kapitan_philipsW listopadzie w kinach królować będa produkcje, które zapewne będą nominowane do Oscarów. Wśród nich Kapitan Phillips Paula Greengrassa z Tomem Hanksem w roli głównej, Wyścig Rona Howarda, Adwokat Ridleya Scotta i Wielki Liberace Stevena Soderbergha.

Poza tym Pieta Ki-duk Kima, Wenus w futrze Romana Polańskiego, Papusza Joanny Kos-Krauze, Młoda i piękna Francoisa Ozona oraz Senada Danisa Tanovica

Z nieco lżejszych tytułów warto zapoznać się z Biletem na Księżyc Jacka Bromskiego, Don Jonem Josepha Gordona-Levitta i Las Vegas z udziałem Michaela Douglasa, Robertem De Niro, Morganem Freemanem i Kevinem Klinem, plus katastroficzne, rosyjskie Metro. Dla najmłodszych – Największy z cudów, Gdzie jest Gwiazdka?, Rysiek Lwie Serce, Ratujmy Mikołaja i Kraina lodu.


PREMIERY – 1 LISTOPADA


– Pieta
Dramat, Korea Południowa, 104 min.
reżyser: Ki-duk Kim
obsada: Min-soo Jo, Jung-Jin Lee,  Ki-Hong Woo

Gang-do trudni się ściąganiem długów od tych, którzy mieli nieszczęście pożyczyć pieniądze od gangsterów. Idealnie nadaje się do tego zadania. Kompletnie pozbawiony skrupułów, głuchy na jakiekolwiek prośby, z zimną krwią okalecza dłużników, aby mogli uzyskać odszkodowanie i spłacić swoje zaległości wraz z wysokimi odsetkami. Z wyjątkową perfidią obmyśla coraz to nowe tortury. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemnicza kobieta, Mi-son. Twierdzi, że jest matką, która porzuciła go po urodzeniu. Gang-do reaguje agresją, odrzuca Mi-son, ale pokora kobiety i jej cicha obecność stopniowo przełamują jego niechęć. W Gang-do budzą się ludzkie odruchy. Zaczyna doświadczać uczuć, których dotąd nie znał. Postanawia porzucić dotychczasowe życie i stać się lepszym człowiekiem. Wtedy jednak Mi-son zostaje porwana. Gang-do musi wytropić sprawcę, robiąc przegląd wszystkich swoich ofiar. Przy okazji odkrywa mroczną tajemnicę Mi-son…  


PREMIERY – 8 LISTOPADA


Bilet na Księżyc
Obyczajowy, Polska, ? min.
reżyser: Jacek Bromski
obsada: Filip Pławiak, Mateusz Kościukiewicz, Anna Przybylska

Opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu, na ulicach stały saturatory, tranzystory pulsowały rock and rollem, a szczytem marzeń każdego krajowego fana motoryzacji był Fiat 125p. Filmowa podróż do lat sześćdziesiątych, barwnej epoki „dzieci kwiatów”, hipisów i bigbitu, uwodzi doborową obsadą, rozmachem scenograficznym oraz ścieżką dźwiękową, na której znalazło się ponad 40 przebojów takich wykonawców, jak The Animals, The Box Tops, The Turtles, The Fox, Mira Kubasińska i Breakout, Skaldowie, Alibababki, ABC i Halina Frąckowiak.

Kapitan Phillips
Dramat/biograficzny, USA, 134 min.
reżyser: Paul Greengrass
obsada: Tom Hanks, Barkhad Abdi, Catherine Keener, Barkhad Abdirahman

Opowieść dokumentująca wydarzenia z 2009 roku związane z porwaniem przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama. Film skupia się na relacji dowodzącego Alabamą kapitana Richarda Phillipsa oraz stojącego na czele szajki piratów Somalijczyka Muse’a, który po przejęciu kontroli nad nieuzbrojonym statkiem bierze załogę jednostki jako zakładników. Kiedy emocje sięgają zenitu Phillips i Muse nieuchronnie znajdują się na kursie kolizyjnym. Ich konfrontacja ujawnia jednocześnie jaskrawe podziały pomiędzy tymi, którzy są częścią przynoszącego krociowe zyski międzynarodowego handlu, a tymi, którzy pozostają poza nim i w desperacji zmuszeni są do uciekania się do ekstremalnych środków i posunięć.

