Baner_urodzinowyW piątek, 29 kwietnia o godz. 20 w Kinie Bodo rozpocznie się świętowanie drugich urodzin kina.

Dwa lata temu BODO wystartowało. Na początku jak żółw ociężały ruszyła kinowa maszyna. Z każdą projekcją przybywało nam pasażerów. Ba! Nadal przybywa. I za to dziękujemy i chcemy podziękować. Startowaliśmy całkowicie od zera. Ludzie zadawali nam pytanie „Kto w XXI wieku otwiera kino studyjne? Tylko szaleniec mógłby wpaść na taki pomysł”. Tak, 5 szaleńców wpadło i dlatego też te urodziny będą szalone. Proponujemy Wam zestaw całkowicie dziwnych i niezdrowych produkcji filmowych, które pozostawią w Waszych głowach jedno podstawowe pytanie: „Co się stało?”

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program wieczoru:
20:00 “Who Killed Captain Alex: Uganda’s First Action Movie”.
Produkcja: Uganda 2014. Gatunek: film akcji. (film z angielskim lektorem i angielskimi napisami)
21:30 Przerwa reklamowa. Zestaw reklam, których nie zobaczycie w przerwie „Idź na całość”.
22:00 “Italian Spiderman”. Produkcja: Australia 2010. Gatunek: film akcji.
23:00 “Pociąg grozy”. Produkcja: Hiszpania, Wielka Brytania 1972. Gatunek: horror, sci-fi.

Opisy filmów:

Kto zabił Kapiatana Alexa? (Who Killed Captain Alex)
Reżyseria: Isaac Godfrey Geoffrey Nabwana
Produkcja: Uganda 2010
Gatunek: film akcji
Czas: 68′

Film akcji wyprodukowany w Wakaliwood, w niskobudżetowym studio filmowym w Kampali w Ugandzie. Nakręcony za poniżej 200 $ przez samouka-filmowca Nabwanę Isaaca Godfrey’a Geoffrey’a, który był jego producentem, reżyserem, operatorem, scenarzystą i montażystą.

Opis fabuły (z grubsza):
Brat lidera mafii zostaje schwytany podczas strzelaniny, po czym w zemście następuje atak na obóz wojskowy. Ale kiedy przywódca wojsk Kapitan Alex ginie podczas napaści, następuje gwałtowna eskalacja wojny pomiędzy dwoma stronami. Brat kapitana bierze sprawy w swoje ręce, a poplecznicy mafii wzlatują w niebo, by zbombardować Kampalę (stolicę Ugandy).

Film obejrzymy z angielskimi napisami oraz wgranym komentarzem VideoJokera*/**
* To taki pan, który siedząc na sali kinowej na bieżąco komentuje film – czasem śmiesznie.
** W Ugandzie widzowie przychodzą do “sal wideo”, gdzie Video Joker komentuje film, tłumaczy dialogi i dodaje własne komentarze bądź dodaje żarciki na temat bohaterów.

Przerwa reklamowa

Czyli zestaw różnych reklam piwa (choć pojawią się też inne), w których głównym wątkiem oprócz samego piwa są pojawiający się tam celebryci. Zobaczymy 30-minutowy pakiet z lat dawnych, jak i nam bliższych, który jest jednocześnie zapowiedzią większej składanki, którą podzielimy się w niedalekiej przyszłości.

Włoski człowiek-pająk (Italian Spiderman)
Reżyseria: Dario Russo
Produkcja: Australia 2008
Gatunek: Akcja, Sci-Fi, Komedia
Czas: 37

Czy słyszeliście już o „Włoskim człowieku-pająku”? Nie? To już wiecie, że istnieje. Kocha kobiety, walczy ze złem, pije tylko szybkie macchiato oraz uwielbia dobre papierosy marki Kogut. Te wszystkie cechy powodują, że jest idealnym kandydatem na super-bohatera. Włoska krew płynąca w jego żyłach powoduje, że zawsze wygrywa. Spider, Spider, Spider…. Spider (Pająk, pająk, pająk… pająk).

Pociąg grozy (Horror Express)
Reżyseria: Eugenio Martín
Produkcja: Hiszpania, Wielka Brytania 1972
Gatunek: Horror, Sci-Fi
Czas: 90′

Pociągiem kolei transsyberyjskiej ze wschodniej Azji do Europy podróżuje brytyjski naukowiec. Jego bagaż stanowi znaleziona przezeń w lodach Himalajów tajemnicza skamielina – obiekt badawczy, być może, zdaniem właściciela, brakujące ogniwo ewolucji. Wkrótce w pociągu dokonuje się seria morderstw – jako pierwszy ginie bagażowy. Ofiary łączy jedno – całkowicie białe oczy i, jak wkrótce potem wykaże prowizoryczna sekcja zwłok jednej z nich, pełne “zgąbczenie” mózgu. Gdy już wydaje się, że źródło zła jest wyeliminowane – pojawiają się kolejne zwłoki…

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Radoslaw_Piwowarski_Anna_Serdiukow_konf.pras
Piwowarski, Mutniak, Gutek, Budnik, Zamecka. Przedstawiamy Gwiazdorskie Jury Cinergii
kevin
Śniadanie z Transatlantykiem: Kevin sam w domu
2013-02_walentynki_406
ENEMEF: Walentynki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*