urania“I ten dzień, zwykły dzień, nagle będzie najpiękniejszym dniem z tysiąca…” – śpiewał Aleksander Żabczyński u boku pięknej Iny Benity. Ten dzień to oczywiście otwarcie II edycji Festiwalu Kina Przedwojennego Urania. Dlaczego “Urania”? Bo tak nazywał się należący do ojca Eugeniusza Bodo kinoteatr w Łodzi, w którym artysta stawiał swoje pierwsze kroki.

Festiwal Urania to pierwszy w Polsce festiwal kina przedwojennego i unikalna okazja, aby zobaczyć takie gwiazdy jak Pola Negri, Nora Ney, czy Jadwiga Smosarska na dużym ekranie, jak za dawnych lat. Niepowtarzalny klimat zapewni Kino Bodo. Wstęp na wszystkie projekcje za “co łaska”.

Program festiwalu:
Piątek, 23 marca
18:00 “Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” (1918) z Polą Negri w roli głównej w Kino Bodo (ul. Rewolucji 78/80)
21:00 potańcówka w stylu przedwojennym w TU (szczegóły wydarzenia Powróćmy jak za dawnych lat 🙂 Lata 20, lata 30 w TU!)

Sobota, 24 marca
18:00 “Dwie Joasie” (1935) w Stare Kino Cinema Residence (Piotrkowska 120)
19:30 Kolacja w stylu przedwojennym w Starym Kinie!

Niedziela, 25 marca
17:00 “Jak Pola Negri zagrałaby w Pulp Fiction?” – gra edukacyjna wdrażająca w historię aktorstwa wodewilowego w Kino Bodo
18:00 “Doktór Murek” (1939) w Kino Bodo

Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baner_bezlogo
Prolog Festiwalu Mediów. Odsłona druga
anarchi
Anarchistyczny Festiwal Filmowy w Kinie Bodo
2016-10_noc_grozy_i_horrorow_825
ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*