Od 18 do 21 października organizowany będzie 9. Festiwal Krytyków Filmowych Kamera Akcja.

Polska premiera nowego filmu Ursuli Meier na 9. FKA

Ursula Meier to wybitna, francuska reżyserka, która za film “Twoja siostra” została uhonorowana Srebrnym Niedźwiedziem podczas 62. Berlinale. W tym roku zasiadła na czele jury Palme d’Or w Cannes, kilka miesięcy wcześniej podczas 68. Berlinale światową premierę miał jej nowy film “Shock Waves – Diary of My Mind”. Najnowszy obraz Ursuli Meier pokażemy podczas 9. FKA premierowo. Jest to opowieść oparta na faktach, w której reżyserka skupia się na dziwnej i wyjątkowej relacji młodego mordercy i jego nauczycielki. Oprócz tej premiery pokażemy również głośny “Dom przy autostradzie” – dramat o rodzinie, która musi stawić czoła z pozoru błahym okolicznościom. Gęstniejąca z ujęcia na ujęcie atmosfera filmu to cecha charakterystyczna tego dzieła, która gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Rzuć okiem na nasze tytuły

W ramach 9. FKA, tak jak w poprzednich latach, widzowie będą mogli wybierać seanse spośród kilkudziesięciu propozycji filmowych. Dziś zdradzamy trzy tytuły z sekcji “Głos krytyków” oraz jeden z sekcji “Nowe kino brytyjskie” – wszystkie różnorodne, zaskakujące i z pewnością warte obejrzenia. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć najnowszy film Larsa von Triera, czyli “Dom, który zbudował Jack”. To historia seryjnego mordercy, który w dokonywanych zbrodniach przejawia… geniusz artysty. I tym razem prowokator Von Trier zaskakuje. W mrożącej krew w żyłach historii znalazł miejsce na ironię i żart, co potęguje dyskomfort widza, wywołuje kontrowersje w Cannes i dzieli krytyków na dwa obozy.

“Loveling” w reżyserii Gustavo Pizziego, opowiada o relacjach wschodzącej gwiazdy piłki ręcznej z matką. To przewrotny portret rodziny, która zostaje postawiona przed z pozoru łatwymi, ale nastręczającymi wątpliwości wyborami. Jak bohaterowie pogodzą rozwój kariery z sytuacją rodzinną? Tego dowiecie się już w październiku! Trzecia propozycja to “Pod ciemnymi gwiazdami” – wyszła spod ręki Michaela Pearce’a i zachwyca dramatyczną akcją, mieniącą się w świetle sali kinowej drobnymi niuansami i różnymi odcieniami osobowości bohaterów. To pierwszy film, który znajdzie się w przeglądzie kina brytyjskiego podczas 9. FKA.

Nabór do Akademii Animatora Kultury trwa tylko do piątku

Organizatorzy FKA zapraszają na wyjątkowe wydarzenie, czyli Akademię Animatora Kultury. Jest to cykl spotkań warsztatowych, w ramach których młodzi adepci dowiadują się, jak tworzyć własny festiwal i jak rozwiązywać problemy, które pojawiają się po drodze do sukcesu. tylko do piątku (24.08) do północy organizatorzy czekają na zgłoszenia. Więcej informacji o rekrutacji, datach oraz przebiegu poszczególnych spotkań znajdziecie tutaj.

Karnety na 9. FKA i nabór zgłoszeń do festiwalowych konkursów

Trwa sprzedaż karnetów na 9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (18-21 października 2018 r.). Karnet daje możliwość uczestniczenia w czterodniowej uczcie kina, podczas której widzowie mogą wybierać wśród tytułów z Cannes, Wenecji czy Berlinale. Pamiętajcie również o zgłoszeniach do festiwalowych konkursów:

• Konkurs etiud i Animacji (nabór do 11.09.2018)

• Konkurs “Krytyk Pisze” (nabór do 24.09.2018)

• Konkurs “Krytyk Mówi” (nabór do

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OPLA_2016_POSTER
The Best of O!PLA #4
Cinergia_2017_plansza-page-001
Cinergia 2017. Konkurs Polskich Debiutów
zanimowani4
Zanimowani #4 w 6. dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*