Przed nami kolejna odsłona projektu Kino-Ucho, cyklu wydarzeń filmowo-muzycznych – seria spotkań na styku dziedzin filmu i muzyki, organizowana przez Fundację Obszar Wspólny. Najbliższy pokaz odbędzie się 11 października w Casablance (Podrzeczna 2). Tym razem zostanie przedstawimy film Space is the place. Przed projekcją zapraszamy na wstęp Pawła Sołodkiego, a po filmie zachęcamy do udziału w otwartej dyskusji.

To filmowy eksperyment rozwijający album koncepcyjny Sun Ra o tym samym tytule. To miks gatunków blaxploitation i science fiction, połączenie zaangażowanej społecznie wypowiedzi z performensem muzycznym.

Sun Ra – amerykański kompozytor i muzyk jazzowy, poeta i filozof, znany z wizjonerskich koncepcji i ekscentrycznego stylu życia. Założyciel wytwórni muzycznej El Saturn Records, w której wydawał swoje albumy w bardzo niskich nakładach. Dyskografia Sun Ra liczy ponad sto albumów studyjnych. Autor koncepcji i scenariusza filmu „Space is the place”.

Paweł Sołodki – filmoznawca, medioznawca, autor licznych artykułów i wystąpień dotyczących kina spoza głównego nurtu. Autor książki “Rubieże przyjemności. Seksualna niesubordynacja na obrzeżach amerykańskiej kinematografii”. Współredaktor jednej z pierwszych książek w Polsce poświęconych perspektywie queer w filmie: „O polityce ciała i pożądania w kulturze audiowizualnej”. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmu Queer „a million different loves!?”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Charlie_Kocha_Kobiety
Charlie Kocha Kobiety
FS_Autumn_2013_Poster
Future Shorts – edycja jesienna 2013
plasterkultury
Plastry Kultury 2017 – wydarzenie filmowe roku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*