– Największy z cudów
Animacja/dramat, Meksyk, 70 min.
reżyser: Bruce Morris
głosy: Radosław Pazura, Maciej Musiał, Agnieszka Więdłocha

Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kłopotów. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą, zmieni ich życie już na zawsze.

– Thor: Mroczny świat
Fantasy/rzygodowy, USA, 112 min.
reżyser: Alan Taylor
obsada: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård

Po wydarzeniach z filmów „Thor” i „Avengers”, Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich.

Wenus w futrze
Dramat, Francja/Polska, 96 min.
reżyser: Roman Polański
obsada: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric

Głównym bohaterem “Wenus w futrze” jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

– Wyścig
Dramat/sportowy, Niemcy/USA/Wielka Brytania, 123 min.
reżyser: Ron Howard
obsada: Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara

Przystojny playboy James Hunt i błyskotliwy Niki Lauda, to dwaj najwięksi rywale. W życiu osobistym i na torze spychają się poza granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Silniejsza od strachu jest tylko żądza wygranej.


PREMIERY – 15 LISTOPADA


Adwokat
Dramat/thriller, USA/Wielka Brytania, 111 min.
reżyser: Ridley Scott
obsada: Brad Pitt, Cameron Diaz

Główny bohater to uznany prawnik, który skuszony wizją łatwego zarobku wplątuje się w ciemne interesy i sprawy wymykają się spod kontroli.

Don Jon
Dramat/komedia, USA, 90 min.
reżyser: Joseph Gordon-Levitt
obsada: Scarlett Johansson,Joseph Gordon-Levitt, Julianne Moore

W życiu Jona liczy się kilka rzeczy – siłka, bryka, Bóg, rodzina, koledzy i porno. Kumple nazywają go Don Jon, bo żadna mu się nie oprze. Barbara jest młoda, seksowna i „ma styl”. Zakochana w hollywoodzkich romansach marzy o księciu z bajki, z którym wyruszy w stronę zachodzącego słońca.

– Gdzie jest Gwiazdka?
Familijny/fantasy, Norwegia, 80 min.
reżyser: Nils Gaup
obsada: Vilde Zeiner, Anders Baasmo Christiansen

Rezolutna dziewczynka wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć Gwiazdę Bożego Narodzenia i w ten sposób uwolnić królestwo od klątwy, a także przywrócić do życia zaginioną królewnę. Próbują ją powstrzymać potężni wrogowie

Papusza
Biograficzny, Polska, 131 min.
reżyser: Joanna Kos-Krauze
obsada: Jowita Budnik, Zbigniew Waleryś

“Papusza” to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze. To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany “Pieśni Papuszy”. Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety – Juliana Tuwima. “Gila” Papuszy (tak poetka nazywała swoje wiersze) trwale wzbogaciły polską kulturę o wgląd w cygańską duszę.

– Pięć tańców
Dramat, USA, 83 min.
reżyser: Alan Brown
obsada: Ryan Steele, Kimiye Corwin, Reed Luplau, Catherine Miller

Chip jest utalentowanym, 18-letnim tancerzem, który niedawno przyjechał z Kansas do Nowego Jorku na stypendium. Tam został dostrzeżony przez Anthonego, który zaprosił go do swojego zespołu. Trwają właśnie intensywne próby do nowej choreografii. Między Chipem i drugim tancerzem Theo zaczyna rodzić się nieśmiała namiętność. Jednak Chip ma coraz większe problemy, żeby utrzymać się w Nowym Jorku. Nie może liczyć na pomoc rodziców, którzy woleliby, żeby wrócił do domu…

– Pussy Riot. Modlitwa punka
Dokumentalny, Rosja/Wielka Brytania, 90 min.
reżyser: Mike Lerner

Zimą 2011 roku, po kontrowersyjnym przebiegu wyborów w Rosji, Władimir Putin został ponownie wybrany prezydentem kraju. W odpowiedzi na to setki tysięcy Rosjan wyszło na ulice, aby poddać w wątpliwość legalność wyborów, a tym samym legitymację Putina do rządów. Wśród protestujących były trzy młode radykalne feministki: Nadieżda Tołokonnikowa, Maria Alochina i Jekatierina Samucewicz, współzałożycielki zespołu punkowego Pussy Riot.

