magiawblaskuksiezycaW sierpniu sporo ciekawych produkcji – zarówno komercyjnych, jak i niszowych. Wśród nich Podróż na sto stóp Lasse Hallströma, Lucy Luca Bessona, Magia w blasku księżyca Woody’ego Allena, Zrywa się wiatr Hayao Miyazakiego czy Niezniszczalni 3 z kilkunastoma gwiazdami kina akcji. Warto przyjrzeć się kinu europejskiemu: niemieckiemu Bank lady, belgijsko-francuskiemu Violette, francusko-izraelskiemu Rock Ba-Casba lub hiszpańskiemu 10.000 Km. Poza tym dokumenty Podejrzany: Ai Weiwei, a także Drużyna.

Dla mniej wymagających komedia Sekstaśma, fantastyczni Strażnicy Galaktyki czy thrillery Bardzo poszukiwany człowiek i Epicentrum. Dla młodszych widzów Tarzan. Król dżungli, Wojownicze żółwie ninja, Dzwoneczek i tajemnica piratów, Wakacje Mikołajka oraz Barbie i tajemnicze drzwi.


PREMIERY – 1 SIERPNIA


– Bank Lady
Biograficzny/akcja, Niemcy, 118 min.
reżyseria: Christian Alvart
obsada: Nadeshda Brennicke, Charly Hübner, Andreas Schmidt

Bohaterką filmu jest 30-letnia Gisela Werler, pracownica małej wytwórni tapet. Dziewczyna wciąż mieszka z rodzicami i wiedzie dość nudne życie reprezentantki klasy średniej, jak wiele kobiet w Niemczech Zachodnich lat 60. XX w. Gisela pragnie wyrwać się z monotonii codzienności i snuje plany wyjazdu na ekskluzywny urlop na Capri. Gdy poznaje czarującego Hermanna, taksówkarza napadającego na banki, pojawia się szansa na spełnienie podróżniczych marzeń Giseli. Tak zaczyna się historia osławionego duetu, szalonej i nieprzewidywalnej pary, Bonnie i Clyde’a z przedmieść Hamburga. (opis dystrybutora)

– Nie ma tego złego…
Komedia, Kanada, 97 min.
reżyseria: Jeremiah S. Chechik
obsada: Ryan Kwanten, Sara Canning

Leo marzy, aby zostać pisarzem. Jednak kolejne próby kończą się niepowodzeniami. W dodatku złośliwy los sprawia, że to jego była żona otrzymuje lukratywną propozycję wydania książki opartej na blogu o znaczącym tytule „Czemu jesteś do bani”. Z kart świeżo wydrukowanego dzieła wszyscy znajomi i nieznajomi dowiadują się o pikantnych szczegółach nieudanego związku Leo. Załamany mężczyzna nie oczekuje od życia już niczego dobrego. Wtedy poznaje Colette – kobietę swoich marzeń. Niestety, problem w tym, że wybranka jego serca właśnie wychodzi za mąż… za innego. (opis dystrybutora)

– Podejrzany: Ai Weiwei
Dokumentalny, Chiny/Dania/Wielka Brytania, 89 min.
reżyseria: Andreas Johnsen

Chiński artysta, architekt i kurator Ai Weiwei to znaczący głos chińskiej opozycji, od lat aktywnie krytykujący władze w Chinach i walczący o prawa człowieka. Współtwórca wielu konceptualnych instalacji, w tym słynnej ekspozycji Sunflower Seeds w Tate Modern, a także Stadionu Narodowego w Pekinie, zaangażowany był w ujawnienie szeregu nadużyć przy budowie szkół, które zawaliły się podczas trzęsienia ziemi w prowincji Syczuan w 2008 roku. W kwietniu 2011 roku został aresztowany przez władze chińskie, a następnie przez 81 dni przetrzymywany w nieznanym miejscu i przesłuchiwany w sprawie rzekomego przestępstwa gospodarczego, unikania płacenia podatków, niszczenia dokumentów księgowych, a także bigamii i rozpowszechniania pornografii w internecie. (opis dystrybutora)

– Sekstaśma
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Jake Kasdan
obsada: Cameron Diaz, Jason Segel

