cinemamundiOd 1 do 3 kwietnia w Łodzi odbywać się będzie Festiwal Filmowy Philips Cinema Mundi im. Zygmunta Kałużyńskiego. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tomasz Raczek.

 
Cinema Mundi to nowy międzynarodowy festiwal, który w ciągu trzech dni przedstawi 40 najlepszych nieanglojęzycznych filmów fabularnych 2010 roku, nominowanych do Oscara. Każdy kraj reprezentowany będzie przez jeden obraz uznany w tym roku przez narodowych krytyków za najlepszy.

Gwiazdą imprezy będzie oczywiście Clauda cardinale, która odwiedzi nasze miasto m. in. aby odsłonić tablicę poświeconą Zygmuntowi Kałżyńskiemu. Wstęp na pokazy będzie bezpłatny.  Wstęp na projekcje w kinie Silver Screen odbywać się będzie na podstawie wejściówek, które można bezpłatnie odebrać w Biurze Festiwalowym w kinie Silver Screen na 3 piętrze, w godzinach 16-21.

Program Cinema Mundi:


SILVER SCREEN
 
2 kwietnia
09:30     Eu Cand Vreau sa Fluier, Fluier (If I Want to Whistle, I Whistle)     94     Florin Serban     Romania
11:30     Kuszenie Świętego Tonu (The Temptation of St. Tony)     110     Veiko Ounpuu     Estonia
11:40     Mamma Gógó     90     Fridrik Thor Fridriksson     Iceland
13:30     Pułapka na Kraby (Crab Trap)     95     Oscar Ruíz Navia     Colombia
13:50     Pogorzelisko / Incendies     130     Denis Villeneuve     Canada
15:30     La Vida de los Peces (The life of Fish)     100     Matías Bize     Chile
16:20     Nuummioq     95     Torben Bech and Otto Rosing     Greenland
18:30     Wschodnie Zabawy / Eastern Plays     89     Kamen Kalev     Bulgaria
18:20     Czeski Błąd (Kawasaki’s Rose)     100     Jana Hřebejk     Czech Rep.
20:20     Ludzie Boga / Des Hommes et des Dieux     120     Xavier Beauvois     France
20:20     I rymden finns inga känslor (Simple Simon)     85     Andreas Öhman     Sweden
 
3 kwietnia
09:30     Tirza     102     Rudolf van den Berg     Netherlands
09:40     Kray (The Edge)     110     Aleksey Uchitel     Russia
11:40     Wszystko, co kocham     95     Jacek Borcuch     Poland
11:50     La Pivellina     100     Tizza Covi and Rainer Frimmel     Austria
13:40     Para do życia / Stream of Life     81     Joonas Berghällin and Mika     Finland
13:50     Syn Babilonu / Son of Babylon     84     Mohamed Al-Daradji     Iraq
15:30     Miód / Honey     103     Semih Kaplanoglu     Turkey
17:30     Wujek Boonmee, który potrafi przywolac swoje poprzednie wcielenia / Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives     114     Apichatpong Weerasethakul     Thailand
17:30     Hermano     97     Marcel Rasquin     Venezuela

KINO CYTRYNA

 
2 kwietnia
15:00     La Yuma     90     Florence Jaugey     Nicaragua
17:00     W lepszym świecie / In the better World     100     Susanne Bier     Denmark
19:00     Podaj mi dłoń     80     Pascal-Alex Vincent     Francja/Niemcy
21:30     Dom Chłopców         Jean-Claude Schlim     Luksemburg/ Niemcy
 
3 kwietnia
15:00     Zabiłem moją matkę     96     Xavier Dolan     Kanada
17:00     Atleta / The Athlete     89     Davey Frankel and Rasselas Lakew     E
18:30     Granica / Hranica     72     Jaroslav Vojtek     Słowacja
21:10     Dźwięki ciszy         Wing Kit Hung     Hong Kong, Szwajcaria/Chiny
MUZEUM KINEMATOGRAFII
 
1 kwietnia
19:30     NÓŻ W WODZIE         Roman Polański     Polska
 
2 kwietnia
19:30     PANNY Z WILKA         Andrzej Wajda     Polska
 
3 kwietnia
17:00     Zygmunt Kałużyński – Pół życia w ciemnościach         Jan Sosiński     Polska
19:00     CZŁOWIEK Z ŻELAZA         Andrzej Wajda     Polska

KINO BAŁTYK
 

2 kwietnia  
14:00     ODSŁONIĘCIE TABLICY ZYGMUNTA KAŁŻYŃSKIEGO – gość specjalny Claudia Cardinale             
14:30     LAMPART / Gattopardo     205     Luchino Visconti     Francja/Włochy
18:00     NIĆ / Le Fil     93     Mehdi Ben Attia     Francja/Belgia/Tunezja

PWSFTViT

 
2 kwietnia
14:00     JIRI KRALIK , PASCAL – ALEX VINCENT – WARSZTATY OTWARTE         Budynek F     
17:00     CLAUDIA CARDINALE – SPOTKANIE Z GWIAZDĄ         Budynek F     

3 kwietnia
14:00     ANITA SKWARA – Sputnikiem na Madagaskar – czyli Z. Kałużyńskiego podróże /bardzo/ krytyczne         Budynek F     

MS CAFFE


2 kwietnia
19:00     PRZYJĘCIE URODZINOWE CLAUDI CARDINALE  
   
MANUFAKTURA

1 kwietnia
17:00     Atleta         Davey Frankel and Rasselas Lakew     Etiopia
 
2 kwietnia
16:30     spotkanie z Tomaszem Raczkiem             
17:00     Zygmunt Kałużyński – Pół życia w ciemnościach         Jan Sosiński     Polska
 
3 kwietnia
12:00     CLAUDIA CARDINALE – spotkanie z publicznością             
17:00     Simple Simon         Andreas Öhman     Szwecja
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
snajper
Premiery kinowe – luty 2015
anty-walentynki_406
ENEMEF: Walentynki i Antywalentynki
Mobilne_Kino_Informacja_prasowa_1
Mobilne Kino ŠKODY po raz pierwszy w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*