FilmnchillW piątek, 27 stycznia o godz. 18, 19:50 i 21:55 w Kinie Charlie odbędą się przedpremierowe pokazy trzech filmów. Wstęp na pojedyncze seanse kosztuje 14 zł, na całość 33 zł.

W ciągu jednego wieczoru będą prezentowane trzy przedpremierowe tytuły: Zakochany Goethe, Trzy oraz Kajinek. Wszystkie znalazły uznanie krytyków, czego wyrazem są zdobyte nagrody m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs (2011), Festiwalu Filmowym w Wenecji (2011) czy German Film Awards (2011).

18:00 – Zakochany Goethe
dramat, Niemcy 2011
Reżyseria: Philipp Stölzl
Scenariusz: Alexander Dydyna, Christoph Müller
Muzyka: Ingo Ludwig Frenzel
Zdjęcia : Kolja Brandt
Obsada: Alexander Fehling, Miriam Stein, Moritz Bleibtreu, Volker Bruch, Burghart Klaußner, Maxine Göbel, Tristan Göbel

Historia jednego z największych niemieckich pisarzy opowiedziana w konwencji romansu. Johann Wolfgang Goethe wyjeżdża do Wetzlar, aby objąć pozycję protokolanta. Wkrótce poznaje Lottę, uroczą dziewczynę pochodzącą z ubogiego domu. Zakochuje się w niej, lecz Lotte jest już obiecana zwierzchnikowi Goethego.

19:00 – Trzy
dramat, komedia, romans, Niemcy 2011
Reżyseria: Tom Tykwer
Scenariusz: Tom Tykwer
Muzyka: Reinhold Heil, Johnny Klimek, Gabriel Isaac Mounsey
Zdjęcia: Frank Griebe
Obsada: Sebastian Schipper, Sophie Rois, Devid Striesow, Alexander Yassin, Martina Ysker, Karl Alexander Seidel, Senta Dorothea Kirschner, Cedric Eich, Gotthard Lange

Komediodramat opowiadający historię trójkąta miłosnego. Simon i Hanna są małżeństwem – on jest spokojnym, biernym facetem, ona to żywiołowa kobieta sukcesu. Między nich staje Adam, ich kochanek, w którym oboje są zakochani. Film w dużej mierze oparty jest na genialnych dialogach. Podejmuje również trudne tematy, takie jak seksualność, związki albo problem życia i śmierci.

21:55 – Kajinek
dramat, kryminał, thriller, akcja, Czechy 2010
Reżyseria: Petr Jákl
Scenariusz: Petr Jákl, Marek Dobes
Muzyka: Václav Bárta
Zdjęcia: F.A. Brabec
Obsada: Konstantin Ławronienko, Tatiana Vilhelmová, Bogusław Linda, Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Werner Daehn, Norbert Lichý

Pierwsze lata po upadku socjalizmu w Czechach. Przestępczość rośnie dramatycznie. Bandyci korumpują celników, sędziów i policję. Jednym z najbardziej znanych przestępców jest Kajinek – potrafi dokonać każdej kradzieży i uciec z każdego więzienia. Ale wszystko do czasu. Pewnego razu zadziera z niewłaściwą osobą… Młoda i ambitna pani adwokat pragnie udowodnić, że Kajinek został wrobiony w podwójne morderstwo. Wierzy jej opinia publiczna oraz media. Ale to za mało – sąd wciąż odmawia wznowienia procesu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_t-mobile-nowe-horyzonty-tournee-logo
T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee
lumiere
119. rocznica narodzin kina i 8. urodziny Kinematografu
mediaschool
Mediaschool 2011 – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*