lamamovieW sobotę, 13 grudnia o godz. 19 w Kinie Bodo rozpocznie się pokaz Lama Movie. Wstęp wynosi 5 zł. Lama Movie to szerokopasmowy projekt, który za swój główny cel stawia wsparcie dla małych kin  w dotarciu do najświeższych i najbardziej atrakcyjnych pozycji filmowych na rynku polskim i zagranicznym zarówno dla dzieci jak i dla widzów dorosłych. Ponadto projekt przedstawia ciekawe propozycje warsztatowe związane z edukacją filmową dla grup zorganizowanych (lekcje filmowe, warsztaty animacji).

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Opolskie Lamy, które od 12 lat organizuje Festiwal Filmowy Opolskie Lamy w Opolu oraz projekt Dokumentalna Odsłona Kina w Polsce  i w województwie opolskim. Stowarzyszenie jest jednym z najbardziej aktywnych podmiotów działających na niwie filmowej w Opolu i na Opolszczyźnie. Poza festiwalem od kilku lat z powodzeniem organizuje takie projekty jak m.in. Kino w Mieście, Opolskie Lamki – Warsztaty Animacji Poklatkowej dla dzieci, współorganizuje w Opolu wiele ogólnopolskich wydarzeń filmowych, Tydzień Filmu Niemieckiego, Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, Short Waves Festiwal i wiele innych. Od 4 lat stowarzyszenie prowadzi KINO MEDUZA, które jest jedynym niekomercyjnym kinem w Opolu oraz administruje CENTRUM KULTURY OLESKA 45.
Dzięki 12 letniemu doświadczeniu i rozbudowanej sieci współpracy stowarzyszenie zyskuje możliwość realizacji projektów na arenie ogólnopolskiej, a także szerokiej i skutecznej promocji wydarzeń.

Pokazy w Łodzi

1. Hitler w operze – reż. Michał Grzybowski – 27 min., fab. PL 2014
Aaron, spokojny i zamknięty w sobie tancerz z Izraela, gwiazda której blask już dawno przygasł, przyjeżdża do Polski do prowincjonalnego teatru na gościnny występ. W pracownikach teatru budzi jednocześnie podziw i respekt. Aaron nie czuje się jednak komfortowo w Państwie, w którym Żydzi tyle wycierpieli, ale jako profesjonalista stara się tego nie okazywać i zintegrować z zespołem.

2. Naturalni – reż. Kristoffer Rus – 23 min., fab. PL 2014
Piotr i Monika to dość typowe małżeństwo w średnim wieku, w którym namiętność wygasła, ale zazdrość – nie. Aby coś z tym zrobić, udają się na terapię, jednak przez pomyłkę trafiają do psychologa ewolucyjnego. Monika i Piotr – po to, by ratować swój związek – postanawiają żyć w sposób, w jaki ukształtowała ich natura.

3. Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek – reż. Karolina Specht – 4 min. 57 s., anim. PL 2014
Historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Ciągłe deformacje i wtłaczanie w cudze formy budzi w nim poczucie buntu. Czy może żyć zupełnie niezależnie od innych i w oderwaniu od rzeczywistości? Kto i co decyduje o tym, jacy ostatecznie jesteśmy?

4. Ze wsi Grunwald – reż. Artur Wierzbicki – 21 min., PL 2014
Portret mieszkańców niewielkiej, ale naznaczonej wielką historią miejscowości Grunwald. To znane miejsce, jest teraz biedną wsią przesiąkniętą marazmem i stagnacją.
Monotonia życia mieszkańców Grunwaldu jest przerywana raz w roku, podczas obchodów rocznicy zwycięstwa w bitwie z 1410 roku. Ten czas pozwala zapomnieć o kłopotach codzienności, daje szansę na skromny zarobek, a obietnice przyjeżdżających polityków oraz zainteresowanie mediów dają nadzieję na rozwój tej historycznej miejscowości.
W filmie wykorzystano fragmenty inscenizacji bitwy pod Grunwaldem 2011 i 2013 w reżyserii Krzysztofa Góreckiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
spiderman
Premiery kinowe – lipiec 2017
weekend
Prapremiera filmu „Weekend”
mda
Międzynarodowy Dzień Animacji w Kinie MuBa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*