzy teledyski zarówno dla polskich, jak i zagranicznych artystów. Opowie o procesie powstawania wideoklipu na przykładzie kilku własnych prac – zarówno od strony technicznej, produkcyjnej jak i artystycznej.
Filip Załuska ukończył realizację obrazu filmowego i fotografię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu nagród przyznawanych za krótkie formy filmowe, m.in. Grand Prix Papaya Young Directors czy Grand Prix Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Zdobył także nagrody na nowojorskim New York Film Week oraz w konkursie Kodak Award (za najlepsze zdjęcia reklamowe). Jego twórczość doceniono również podczas Art Croft Film and Video Festival w USA, gdzie wyróżniono go w kategorii Best Experimental. Filip jest twórcą teledysku do utworu „Feed Fire” amerykańskiego producenta Eskmo, którego muzykę można usłyszeć w serialu „13 reasons” na Netflixie.

18:00-18:30 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

SPOTKANIE Z AGENTEM
“Dlaczego warto mieć agenta?” – bluebird artists
Spotkanie z Natalią Starowieyską z Bluebird Artists Management, agencją reprezentującą twórców z branży filmowej: reżyserów, operatorów, kostiumografów, scenografów, charakteryzatorów, fotografów. Natalia opowie o specyfice działań agenta i dlaczego warto go mieć.
Natalia Starowieyska – artist manager, producent i organizator. Ukończyła Podyplomowe Studia dlaMenedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz specjalistyczny kurs organizacji eventów i konferencji w Prato (Włochy). Przez wiele lat zajmowała się organizacją wydarzeń kulturalnych, koordynacją i produkcją festiwali oraz spektakli. W ostatnich latach związana z TR Warszawa. Wcześniej koordynowała projekty takie jak: Polska Platforma Tańca, Festiwal Ciało/Umysł, Zielony Jazdów czy też Otwarta Ząbkowska. Obecnie prowadzi impresariat reprezentując twórców takich jak: Olga Czyżykiewicz, Kuba Łubniewski, Michał Misiński, Marta Pruska, Alan Willmann.

18:30-20:00 – Kino Szkoły Filmowej, ul. Targowa 61/63

MASTER CLASS z reżyserem Romanem Przylipiakiem “Teledysk narracyjny”
Podczas swojego spotkania Roman Przylipiak skupi się na trzech głównych zagadnieniach: Muzyka jako wyjściowa konstrukcja teledysku. Tekst utworu – inspiracja, czy przeszkoda? Dramaturgia filmowa a dramaturgia w teledysku.
Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Tworzy krótkometrażowe fabuły, teledyski i reklamy. Jest autorem klipów m.in. dla: Maryli Rodowicz, Ani Wyszkoni, Moniki Kuszyńskiej, Artura Andrusa, Roberta M, dla zespołów: Feel, Lady Pank, UL/KR, Das moon, Plastic, Beneficjenci Splendoru. Reżyseruje wizualizacje do spektakli teatralnych. Tworzy filmy dla Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za filmy reklamowe i teledyski (m.in. na Aesthetica Film Festival / York, Anglia, Yach Film Festival / Polska).

20:00-01:00 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

NOC POLSKICH WIDEOKLIPÓW – pokaz nominowanych wideoklipów PL MVA

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wideoklipów i twórców na wyjątkową noc, podczas której pokażemy wszystkie nominowane wideoklipy w poszczególnych kategoriach: Alternatywa, Dance, Folk, Hip-Hop, Muzyka Elektroniczna, Pop, Rock i Ostre Brzmienie, Extra oraz Debiut i Ważny Przekaz. Przed Wami ponad 4 godziny projekcji i ponad 60 wideoklipów.
Projekcje odbywać się będą w przemiłej atmosferze nowego klubu na terenie Fabryki Sztuki – “Niewinni”. Teledyski będziemy więc oglądać na leżakach lub krzesełkach, popijając kawę lub wino, i żywo komentując nominacje.

Sobota, 30 listopada

12:00-15:00 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

SCENARIUSZ W TELEDYSKU warsztaty z Agnieszką Kruk
Czy w teledysku w ogóle jest potrzebny scenariusz?
Agnieszka Kruk, scenarzystka, script coach i twórczyni Story Lab – miejsca, gdzie uczą się przyszli scenarzyści – przekona Was, że tak. Podczas 3 godzinnych warsztatów dostaniecie potężną dawkę wiedzy, dzięki której Wasze historie zaczną się kleić.

