Relanium_Plakat_beta_kolor_1600W środę, 10 listopada o godz. 19:11 w kinie Cytryna rozpocznie się 3 Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM.

  
Poprzednie edycje za każdym razem gromadziły tłumy widzów. Mamy nadzieję, że frekwencja na najbliższej edycji będzie równie wysoka. Na konkurs nadesłano 20 filmów z czego 14 weźmie udział w konkursie. Filmy nadesłanie na konkurs będą ocenianie przez jury w składzie: Marek Nowak (scenarzysta, pisarz, undergroundowy KAOwiec), Marcello Zamenhoff (muzyk zespołu Mikrowafle, reżyser grupy filmowej Plazma TV, artysta plastyk), Piotr Kardas (Człowiek Se-Ma-For-a, aktor, performer) oraz publiczność, która poprzez głosowanie przyzna nagrodę publicznośći.

Poza konkursem nasi widzowie będą mieli okazję zobaczyć: „Italian Spiderman”, „Filmowe Podlasie Atakuje”, zestaw od Se-Ma-For-a „Animacja wakacji”, filmy wybrane przez grupę Ded Flaj Prodakszynz oraz ostatni koncert zespołu „Piana Złudzeń”. Cała impreza za jedyne 10 złotych (w cenę wliczony jest specjalny napój Relanium).

Program wieczoru:
1. Pokaz filmów nadesłanych na konkurs.
2. Pokaz filmu akcji “Italian Spiderman” z autorskim tłumaczeniem.
3.Przegląd krótkich animacji z Wytwórni Filmów Animowanych Se-Ma-For – „Animacje wakacji”.
4. Pokaz filmów wybranych przez grupę Ded Flaj Prodakszynz
5. Pokaz filmów z Białostockiego Przeglądu Filmów “Filmowe Podlasie Atakuje”.
6. Ostatni koncert zespołu “Piana Złudzeń”.

LISTA FILMÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURSU FILMOWEGO:

01 Arczi – Potwierdzenie
02 Szczauki Pictures – Porucznik Marlon 4
03 Tomir Dąbrowski – Kapitaliści
04 Tomir Dąbrowski – Jąkacz
05 ZF Sebastian – Bulwowy ból głowy
06 Michał Ligocki, Piotr Nowak – Opowieść o wielkim smutku
07 Szplok – Pogrzeb 2
08 ZF Sebastian – Prowizorka 5
09 Krzysztof Olkusz – Oszukana
10 Piotr Zelke – Zelmund 1938
11 Szplok – Czarna godzina
12 Szczauki Pictures – Porucznik Marlon 5
13 Tomir Dąbrowski – Obiadzik
14 Ilona Barszcz-Biernacka – Kotek Figlusek

Italian Spiderman
Produkcja: Australia2008
Reżyseria: Alfonso Alrugo
Gatunek: Akcja, Sci-Fi, Komedia
Czas: 37

Czy słyszeliście już o „Włoskim człowieku pająku”? Nie? To już wiecie, że istnieje. Kocha kobiety, walczy ze złem, pije tylko szybkie machiato oraz uwielbia dobre papierosy. Te wszystkie cechy powodują, że jest idealnym kandydatem na super-bohatera. Włoska krew płynąca w jego żyłach powoduje, że zawsze wygrywa. Spieder, Spider, Spider…. Spider.

Filmowe Podlasie Atakuje
Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Akcja narodziła się w 2003 roku w głowach podlaskich filmowców amatorów oraz pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury. Powstała na Podlasiu – w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych. Akcja to swoiste „filmowo – artystyczne wrota” łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej, z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej! Filmowe Podlasie Atakuje! to unikalne lokalne działanie, które rozmach i sukces zawdzięcza miejscowej energii oraz wrodzonemu… poczuciu humoru. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy niezależni.

Animacja Wakacji
Animacja Wakacji to projekt, w którego efekcie powstało sześć krótkometrażowych filmów animowanych zrealizowanych w całości przez młodzież gimnazjalną i licealną oraz tzw. „making off”, czyli reportaż dokumentujący pracę młodych twórców. Warsztaty odbyły się w sierpniu 2009r. dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Ich uczestnicy poznali wszystkie etapy powstawania filmu lalkowego począwszy od pisania scenariusza, sporządzania scenopisu i rysowania projektów, poprzez wykonanie dekoracji i lalek, ich animację na planie zdjęciowym, na udźwiękowieniu skończywszy. Łącznie w warsztatach wzięło udział 30 osób, poszczególne filmy realizowane były w 5-osobowych grupach. Koordynatorem projektu Animacja Wakacji była Ewa Wierzbowska.

Piana Złudzeń
„Od samego początku Piana Złudzeń istnieć miała w latach 1999-2010 realizując z góry ustalony program działania. Każdego roku przygotowywać mieliśmy spektakl, projekt filmowy i happening. Przy okazji zaczęliśmy grywać koncerty, które stopniowo stały się naszą główną działalnością. Od dłuższego jednak czasu, podobnie jak to, co potocznie nazywamy rzeczywistością, Piana Złudzeń trwa w bezwładzie bezczynności, a koncepcja jej istnienia utrzymywana jest jedynie siłą przywiązania naszych umysłów. Ze względu na pierwotnie ustaloną datę postanowiliśmy zebrać się po raz ostatni i zagrać koncert, po którym Piana Złudzeń nigdy nie istniała. W Cytrynie raz jeszcze zabrzmią więc dla Was brudne i nieposkładane rify Maćka Kurzydłowskiego (Prząśniczki), bębny Spinia (Moskwa), klawisze Carlita (wszystkie dźwięki grał), wokal Łukasza (człowiek przyszłego renesansu), bas JK (człowiek cienia, cień człowieka) i teksty Marka Nowaka (kto zna, ten wie). Podczas występu nie zabraknie elementów permormace oraz wizualizacji Rafała Hanzla /rafal.dmd.pl/”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bodycialo
Premiery kinowe – marzec 2015
lotr_825
ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni
2014-01_smarzowski_406
ENEMEF: Noc Smarzowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*