Nagroda_MunkaReagtywowano Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka dla młodych reżyserów i młodych operatorów. Jega ideą jest wspieranie i promowanie ambitnych i wartościowych poszukiwań artystycznych młodych filmowców polskich, dla których takie eventy są głównym i często jedynym  miejscem prezentacji ich dokonań.

Organizatorami konkursu są: PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, Stowarzyszenie Łódź Filmowa i kino Charlie w Łodzi. PWSFTviT w Łodzi przyznaje tę nagrodę od 1965 roku. W 2004 roku odbyła się ostatnia edycja konkursu. Tegoroczny konkurs jest więc reaktywacją wspaniałej tradycji, która przypomina sylwetkę Andrzeja Munka – absolwenta, a następnie wykładowcy łódzkiej PWSFTviT. W 2011 roku mija 90-ta rocznica urodzin i 50-ta rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.

Zamierzeniem organizatorów jest również zderzenie dokonań obecnych debiutantów z filmami laureatów Nagrody im. Andrzeja Munka lat ubiegłych. Pokaże to różnice w podejściu do warsztatu, języka filmu, stanu świadomości młodych ludzi, ich zainteresowań i podejmowanej tematyki.

Dzięki temu widz otrzyma pogłębioną refleksję na temat fenomenu debiutu w kinie polskim na przestrzeni lat. Konkursowi towarzyszyła będzie dyskusja panelowa z udziałem pedagogów łódzkiej PWSFTviT, studentów i młodych widzów. Celem przedsięwzięcia jest bowiem również promocja wysokich standardów w młodym polskim kinie, a więc: przemyślanego scenariusza, oryginalnego tematu, sposobu jego ujęcia, dobrej jakości zdjęć. Spotkanie takie będzie również rodzajem giełdy doświadczeń w zakresie źródeł pozyskiwania funduszy na produkcję filmu, wypełniania unijnych aplikacji, przygotowania się do pitchingu z myślą o pozyskaniu producentów, a potem zainteresowania dystrybutorów. Planujemy zaprosić gości, którzy zechcieliby podzielić się z młodymi filmowcami swoją wiedzą z tego zakresu.

W jury konkursu zasiądą: prof. Maria Kornatowska, prof. Stanisław Szymański, prof. Marian Szukalski, prof. Filip Bajon, dr Paweł Siedlik, dr Ryszard Brylski oraz studenci: Piotr Złotorowicz, student Wydziału Reżyserii PWSFTviT i Jakub Burakiewicz, student Wydziału Operatorskiego PWSFTviT. Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka towarzyszyć będzie XVI Forum Kina Europejskiego „Cinergia”, które odbędzie się w Łodzi, w kinie „Charlie” w terminie 4-12 listopada 2011. Laureat Nagrody im. Andrzeja Munka weźmie udział w konkursie międzynarodowym na Najlepszy Debiut Europejski, powalczy o Nagrodę Kryształowej Łódki.

Organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń i screenerów do 30 września 2011 na adres:

Kino „Charlie” 90-451 Łódź, ul. Piotrkowska 203/205, tel.42 636 00 92,

mail: mariola.wiktor@charlie.pl, jolanta.kolano@charlie.pl


R E G U L A M I N
Konkursu o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka
dla młodych reżyserów i młodych operatorów

1.    Dla poparcia ambitnych i wartościowych poszukiwań artystycznych młodych reżyserów filmowych i młodych operatorów filmowych ustanawia się nagrodę za najbardziej interesujący debiut reżyserski i operatorski.
2.    Nagroda jest nazwana imieniem Andrzeja Munka, wybitnego polskiego reżysera filmowego, absolwenta i pedagoga PWSFTviT.
3.    Nagroda jest przyznawana raz na rok.
4.    Laureaci otrzymują statuetkę i dyplom.
5.    W konkursie mogą brać udział filmy debiutantów, absolwentów i studentów polskich szkół filmowych.
6.    Nagrodzony może zostać wyłącznie film, którego realizacja zakończona została w ciągu 18 miesięcy poprzedzających obrady Jury.
7.    Za debiut reżyserski i operatorski w rozumieniu niniejszego regulaminu uważa się, pierwszy pełnometrażowy film fabularny przeznaczony do dystrybucji kinowej.
8.    Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać zainteresowani twórcy, producenci oraz instytucje filmowe, w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2011 r. na podstawie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszeniowej.
9.    Nagrodę przyznaje Jury powołane przez Rektora PWSFTviT spośród pedagogów Uczelni oraz przedstawicieli studentów.
10.    Regulamin obrad Jury zostanie ustalony oddzielnym postanowieniem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Filmnchill
Film’n’chill – Maraton Filmowy z Chilli Zet
walkiwklatkach
Walki w Klatkach 5
2017-04-11_Sila_Kobiet_Transatlantyk
Transatlantyk 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*