fs2W niedzielę, 24 marca o godz. 18 w Owocach i Warzywach rozpocznie się kolejny pokaz spod znaku Future Shorts. Wstęp wynosi 5 zł.

Future Shorts prezentuje Wybrane z całego świata filmy, które prezentowane są regularnie w dwudziestu kinach w Wielkiej Brytanii oraz trzydziestu miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji.

W nadchodzącej odsłonie programu, film Fishing without nets wprowadzi was do świata hersztów bandy somalijskich piratów. Obraz ten zdobył Grand Jury Prize na prestiżowym festiwalu filmowym w Sundance! Nagrodę jury na Woodstock Film Festival zdobył natomiast tytuł We’re leaving, który opowiada o podróży przez nieczuły świat z nastoletnim krokodylem przy nodze. Oglądając Marcel, King of Tervuren Toma Schroedera – film z oficjalnej selekcji w Sundance – spojrzymy na doświadczonego życiem króla w państwie belgijskich kogutów.

Razem z Brianem Lye i studentami praskiej filmówki w Lovebirds podpatrzymy ptasie i ludzkie zachowania miłosne, poszukując w nich podobieństw łączących ludzi z resztą natury. Nieco poważniej z tematem zmierzymy się razem z nominowanym do Oscara Szwedem Patrikiem Eklundem. W filmie Slintage, uhonorowanym nagrodą publiczności i Special Jury Mention na festiwalu w Pradze, Eklund dotyka problemu reanimacji wzajemnego zainteresowania i wspólnego życia.

Kolejny laureat – zwycięzca nagrody dla najlepszego twórcy w wieku 15-25 lat na Underwire Festival – Candy Girl to zrealizowana dzięki magazynowi Vice wizja przemiany osobowości na granicy dzieciństwa i dorastania oglądana przez pryzmat występu małej gimnastyczki. Całkowicie oderwany od rzeczywistości wydaje się za to ostatni z kolekcji – The S from hell. Ten kolaż animacji i czarnego dokumentu opowiada historię logotypu Screen Gems z lat sześćdziesiątych, które w czasach ówczesnego wielkiego zainteresowania telewizją odbiło traumatyczne piętno na psychice młodocianych widzów.

Program:

1.Fishing Without Nets
Reż. Cutter Hodierne Kenia/ 2010/ 17 min Dramat
Historia piratów z Somalii opowiedziana z perspektywy Somalijczyków.
* Zwycięzca Grand Jury Prize na Sundance Film Festival.

2. Marcel, King of Tervuren
Reż: Tom Schroeder USA /2012/ 6 min Dokument-Animacja
Kogut o imieniu Marcel przetrwał już ptasią grypę, alkohol, pigułki nasenne oraz swojego syna Maxa. Pomimo faktu, że nie widzi na jedno oko, cały czas pozostaje Królem Teruvern. Grecka tragedia w wykonaniu

belgijskich kogutów.
* Film znalazł się w selekcji konkursowej do Sundance Film Festival 2013.

3. We‘re Leaving
Reż: Zachary Treitz USA /2011/12 min
Rusty i Veronica muszą wyprowadzić się z domu i spróbować znaleźć nowe miejsce do życia razem ze swoim nstoletnim aligatorem Chopper’em. Film We’re Leaving to spojrzenie kamrą na życie pary szukającej szczęścia we współczesnym, nieczułym świecie.

* Laureat Jury Prize na Woodstock Film Festival oraz Honorable Mention na Philadelphia Film Festival.

4. The S from Hell
Dir: Rodney Ascher USA /2010/9 min Dokument, Horror
Krótki paradokument o najstraszniejszym symbolu korporacyjnym w historii- logo Screen Gems z 1964 roku, znanym także jako ‘The S From Hell.’ Zbudowany na podstawie wywiadów z ludźmi, którzy przeżyli w dzieciństwie spotkanie z logotypem wyświetlanym podczas programów telewizyjnych takich jak “Bewitched” czy “The Monkees”, film ten opowiada ich przeżycia za pomocą m.in. animacji czy znalezionych, nie wyświetlonych nigdy materiałów filmowych.

5. Candy Girl
Reż: Lucy Luscombe UK/ 2012/3 min Teledysk
Surrealistyczny film krótkometrażowy, w którym młoda gimnastyczka podczas zawodów zaczyna inaczej postrzegać świat. Candy Girl zgłębia przejście jakiego dokonujemy między okresem idealistycznego dzieciństwa a trochę mroczniejszym światem dorastania.

* Zwycięzca Underwire Festival za wyjątkową pracę dla twórcy w wieku 15 – 25, wspierany przez BFI Future Film.

6. Lovebirds
Reż: Brian Lye Czechy/ 2010/7 min Komedia, Romans
Love Birds to krótki film ukazujący ludzi zachowujących się jak ptaki. Męski i żeński ptak spotykają się i zakochują. Pojawia się jajko i wszystko dzieje się szczęśliwie w gnieździe, do momentu kiedy miłość pary zostanie przetestowana przez pukający do drzwi los. Zabawna historia miłosna, która odzwierciedla podobieństwa między ptasim a ludzkim życiem.

* Film uzyskał wyróżnienie Best Film na Primavera Film Festival w Sydney.

7. Slintage (Seeds of the Fall)
Reż: Patrik Eklund Szwecja/ 2009/18 min Komediodramat
Para w średnim wieku, Rolf i Eva, żyją w beznamiętnym związku. Rozeszli się i zużyli a w wyniku tego, Ewa zaczyna być seksualnie sfrustrowana. Jednej nocy próbuje uwieść Rolf’a. On ją jednak odrzuca ale wtedy dzieje się coś, co zmieni ich związek na zawsze.

* Film uzyskał Special Jury Mention oraz Nagrodę Publiczności w 2010 na Prague Short Film Festival dla nominowanego do Oskara reżysera Patrika Eklunda.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
opowiescizwyspy
III Przegląd Kina Indonezyjskiego
lpw
Wkręć się! vol.4
OPLA_2014
Zrzuta na O!PLA 2014!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*