Rysiek Lwie Serce
Animacja, Hiszpania, 90 min.
reżyser: Manuel Sicilia

Rysiek od dziecka pragnie być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca – doradca królowej. Rysiek też ma zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, ucieka z domu i wyrusza na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem. Wkrótce udowodni światu, że wszystkie Ryśki to fajne wojaki, zwłaszcza gdy mają u boku zawadiackie gadziny jak krokodyl Gustaw z kompleksem smoka.


PREMIERY – 22 LISTOPADA


Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
S-f, USA, 146 min.
reżyser: Francis Lawrence
obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson

Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!

Last Vegas
Komedia, USA, ? min.
reżyser: Jon Turteltaub
obsada: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline

Billy, Paddy, Archie i Sam przyjaźnią się od podstawówki. Z całej czwórki tylko Billy nigdy nie dał się zaciągnąć do ołtarza. Nic więc dziwnego, że gdy wreszcie decyduje się na ślub, starzy kumple bez wahania przybywają do Las Vegas, by wyprawić mu wieczór kawalerski i pokazać światu, że faceci z takim doświadczeniem potrafią bawić się jakby nie było jutra. Zanim jednak impreza rozkręci się na dobre, jeden z panów zdąży wplątać się w romans z uroczą piosenkarką, drugi pobije się w dyskotece z gościem, który mógłby być jego wnukiem, trzeci spróbuje ulec długo oczekiwanej pokusie, a czwarty zapragnie uczynić wszystko, by nie doszło do ślubu. Co jeszcze można zrobić z tak pięknie rozpoczętym wieczorem?

Młoda i piękna
Dramat, Francja, 90 min.
reżyser: François Ozon
obsada: Frédéric Pierrot, Marine Vacth, Géraldine Pailhas

17-letnia Isabelle pochodzi z bogatej paryskiej rodziny. Podczas wakacyjnego wyjazdu z najbliższymi spotyka przystojnego Niemca, z którym przeżywa swój „pierwszy raz”. Po powrocie do domu nic już nie jest takie jak przedtem. W krótkim czasie Isabelle z nieśmiałej dziewicy przeobraża się w gotową na wszystko luksusową prostytutkę. Starannie dobiera partnerów i każe im słono płacić za swoje usługi. Prowadzi podwójne życie. Jest przykładną studentką i panną z dobrego domu, a równocześnie zarabia duże pieniądze jako ekskluzywna call-girl. Jednak, w wyniku splotu okoliczności, pewnego dnia matka Isabelle odkryje szokujący sekret córki…

Płynące wieżowce
Dramat, Polska, 85 min.
reżyser: Tomasz Wasilewski
obsada: Mateusz Banasiuk, Bartosz Gelner, Katarzyna Herman, Marta Nieradkiewicz

Kuba mieszka razem z matką i swoją dziewczyną Sylwią. Chłopak trenuje pływanie – jest świetnie zapowiadającym się sportowcem. Pozornie poukładane życie Kuby i jego bliskich komplikuje się, gdy na imprezie poznaje Michała. Ich wzajemna fascynacja nieoczekiwanie przeradza się w uczucie. Miłość Sylwii do Kuby zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Powtórnie narodzony
Dramat, Chorwacja/Hiszpania/Włochy, 127 min.
reżyser:Sergio Castellitto
obsada:Penélope Cruz, Emile Hirsch

Jest rok 1984, Sarajewo. Gemma jest studentką, zaś Diego bardzo przystojnym amerykańskim fotografem. Para spotyka się przypadkiem i zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek bardzo szybko przeradza się w płomienny romans. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Radość przyszłych rodziców nie trwa długo, Gemma traci dziecko. Tymczasem w mieście wybucha wojna domowa, która zmusza zakochanych do przeprowadzki do Włoch. W nowym miejscu wcale nie są szczęśliwsi. Gemma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę, a posiadanie dziecka staje się jej obsesją. W końcu znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką.  Tyle że w pochłoniętym wojną Sarajewie. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma decydują się wyruszyć w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.

