bergmanW 2018 roku mija setna rocznica urodzin Ingmara Bergmana. Z tej okazji Kino Szkoły Filmowej w Łodzi wraz z kuratorem prof. Tadeuszem Szczepańskim zaprasza na retrospektywę składającą się z pięciu filmów wybitnego szwedzkiego reżysera. Wstęp wolny.

Retrospektywa będzie okazją do zapoznania się z wybranymi dziełami twórcy, bliższego poznania sylwetki ikony światowego kina oraz do zastanowienia się nad kluczem do zrozumienia jego różnorodnej twórczości.

Każda z projekcji zostanie poprzedzona prelekcją wprowadzającą w tematykę filmu. Podczas inauguracji przeglądu w dniu 21 maja 2018 r. zapraszamy również na wykład prof. Tadeusza Szczepańskiego, autora publikacji “Zwierciadło Bergmana”.

Tadeusz Szczepański – historyk filmu, krytyk, tłumacz, filmoznawca, profesor PWSFTviT w Łodzi, znany szczególnie ze swoich prac na temat kina europejskiego, w tym Ingmara Bergmana, kina skandynawskiego i kina rosyjskiego. Jego najsłynniejsza publikacja to “Zwierciadło Bergmana”, uznawana za najlepszą pracę w języku polskim poświęconą twórczości szwedzkiego mistrza – Nagroda im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową roku 1999.

PROGRAM PRZEGLĄDU:

21/05 / PON / 19:00 Więzienie reż. Ingmar Bergman + wykład prof. Tadeusza Szczepańskiego na temat twórczości reżysera
22/05 / WT / 19:00 Wieczór kuglarzy reż. Ingmar Bergman,
23/05 / ŚR / 19:00 Milczenie reż. Ingmar Bergman,
24/05 / CZW / 19:00 Persona reż. Ingmar Bergman,
25/05 / PT / 19:00 Szepty i krzyki reż. Ingmar Bergman,

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzienniepodleglosci
Premiery filmowe – czerwiec 2016
H2O_Magdalena_Tokar
Z animowanego Archiwum X
pacificrim
Premiery kinowe – lipiec 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*