OiW_Future_ShortsKilkadziesiąt tysięcy widzów w blisko 100 krajach na świecie nie może się mylić. Kolejna odsłona festiwalu Future Shorts w klubokawiarni Owoce i Warzywa w niedzielę (28 lutego) o godz. 18:00. Wstęp 5 zł.

Po pełnej sukcesów edycji jesiennej, w trakcie której to właśnie w Polsce odbyło się najwięcej pokazów, kuratorzy przygotowali na zimę kolejny ciekawy i momentami szokujący zestaw najlepszych filmów krótkometrażowych ze świata. Tym razem są to produkcje dotykające, w sposób nie zawsze dosłowny i bezpośredni, problemów współczesności. Na warsztat weźmiemy szeroko pojętą tożsamość człowieka w postglobalnym świecie, wpływ mediów na życie jednostki i jej postrzeganie rzeczywistości, skomplikowane relacje rodzinne, zjawisko cyberprzemocy. Jest to zestaw jak zawsze wysmakowany estetycznie, zróżnicowany w formie oraz trzymający w napięciu do samego końca.

Łączny czas: 100 minut. Program przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

► Excursion
Reż. Adrian Sitaru, Rumunia 2014, 20 min., komedia
W rumuńskich mediach pojawia się informacja o lądowaniu obcych. Dziewięcioletni Eugen kradnie kamerę ze sklepu i zaczyna filmować swoje codzienne życie. Pewnego dnia znika z domu. Po odnalezieniu chłopca przez policję media niewłaściwie interpretują nakręcony przez niego materiał.

► Grace Under Water
Reż. Anthony Lawrence, Australia 2014, 9 min., animacja
Ciepły, senny poranek nad basenem. Lou przegrywa wojnę z upartą i tajemniczą pasierbicą Grace. Cienie przeszłości powracają, gdy kobieta zmuszona jest stawić czoła prawdzie o sobie i dziecku, które stara się pokochać. Grace Under Water to wymowna analiza równowagi pomiędzy strachem a radością oraz separacją a bliskością.

► Northern Great Mountain
Reż. Amanda Kernell, Szwecja 2014, 15 min., dramat
78-letnia Elle dorastała w Laponii, jej językiem ojczystym jest Saami. Jednak kobieta nie lubi Saamów. Uważa się za prawdziwą Szwedkę pochodzącą z południa. Niechętnie wraca w rodzinne strony na pogrzeb siostry. Przed wyjazdem zdaje sobie sprawę, że syn zaplanował nocleg u rodziny. Odmawia i melduje się w pobliskim hotelu pełnym turystów…

► Lights (by Hurts)
Reż. Dawn Shadforth, Wielka Brytania 2015, 7 min., teledysk
Klubowa odyseja pełna wybuchowej chemii pomiędzy dwójką nieznajomych – mężczyzną (granym przez Theo Hutchcrafta, który zrywa ze swoim zimnym wizerunkiem) i zadziorną dziewczyną.

► Citizen Day
Reż. Basile Doganis, Francja 2014, 20 min., komediodramat
Grupa nastolatków z podparyskiej dzielnicy ma odbyć szkolenie w znajdującej się w Wersalu bazie wojskowej. Jeden z nich spóźnia się i nie może wziąć udziału w zajęciach. Postanawia wrócić do domu, jednak kolega z klasy, Momo, namawia go na wspólną wycieczkę do wersalskiego pałacu.

► All Your Favorite Shows
Reż. Danny Madden, USA 2014, 5 min., technika mieszana
Uzależniony od korzystania z tabletu chłopiec zaczyna wykorzystywać sceny z filmów i seriali w swoim życiu. Nie zawsze jest to dobrym i praktycznym pomysłem.

► Rate Me
Reż. Fryzal Boulifa, Wielka Brytania 2015, 17 min., komedia
Zestawienie internetowych opinii o nastoletniej prostytutce nie jest jednowymiarowe. Okazuje się być śmiałym i prowokacyjnym komentarzem na temat ludzkiej tożsamości i postrzegania młodych kobiet w dobie internetu. A ci, co twierdzą, że znają Coco mogą być w wielkim błędzie. Od 18 roku życia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
01_Braterstwo
Duński i Hiszpański Wieczór Filmowy w Cytrynie
10. edycji Festiwalu Kamera Akcja
07_Future_Shorts_-_Czerwiec
Future Shorts – edycja czerwcowa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*