– Ratujmy Mikołaja
animacja/komedia, Wielka Brytania, ? min.
reżyser: Leon Joosen
głosy: –

Elf Bernard marzy, aby trafić do elitarnej grupy naukowców pracujących w tajnym laboratorium Świętego Mikołaja. Jednak, za sprawą niefortunnego wynalazku, poczciwy pechowiec niechcący ujawnia lokalizację laboratorium chciwemu miliarderowi. Złoczyńca pragnie ukraść sekrety Mikołaja i wejść w posiadanie magicznej Kuli Czasu, która umożliwia wręczenie prezentów dzieciom na całym świecie w zaledwie jedną noc. Jedynym sposobem na powstrzymanie zła, naprawienie szkód, uratowanie Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia jest ratunkowa misja w czasie, która wywołuje całą masę zabawnych komplikacji. W pełnej przygód podróży Bernardowi towarzyszy wesoły renifer z latającego zastępu Świętego Mikołaja.

– Senada
Dramat, Francja/Włochy/Słowenia/Bośnia i Hercegowina, 75 min.
reżyser: Danis Tanović
obsada: Nazif Mujic, Senada Alimanovic

Nazif, który chcąc pomóc swojej rodzinie, zajmuje się zbieraniem złomu, z trudem wiąże koniec z końcem. Dni upływają mu za poszukiwaniu żelastwa, w tym czasie jego partnerka Senada zajmuje się domem i dwiema małymi córeczkami. Niedługo urodzi trzecie dziecko. Po powrocie do domu po pracowitym dniu Nazif znajduje dziewczynę chorą, leżącą w łóżku. Następnego dnia pożycza samochód i zawozi ją do najbliższego szpitala. Okazuje się, że dziecko, które Senada nosi w sobie, nie żyje. W jej brzuchu znajduje się pięciomiesięczny martwy płód. Sytuacja jest krytyczna – kobieta musi natychmiast zostać przetransportowana do odległego szpitala.


PREMIERY – 29 LISTOPADA


Ani słowa więcej
Komedia, USA, 93 min.
reżyser: Nicole Holofcener
obsada: Julia Louis-Dreyfus, James Gandolfini, Catherine Keener, Toni Collette

Opowieść o rozwiedzionej samotnej matce, Evie, która pracuje jako masażystka i powoli godzi się z tym, że jej córka niedługo wyjedzie do college’u. Pewnego dnia poznaje Alberta – uroczego, zabawnego faceta, który również cierpi na syndrom pustego gniazda. Eva zaprzyjaźnia się też z Marianne  – klientką, która ma tylko jedną wadę : zbyt często narzeka na byłego męża. Któregoś dnia związek Evy i Alberta staje pod znakiem zapytania, gdy bohaterka poznaje prawdę o byłym Marianne…

Call Girl
Dramat/thriller, Finlandia/Irlandia/Norwegia/Szwecja, 140 min.
reżyser: Mikael Marcimain
obsada: Pernilla August, Josefin Asplund

Sztokholm, rok 1976. Za fasadą opiekuńczego państwa, kwitnie seksbiznes. W nocnych klubach i pokojach hotelowych, politycy korzystają z usług nieletnich prostytutek. Iris – wychowanka poprawczaka zostaje ekskluzywną Call Girl zwabiona wystawnym życiem i drogimi ciuchami. Nastolatka, która sypia za pieniądze z urzędnikami jest cennym świadkiem w śledztwie, które ma doprowadzić do przewrotu na szczytach władzy.

Dziś jestem blondynką
Dramat/komedia, Niemcy, 90 min.
reżyser: Marc Rothemund
obsada: Lisa Tomaschewsky, Karoline Teska, Leif Altenburg

Sophie jedzie ze swoją najlepsza przyjaciółką Annabel świętować Sylwestra w Antwerpii. Z optymizmem spogląda na nadchodzący rok, w którym ma rozpocząć wymarzone studia i usamodzielnić się w nowym hamburskim mieszkaniu. Niestety w zabawie coraz bardziej przeszkadza jej duszący kaszel, stąd po powrocie do rodzinnego Hamburga decyduje się na wizytę w szpitalu. Po dokładnych badaniach okazuje się, że jego przyczyną jest ciężka odmiana nowotworu, wymagająca natychmiastowej chemioterapii. Z 50 procentową szansą na wyleczenie, dziewczyna poddaje się wielotygodniowemu leczeniu w klinice. Choć wspierają ją wspaniali przyjaciele i rodzina ze zdumieniem odkrywa, że nie traktują jej oni jak dotychczasowej Sophie. Powoli staje się „chorą”, na którą patrzy się jedynie poprzez jej medyczny przypadek.