Jay i Annie bardzo się kochają, ale dziesięć lat małżeństwa i dwoje dzieci nieco osłabiło ich namiętność. Aby ją odzyskać zdecydowali się – bo czemu nie? – nagrać wideo, na którym wypróbują wszystkie pozycji z poradnika „RADOŚĆ Z SEKSU” w czasie 3-godzinnego maratonu. Wydawało się to dobrym pomysłem, dopóki nie odkryli, że ten bardzo osobisty filmik stał się ogólnie dostępny. Dla spanikowanej pary zaczyna się noc przygód – śledzenie tropów, ściganie przyjaciół, zbajerowanie szefa Annie – wszystko, by odzyskać wideo, reputację, zdrowie psychiczne i, co najważniejsze, ocalić ich związek. (opis dystrybutora)

Strażnicy Galaktyki
S-f/akcja, USA, 122 min.
reżyseria:  James Gunn
obsada: Peter Quill, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper

Nieokrzesany awanturnik Peter Quill, staje się celem pościgu po tym, jak kradnie tajemniczy artefakt – obiekt pożądania siejącego postrach w całej galaktyce Ronana. Aby umknąć groźnemu prześladowcy, Quill jest zmuszony do zawarcia przymierza z czwórką kompletnie nieprzystających do siebie opryszków: szopem – rewolwerowcem Rocketem, drzewokształtnym humanoidem Grootem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemnicza Gamorą oraz żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. W obliczu zagrożenia wszechświata, gdy wyjdzie na jaw prawdziwa moc artefaktu, grupa tych niesubordynowanych indywidualistów będzie musiała zewrzeć szyki, by stanąć do bitwy, od której zależeć będą losy całej galaktyki. (opis dystrybutora)

– Tarzan. Król dżungli
Animowany/przygodowy, Niemcy, 88 min.
reżyseria: Reinhard Klooss
głosy: Kellan Lutz, Spencer Locke, Jaime Ray

Czasy współczesne. W trakcie ekspedycji do afrykańskiej dżungli John Greystoke i jego małżonka zmierzając w kierunku odległego miejsca, w którym nastąpiło zderzenie tajemniczego meteorytu z ziemią giną w wypadku helikoptera,. Kraksę przeżywa wyłącznie ich mały synek, J.J., zwany również „Tarzanem”. Grupa goryli odnajduje przerażonego chłopca we wraku helikoptera i przyjmuje go do swego stada. Tarzan dorasta w nieznanym sobie świecie przez ponad dekadę, ucząc się z jednej strony bezlitosnych praw dżungli, a z drugiej – bezwarunkowej miłości. Dopiero jako dorosły mężczyzna natyka się na drugiego człowieka – odważną i piękną Jane Porter. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 8 SIERPNIA


Bardzo poszukiwany człowiek
Thriller, Niemcy/USA/Wielka Brytania, 121 min.
reżyseria: Anton Corbijn
obsada: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams

Dziesięć lat minęło od ataku na World Trade Center. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. W Hamburgu, uważanym za gniazdo terrorystów, pojawia się, bliski śmierci w wyniku tortur, pół Czeczen, pół Rosjanin, Issa Karpow. Mężczyzna rości sobie prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej w prywatnym banku. Wzbudza tym zainteresowanie specjalnej komórki niemieckiego wywiadu powołanej do walki z terrorem, kierowanej przez Günthera Bachmanna. Karpowem i jego kontaktami, zwłaszcza z prawdopodobnie powiązanym z Al Kaidą doktorem Abdullahem, interesują się też inne tajne służby – Urząd Ochrony Konstytucji i CIA. Czy jest on ofiarą opresyjnego systemu czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się niebezpieczna wywiadowcza gra, w której nikt nie ufa nikomu… (opis dystrybutora)

– Drużyna
Dokumentalny/sportowy, Polska, ? min.
reżyseria: Michał Bielawski

Drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Premiera filmu poprzedzi rozgrywane tej jesieni, po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polski volleyland. Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. A po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga – Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten najbliższy? (opis dystrybutora)

Epicentrum
Thriller/akcja, USA, 89 min.
reżyseria: Steven Quale
obsada: Sarah Wayne Callies, Richard Armitage

W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia. Film Into the Storm widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów. (opis dystrybutora)

