Pokaz_kina_niemegoTegoroczna edycja ŻakFestu nieubłaganie dobiega końca. Przed nami już odstatnia z festiwalowych imprez. W czwartek (27 października) w kinie Charlie o godz. 20:30 odbędzie się pokaz kina niemego. Oprawę muzyczną na żywo zapewni zgierski zespół Skaffander.

W czwartkowy wieczór w Kinie Charlie zobaczyć będzie można awangardowe krótkometrażowe filmy Franciszki i Stefana Themersonów. Pokazana zostanie eksperymentalna Przygoda człowieka poczciwego z 1937 r. oraz animowane Oko i ucho z 1945 r. Do filmów zagra na żywo zgierski zespół Skaffander, który oprócz oprawy muzycznej projekcji zaprezentuje również własne utwory podczas mini-koncertu po seansie.

To jednak nie koniec atrakcji. Po projekcji kina niemego oraz mini-koncercie zespołu Skaffander zostanie pokazany film wielokrotnie nagradzany na festiwalach kina niezależnego – Mama, tata, Bóg i Szatan (reż. Paweł Jóźwiak-Rodan). Autor przeprowadza w nim poważną wiwisekcję rodzinnego życia, która ma odpowiedzieć na pytanie dlaczego jego rodzice rozwiedli się i po którym z nich odziedziczył osobowość. Jego ojciec jest pisarzem powieści pornograficznych i antyklerykałem. Matka fanatyczną zwolenniczą Radia Maryja. Psychologiczne śledztwo z kamerą doprowadzi zarówno do zabawnych jak i bolesnych wniosków.

ŻakFest to cykl imprez kulturalnych organizowanych corocznie przez Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej. W październiku radio przygotowuje szereg imprez prezentujących zjawiska interesujące dla oka i ucha, wybiegających poza szeroko pojmowany mainstream. W ramach tegorocznej edycji imprezy koncerty zagrali m.in. Handsome Furs i Max Tundra, odbyły się również pokazy filmów: animowanych i przedwojennych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
08_Bodo_Blyskawica
Dzień kina polskiego w Kinie Bodo
f8
Premiery kinowe – kwiecień 2017
„Znajdę Cię” filmem otwarcia Festiwalu Transatlantyk

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*