– Kobieta w klatce
Kryminał, Dania, 100 min.
reżyser: Mikkel Norgaard
obsada: Sonja Richter, Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares

W tajemniczych okolicznościach, z pokładu promu, znika piękna parlamentarzystka – Merete Lynggaard. Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki badającej niewyjaśnione zbrodnie. Na jej czele staje detektyw Carl Morck. Jego błyskotliwą karierę w wydziale zabójstw przekreśliły wydarzenia, w wyniku których śmierć poniosło dwóch policjantów. Morck, wspierany przez nowego partnera Assada, rzuca się w wir pracy. Kierowany przeczuciem, prześwietla sprawę Lynggaard i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe. Rezultaty śledztwa zaskoczą wszystkich…

Kraina lodu
Animacja/przygodowy, USA, ? min.
reżyser: Chris Buck
głosy: Anna Cieślak, Czesław Mozil, Katarzyna Łaska, Paweł Ciołkosz, Grzegorz Kwiecień

Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.

-Kręgi
Dramat, Chorwacja/Francja/Niemcy/Słowenia/Serbia, 112 min.
reżyser: Srdan Golubović
obsada: Aleksandar Berček, Lieon Lučev

Bośnia, 1993. Centrum serbskiego miasteczka, rynek wypełniony stolikami. W mieście panuje spokój. Jednak tylko pozorny, widok snujących się po ulicach żołnierze powoduje, że w powietrzu czuć nieomal namacalne napięcie. Jeden z serbskich żołnierzy, Marko, siedzi z kolegami przy kawiarnianym stoliku. Na oczach żołnierzy trzech mężczyzn również noszących wojskowe mundury atakuje Harisa, muzułmańskiego cywila. Marko interweniuje. Ratuje Harisowi życie, sam jednak, pobity, umrze. Piętnaście lat później. Ojciec Marka podejmie pracę niedaleko miasteczka, przy renowacji kościoła. Syn jednego z morderców poprosi go o pracę. Przyjaciel Marka zostanie kardiochirurgiem. Pewnego dnia na jego oddział trafi ten, który wydał rozkaz zabicia Marka. Haris zrobi wszystko, by pomóc Nadze, byłej dziewczynie Marka. Czy ojciec jest w stanie wybaczyć śmierć syna? Czy morderca po latach poczuje żal? Jaką cenę jest w stanie zapłacić Haris, by wyrównać rachunki sprzed lat? (opis dystrybutora)

– Ostatnie piętro
Thriller, Polska, 84 min.
reżyser: Tadeusz Król
obsada: Janusz Chabior, Joanna Orleańska

„Ostatnie piętro” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kapitana Wojska Polskiego, który trafia na ślad afery w swojej jednostce. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje i domysły doprowadzają go na skraj szaleństwa

– Stalingrad
Wojenny, Rosja, 135 min.
reżyser: Fiodor Bondarczuk
obsada: August Diehl, Pyotr Fyodorov

1942, Stalingrad. Siły sowieckie przygotowują się do kontrofensywy przeciwko niemieckim oddziałom, które okupują lewy brzeg Wołgi. Kontrofensywa ponosi klęskę. Na drugą stronę rzeki udaje się przedostać tylko grupie zwiadowców pod dowództwem kapitana Gromova. Zwiadowcy zajmują jeden z budynków i zgodnie z rozkazem mają go za wszelką cenę utrzymać. W budynku oprócz kilku ocalałych osób i sowieckich żołnierzy znajduje się jego mieszkanka 19-letnia Katya. Niemiecki oficer Kahn otrzymuje rozkaz odzyskania budynku zajętego przez wroga. (opis dystrybutora)

– Wielki Liberace
Biograficzny/drmata, USA, 118 min.
reżyser: Steven Soderbergh
obsada: Dan Aykroyd, Matt Damon

„Wielki Liberace” to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bilbord_www1
XVI Festiwal Muzyki Filmowej w Łodzi
fmf
Festiwal Muzyki Filmowej 2011 – zapowiedź, program
Premiery kinowe – grudzień 2019
1 Komentarz
  • 19 maja 2017 at 06:00

    Nie wiem co do końca autor miał na myśli..ale i tak jest całkiem nieźle.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*