– Na zawsze twoja
Melodramat, Belgia/Francja, 95 min.
reżyseria: Patrice Leconte
obsada: Rebecca Hall, Alan Rickman

Młody mężczyzna zostaje zatrudniony przez bogatego właściciela fabryki. Kiedy poznaje jego piękną żonę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, ze zrozumiałych względów ukrywając uczucia przed pracodawcą. Kobieta na pozór nie odwzajemnia jego miłości. Wszystko zmienia się, kiedy właściciel fabryki postanawia wysłać bohatera na inspekcję posiadłości w Meksyku. Wieść o przymusowej rozłące zmusza piękną żonę do wyznania prawdziwych uczuć. Składa obietnicę, że będzie czekała na ukochanego, kiedy ten po dwóch latach wróci do niej z wyprawy na odległy kontynent. Jednak wkrótce wybucha I wojna światowa i zakochani zobaczą się dopiero po 8 latach. Czy obietnica może przetrwać tak ciężką próbę czasu? (opis dystrybutora)

Podróż na sto stóp
Dramat, USA, ? min.
reżyseria:  Lasse Hallström
obsada: Helen Mirren, Om Puri

ystyngowana Madame Mallory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Mumbaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Mallory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę? (opis dystrybutora)

Wojownicze żółwie ninja
Komedia/akcja/s-f, USA, 87 min.
reżyseria: Jonathan Liebesman
obsada: Alan Ritchson, Noel Fisher

Miasto potrzebuje bohaterów. Ciemność zapanowała w Nowym Jorku, bo Shredder i jego Klan Stopy trzymają wszystkich w ryzach – od policji po polityków. Przyszłość wygląda ponuro, gdy nagle spod ziemi wyrastają czterej niezwykli bracia – Wojownicze Żółwie Ninja. Muszą współpracować z dziennikarką April O’Neil (Megan Fox) i jej kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnettt), aby uratować miasto i powstrzymać diaboliczny plan Shreddera.(opis dystrybutora)


PREMIERY – 14-15 SIERPNIA


– Bobry
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Hubert Gotkowski
obsada: Wojciech Solarz, Robert Jarociński

Bobry to nazwa nieistniejącego już zespołu punkowego. Wydali jedno demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie – ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół.  Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka, którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda, który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet… (opis dystrybutora)

– Dzwoneczek i tajemnica piratów
Animacja/fantasy, USA, 78 min.
reżyseria: Peggy Holmes
głosy: –

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami! (opis dystrybutora)

Lucy
Akcja/s-f, Francja/USA, ? min.
reżyseria: Luc Besson
obsada: Scarlett Johansson, Morgan Freeman

W historii, którą snuje na ekranie Besson, Lucy, młoda, mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga, na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Lucy zdaje sobie sprawę, że gdyby z tego ‘ładunku’ w jej organizmie przypadkowo wyciekła wszczepiona substancja, prawdopodobnie oznaczałoby to  dla niej śmierć. A jest to całkiem prawdopodobne biorąc pod uwagę, że na żądanie bandytów ma udać się na drugi koniec świata, dokonując przemytu materiału, który ma dla jej oprawców niezwykle wysoką wartość. Taki scenariusz sprawia, że przerażenie dziewczyny przeradza się w desperację. (opis dystrybutora)

Niezniszczalni 3
Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Patrick Hughes
obsada: Sylvester Stallone, Wesley Snipes, Jet Li, Jason Statham, Mel Gibson, Randy Couture, Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren, Harrison Ford, Antonio Banderas, Kellan Lutz

Kolejna odsłona hitu z udziałem czołowych aktorów kina akcji.

– Violette
Biograficzny, Belgia/Francja, 132 min.
reżyseria: Martin Provost
obsada: Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain

Powojenny Paryż. Do małego, skromnego mieszkania wprowadza się młoda pisarka Violette Leduc. Porzucona przez męża, jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Postanawia na poważnie zająć się pisaniem i to jest jej jedyny punkt zaczepienia. Przelewa na papier gorycz i wewnętrzny niepokój, które towarzyszą jej od zawsze.  Dzięki pisaniu udaje jej się ujarzmić pełną dramatycznych wspomnień przeszłość i rozprawić z nieuregulowanymi relacjami z rodziną i otoczeniem. (opis dystrybutora)

