06_Short_WavesW czwartek, 26 kwietnia o godz. 20 w Cytrynie rozpocznie się czwarta edycja Short Waves. Wstęp: 12 złotych i 20 złotych dla pary z cytryną.

Organizator imprezy – Fundacja Ad Arte – od lat monitoruje wody krótkiego kina, selekcja w 2012 roku przyniosła 212 zgłoszeń! Po burzliwych dyskusjach powstał konkursowy program, w którym znalazło się 10 produkcji: fabuły, animacje, dokumenty, teledyski i eksperymenty.

Wypływamy! Na początek wraz z pewnym neurotycznym chłopakiem upewnimy się, że „Wszystko w porządku” (reż. Filip Lisowski), później zobaczymy dosłowne dzielenie włosa na czworo w modowym „Telogenie” (reż. Alan Kępski), zanurzymy się w świecie snu połączeni z nim „Snepowiną” (reż. Marta Pajek), zobaczymy poruszającą „Rozmowę” (reż. Piotr Sułkowski), pójdziemy na spacer ze staruszkami i „Zwierzęciem bez nogi” (reż. Jakub Drobczyński, Tymon Tykwiński), spróbujemy swoich sił z „Siłaczką” (reż. Aleksander Pawluczuk), zastygniemy na moment z górskim krajobrazem „Isli” (reż. Małgorzata Grygierczyk), pooglądamy hałasujące dźwięki w „Noise” (reż. Przemysław Adamski, Katarzyna Kijek), pojedziemy z trzema siostrami na „Naukę jazdy” (reż. Emi Mazurkiewicz), a na koniec zanurzymy się w ferii barw i rozwiążemy „Krzyżówkę dnia” (reż. Krzysztof Skonieczny).

Widzowie będą mieli szansę wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10.000 złPLN. Ponadto Profesjonalne Jury złożone ze specjalistów w dziedzinie kultury audiowizualnej przyzna specjalną nagrodę Short Waves PRO Canal+ w wysokości 5.000 zł.

Filmy:

WSZYSTKO W PORZĄDKU
Reż. Filip Lisowski / 2011 / 11′
Uporządkowany chłopiec, jego urodziny i proza życia: kurz, brudne naczynia, bałagan. Subtelna historia o przyjaźni i natręctwach. Bohater przez ostatnie 2 minuty filmu macha głową.

TELOGEN
Reż. Alan Kępski / 2012 / 4′
Transgresje ciała, metamorfozy wizerunku, morfologia włosa. W roli głównej ekscentryczna modowa blogerka Coco Mayaki.

SNĘPOWINA
Reż. Marta Pajek / 2011 / 14′
Animacja na granicy snu i jawy. O trudnościach z rannym wstawaniem, niedojedzonym barszczu i tytułowej snępowinie – przewodzie łączącym wody płodowe marzeń sennych z łożyskiem rzeczywistości.

ROZMOWA
Reż. Piotr Sułkowski / 2011 / 17′
Dokumentalna historia kobiety, która wychodzi z więzienia na przepustkę. Rozpościera się przed nią wszechświat niedostępnych dotąd emocji i przeżyć. Niezwykły sposób opowiadania to zasługa w równej mierze reżysera, jak i głównej bohaterki.

ZWIERZĘ BEZ NOGI (FISZ EMADE)
Reż. Jakub Drobczyński, Tymon Tykwiński / 2011 / 4′
Fisz i Emade idą tropem Beastie Boys i przechodzą… na emeryturę. Spacerek staruszków po mieście przy bujających rytmach hip-hopu.

SIŁACZKA
Reż. Aleksander Pawluczuk / 2012 / 7′
Dokument o silnej kobiecie, dosłownie i w przenośni. Bohaterka – Dorota Jadczak – nie traci uroku i wdzięku, nawet gdy pręży mięśnie.

ISLA
Reż. Małgorzata Grygierczyk / 2011 / 1′
Ruchome obrazy? Chwila skupienia. Proszę patrzeć, można zobaczyć.

NOISE
Reż. Przemysław Adamski, Katarzyna Kijek / 2011 / 7′
Z uchem przy ścianie łatwo o przesłyszenie. Krótka opowieść o odgłosach wdzierających się w życie człowieka. Zabawnie zobrazowane dźwięki stają się pełnoprawnym elementem widzialnej rzeczywistości.

NAUKA JAZDY
Reż. Emi Mazurkiewicz / 2011 / 13′
Próba sił w ciasnym wnętrzu samochodu rodziców. Trzy siostry i jedna kierownica. Podskórne napięcia, konflikty, ukryta agresja, obawa przed odrzuceniem i miłość. Krótko: rodzina.

KRZYŻÓWKA DNIA (BRODKA)
Reż. Krzysztof Skonieczny / 2011 / 4′
Kalejdoskop animacji: szereg technik i artystów, dynamiczny montaż. Krzyżówkę rozwiązuje Monika Brodka.

Patroni medialni tegorocznych pokazów to:
– Radio Eska
– Uniwersyteckie Radio UL
– Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej
– Plaster Łódzki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MARILYN_MYLLER
Future Shorts – Jesień 2014
wkrecsie
Wkręć się vol. 2
hobbit
Premiery kinowe – grudzień 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*