14:00-15:30 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

SPOTKANIE Z WYTWÓRNIĄ Solar – “Wszystko o teledyskach w SBM Label”
Karol Poziemski, czyli Solar, to raper, twórca i współwłaściciel SBM Label – jednej z największych wytwórni hip-hopowych w Polsce. W grono zakontraktowanych artystów wytwórni wchodzą min. Bedoes, Jan-Rapowanie, Mata, Adi Nowak, Białas i oczywiście sam Solar. Kanał labelu na Youtube przekroczył próg 1,8 mln subskrybentów, a wideoklipy artystów liczone są w milionach odsłon.
Z Solarem porozmawiamy o tym jak wygląda proces tworzenia i zlecania teledysków, ale i o tym jak zmieniało się jego podejście do wideoklipów wraz z rozwojem wytwórni. Porozmawiamy też o stereotypach które funkcjonują na temat teledysków hip hopowych.

14:00-16:00 – Kino Szkoły Filmowej, ul. Targowa 61/63

POKAZ NOMINOWANE WIDEOKLIPY PL MVA
Pokaz nominowanych wideoklipów w kategoriach: Debiut Reżyserski, Ważny Przekaz, Muzyka Elektroniczna, Rock i Ostre Brzmienie

15:00-16:45 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

WARSZTATY HELIOGRAF współpraca reżysera z operatorem nad stroną wizualną klipu przy użyciu filmowych narzędzi
Warsztaty przygotowane z naszym partnerem firmą Heliograf.

16:00-17:30 – Kino Szkoły Filmowej, ul. Targowa 61/63

THE BEST OF JURY Maliszewska-Czyżykiewicz-Matejkowski teledyski jurorów PL MVA
W składzie tegorocznego Jury PL Music Video Awards jest aż trójka twórców teledysków.
Ania Maliszewska – reżyserka ponad setki wideoklipów oraz dwójka reżyserów – ubiegłorocznych zwycięzców festiwalu PL MVA: Olga Czyżykiewicz i Piotr Matejkowski.
W tym bloku pokażemy ich prace – najnowsze i trochę starsze. Porozmawiamy o najciekawszych pracach i o kulisach obrad jury.

17:00-18:00 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

PREZENTACJA ATM SYSTEM Full Frame vs Super35 – cechy, zalety i funkcjonalność obu formatów
prowadzenie: Szymon Kuriata

17:30-18:30 – Kino Szkoły Filmowej, ul. Targowa 61/63

POKAZ NOMINOWANE WIDEOKLIPY PL MVA
Pokaz nominowanych wideoklipów w kategoriach: Hip Hop, Alternatywa, Extra, Pop

19:00-21:00 – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD PL MUSIC VIDEO AWARDS
Podczas uroczystej Gali Wręczenia Nagród poznamy najlepsze polskie wideoklipy. Pięcioosobowe Jury, w skład którego wchodzą: Olga Czyżykiewicz, Anna Maliszewska, Piotr Matejkowski, Vienio oraz Jędrzej Słodkowski przyzna nagrody aż w 10 kategoriach, oraz Grand Prix festiwalu.
Do udziału w Gali zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w tworzenie teledysków: filmowców, muzyków, managerów muzycznych, przedstawicieli wytwórni. Po Gali zapraszamy wszystkich na after party do klubu Niewinni na terenie Fabryki Sztuki. Udział w Gali jest bezpłatny ale wymaga rejestracji.

21:00-??? – Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3

AFTER PARTY do RANA w klubie Niewinni
Przy pomocy maszyn, kabli i prądu podejmiemy próbę rozdwojenia rzeczywistości tego wieczoru.
Muzykę i wszelkiej maści dźwięki usłyszymy dzięki – Krzysztof Ostrowski “Freeze” (Soundscape Mirror) oraz Dj Lesu (Konexje), a całe wydarzenie uzupełnią wizualizacje spod oka Vj Skofa (Soundscape Mirror).
Będzie okazja zanurzyć się w polirytmicznych kompozycjach jak i potupać nóżką do wybornej muzycznej selekcji. Krzysztof Ostrowski “Freeze” live Tomasz Roszczybiuk “Skof” live mix video Lesu- dj set

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Luis_Buuel
Kino letnie w ogrodzie Muzeum Sztuki
niezniszczalni
Premiery kinowe – sierpień 2010
imaxday
IMAX Day 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*