– Wakacje Mikołajka
Familijny/komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Laurent Tirard
obsada: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód. (opis dystrybutora)

– Wróg
Thriller, Hiszpania/Kanada, 90 min.
reżyseria: Denis Villeneuve
obsada: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu – tak wygląda życie Adama. Pełne rutyny, monotonne i nudne.Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 22 SIERPNIA


– 10.000 Km
Melodramat, Hiszpania, ? min.
reżyseria: Carlos Marques-Marcet
obsada: –

Niezwykła i wzruszająca historia miłosna. Barcelona. Oni – oboje piękni i młodzi. Razem planują wspólną przyszłość. Pewnego dnia ona dostaje maila z zaproszeniem na roczny staż do Los Angeles. Obserwujemy ich wspólny poranek, a potem dziwny związek na odległość charakteryzujący się tylko namiastką czyjejś obecności – widokiem bliskiej osoby na ekranie komputera. To poprzez różnego rodzaju komunikatory śledzimy ich wzloty i upadki. 10.000 kilometrów w bardzo oryginalny, wiarygodny i wzruszający sposób pozwala nam przeżywać to wszystko razem z Alex i Sergim. (opis dystrybutora)

– Blue Ruin
Thriller, USA, 92 min.
reżyseria: Jeremy Saulnier
obsada: Macon Blair, Devin Ratray

Dwight Evans mieszka na plaży w swoim starym samochodzie i jest samotnikiem z wyboru. Jego spokojne życie z dala od cywilizacji zostaje jednak brutalnie zakłócone. Pod wpływem szokującej informacji będzie musiał wrócić do domu swojego dzieciństwa, by chronić bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. Demony mrocznej przeszłości zmienią tego na co dzień delikatnego człowieka w mściciela, dokonującego aktu zemsty za zbrodnię, która rozbiła jego rodzinę… (opis dystrybutora)

Dawca Pamięci
Dramat/s-f, USA, ? min.
reżyseria: Phillip Noyce
obsada: Jeff Bridges, Brenton Thwaites

Nastoletni Jonas dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień – jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów. W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo. (opis dystrybutora)

–  Magia w blasku księżyca
Dramat/komedia, USA, ? min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: Emma Stone, Colin Firth

Chińczyk Wei Ling Soo jest najznamienitszym iluzjonistą swoich czasów, ale mało kto wie, że za jego sceniczną maską kryje się arogancki Anglik – Stanley Crawford, żywiący wyjątkową awersję do wszelkiej maści spirytystów. Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge.  Na miejscu, udając zamożnego biznesmena, ma zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium – Sophie Baker, rzekomo potrafiącej czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie, a próbka niezwykłych zdolności medium na dobre zachwieje wszystkim, w co dotychczas wierzył. (opis dystrybutora)

– Rock Ba-Casba
Dramat, Francja/Izrael, 89 min.
reżyseria: Yariv Horowitz
obsada: Shmulik Chelben, Yotam Ishay

Rok 1989. Trwa pierwsza Intifada, palestyńskie powstanie przeciwko izraelskiej okupacji Palestyny. Izraelscy żołnierze zostają wysłani do Strefy Gazy w celu nadzorowania ludności arabskiej. Podczas rutynowego patrolu, żołnierze przemierzając miasto, zostają obrzuceni przez mieszkańców kamieniami. Jeden z żołnierzy ginie pod spadającą na niego z dachu pralką. Sprawców nie udaje się złapać. Pada rozkaz, aby czwórka młodych żołnierzy stacjonowała na dachu palestyńskiego domu do czasu znalezienia zabójców kolegi. Palestyńscy mieszkańcy, mając izraelskich żołnierzy nad głową, obawiają się posądzenia o kolaborację. Rekruci muszą odnaleźć swoje miejsce w otaczającym ich totalnym chaosie. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 29 SIERPNIA


– Barbie i tajemnicze drzwi
Animacja, USA, ? min.
Reżyseria:
Głosy:

