futureW tym roku Future Shorts po raz pierwszy rezygnuje z urlopu i będzie z wami także w czasie wakacji. Zapraszamy 21 lipca do Kina Cytryna na pokazy ciekawych filmów krótkometrażowych. Wstęp – 12 zł, 20 zł dla pary z cytryną.

Tym razem widzowie będą mieli szansę obejrzeć dwa niezwykłe teledyski dla grup REM i Battles: jeden z udziałem znanego z filmu „Kick-Ass” Aarona Johnsona, drugi z udziałem lodów. Dwie animowane perełki: opowieść o siedmioletnim niesłyszącym chłopcu i jego wyprawie do zoo („The Boy Who Wanted To Be A Lion”, reż. Alois De Leo) oraz historię kłopotów ze zgrają bezpańskich psów („Chienne d’Histoire”, reż. Serge Avedikian). Dwa intrygujące dokumenty: spojrzenie na meksykańskie kobiety, które postanowiły zrobić coś dla tysięcy emigrantów regularnie przemierzających ich terytorium („La Patrona”, reż. Lizzette Arguello) i relację z konfliktu między zbieraczami jagód w Finlandii („How To Pick Berries”, reż. Elina Talvensaari). A dla miłośników fabuł przygotowaliśmy wgląd w tajemniczą wyprawę młodego Daniela („Passing Hearts”, reż. Johan Brisinger).

Ponadto wszystkie lipcowe pokazy będą wzbogacone o polski smaczek: zaprezentujemy set teledysków autorstwa Krzysztofa Skoniecznego (Pogodno: „Magnes”, Brodka: „Krzyżówka Dnia”) oraz Krzysztofa Skoniecznego i Marcina Starzeckiego (Myslovitz: „Ukryte”, Projekt Warszawiak: „Nie ma cwaniaka na warszawiaka”).

W programie:

REM – UBERLIN
Reż. Sam Taylor Wood / 2011 / Wielka Brytania / 4′
Teledysk do piosenki grupy REM z udziałem Aarona Johnsona – aktora znanego z filmu “Kick-Ass”.

THE BOY WHO WANTED TO BE A LION
Reż. Alois De Leo / 2010 / Wielka Brytania / 8′
Max jest niesłyszącym 7-letnim chłopcem dorastającym w latach 60. Pewnego razu wybiera się na szkolną wycieczkę do zoo, gdzie po raz pierwszy widzi lwa. Rodzi się w nim uczucie, które zmieni jego życie na zawsze.

HOW TO PICK BERRIES
Reż. Elina Talvensaari / 2010 / Finlandia / 19′
Ekonomia jest dziwniejsza niż można sobie wyobrazić. Na mglistych bagnach północnej Finlandii pojawiają się goście z daleka. Choć są nieszkodliwi, niechcący zakłócą swoją obcością rytm lokalnych zwyczajów…

LA PATRONA
Reż. Lizzette Arguello / 2009 / Meksyk / 5′
Krótki film o kobietach ze stowarzyszenia La Patrona w stanie Veracruz i ich misji na rzecz ludzkiej solidarności. Jak dostarczyć lunch tysiącom imigrantów z Ameryki Środkowej, którzy przemierzają Meksyk w drodze do Stanów Zjednoczonych?

PASSING HEARTS
Reż. Johan Brisinger / 2006 / Szwecja / 15′
Chłopiec wyrusza w tajemniczą podróż… Historia wzruszającego spotkania między Danielem a rodziną, której zmarły syn uratował mu życie.

CHIENNE D’HISTOIRE
Reż. Serge Avedikian / 2010 / Francja / 15′
Ulice pełne są bezpańskich psów. Nowo utworzony rząd prosi europejskich ekspertów o pomoc w wytępieniu plagi. Zapada decyzja – psy należy wywieźć na opuszczoną wyspę, z dala od miasta.

BATTLES – ICE CREAM
Reż. CANADA / 2011/ Hiszpania / 4′
Hiszpański kolektyw reżyserski CANADA prezentuje błyskawiczny montaż swoich poprzednich prac w teledysku dla grupy Battles. W roli głównej: lody, farba i nieunikniony bałagan.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat3
4. Fashion Film Festival
Praca_nad_etiudami_1
Nowa kadra polskiej animacji w Łodzi
starekino
Wieczory z Adolfem Dymszą w Starym Kinie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*