Barbie™ wciela się w postać Alexy, nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. To właśnie tam Alexa poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zły władca usiłuje ogołocić ich świat z magii. Ku swojemu zdziwieniu, Alexa odkrywa w sobie magiczną moc, a jej nowe przyjaciółki są pewne, że tylko dzięki jej pomocy w ich krainie może ponownie zapanować magia. Odkryjcie, co się wydarzy, kiedy Alexa znajdzie odwagę, aby stanąć w obronie tego, co właściwe i dowie się, że siła przyjaźni jest dużo cenniejsza niż magia. (opis dystrybutora)

– Boyhood
Dramat, USA, 163 min.
reżyseria: Richard Linklater
obsada: Ellar Coltrane, Patricia Arquette

Film realizowany ponad dekadę w latach 2002-2013. Co roku ekipa filmowa zbierała się i kręciła kolejną część filmu. To wspaniała opowieść o dorastaniu. Bohatera poznajemy w wieku 6 lat, a w końcowej scenie stoi już u progu dorosłości. Jest niepewny, jak jego życie potoczy się dalej. Upływający czas słyszymy w zmieniającej się muzyce, modzie. Reżyser w żaden sposób nie ocenia swoich bohaterów, tylko obserwuje jak dorastają. Niezwykłe, wzruszające, mądre kino. (opis dystrybutora)

– Hotel
Dramat, Dania/Szwecja, 97 min.
reżyseria: Lisa Langseth
obsada: Alicia Vikander, David Dencik

Perfekcyjna w każdym calu – to określenie idealnie pasuje do Eriki. Jest piękna, odnosi sukcesy w pracy, ma wokół siebie mnóstwo przyjaciół, wspaniałego partnera i spodziewa się dziecka. Jest doskonale przygotowana na jego narodziny: kupiła wszystkie niezbędne sprzęty, zaplanowała poród co do minuty, a także szczęśliwe macierzyństwo. Los jednak chciał inaczej: po przedwczesnym porodzie przychodzi na świat chore dziecko, a Erikę dopada wyjątkowo ciężka depresja poporodowa. Kobieta szuka pomocy na terapii grupowej prowadzonej, gdzie poznaje dziwaków i wariatów, w tym Rikarda mającego obsesję na punkcie tortur i własnej matki, nieśmiałą jak diabli  Ann-Sofi oraz milczącego Petera. Słuchając o traumach innych ludzi, Erika powoli wraca do życia. Inspiruje ją psychologiczna zasada: życie jest jak hotel – jeśli ci się w nim coś nie podoba, po prostu zmień pokój. Kobieta wciela ją w życie bardzo dosłownie – razem z piątką pacjentów podróżuje po niewielkich hotelach. W każdym kolejnym pokoju Erika i jej towarzysze tworzą swoją osobowość od nowa, dzięki czemu mogą wspólnie przepracować swoje traumy. (opis dystrybutora)

– Rio, I Love You
Komedia/romans, Brazylia, ? min.
reżyseria: Guillermo Arriaga, Fernando Meirelles, José Padilha, Stephan Elliott, Sang-soo Im, Nadine Labaki, Carlos Saldanha, Paolo Sorrentino, John Turturro, Andrucha Waddington
obsada: Ryan Kwanten, Rodrigo Santoro, Jason Isaacs 

Seria dziesięciu krótkich filmów różnych reżyserów, których łączy miejsce rozgrywania akcji – brazylijskie Rio de Janeiro

– W jego oczach
Melodramat, Brazylia, 95 min.
reżyseria:  Daniel Ribeiro
obsada: Ghilherme Lobo, Fabio Audi

Leonardo jest niewidomym nastolatkiem, który chciałby uniezależnić się od swojej nadopiekuńczej mamy. Planuje wyjechać na semestr do zagranicznej szkoły, co nie do końca podoba się jego przyjaciółce Giovanie. Kiedy w klasie pojawia się nowy uczeń Gabriel, Leonardo doświadcza uczucia, które każe mu przemyśleć jeszcze raz plany związane z wyjazdem.

–  Zrywa się wiatr
Biograficzny/dramat/anime, Japonia, 126 min.
reżyseria: Hayao Miyazaki
Głosy:-

Biografia Jirô Horikoshiego, japońskiego twórcy samolotów w czasie II Wojny Światowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
teoriawszystkiego
Premiery kinowe – maj 2014
balentdoc
9. Weekend z festiwalem PLANETE+ DOC
besofopla2
The Best of O!PLA 2017, vol. 2 – Gorące Animacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*