zaplatani„Zaplątani” Nathana Greno i Byrona Howarda to pięćdziesiąta pełnometrażowa animacja ze studia Disneya. Podstawą fabuły jest przerobiona historia Roszpunki braci Grimm. Roszpunka to księżniczka wykradziona przez egoistyczną kobietę, która zamyka przed światem długowłosą piękność z jej magicznymi włosami w wieży.

Księżniczka żyjąc na odludziu marzy o zobaczeniu tajemniczych lampionów, które zawsze ukazują się w dniu jej urodzin. Wybawcą i pomocnikiem w spełnianiu marzeń okazuje się lokalny złodziejaszek  Flynn Rider (Maciej Stuhr).

W „Zaplątanych” każdy z bohaterów jest indywiulanością i budzi w nas swoją sympatię. Od razu zakochujemy się w pięknej, uroczej i dobrej Roszpunce, która uwięziona tkwi ze swoimi marzeniami w wieży. Jej przyjaciel kamelon  ze sprawnym językiem od początku dostarcza widzowi pełno śmiechu. Przezabawny jest królewski koń Maximus, który w końcowej scenie przyczyni się do uratowania książniczki. Flynn Rider okazuje się sympatycznym Julianem Szczerbcem, który jak możecie domniemać w przyszłości stanie na ślubnym kobiercu z Roszpunką. Rozbójnicy okazują się przychylini i pomocni w spełnianiu marzeń, bo i oni sami w końcu spełnią swoje ukryte pragnienia. Jednym słowem historia z happy endem.

 
Od samego początku projekci tętni akcja. Fabułę ożywiają  żywe, taneczne utwory muzyczne. W każdej minucie opowieści jest przezabawnie, humor angażuje zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Na sali kinowej dało się usłyszeć wielokrotnie głośny śmiech widzów. Trzeba przyznać, że Disney zaproponował swoim widzom ciekawą i dynamiczną animację. Piękna historia o spełnianiu dziecięcych marzeń i fantazji. W zimowe popołudnie, żeby rozgrzać swoje serca i wprawić się w dobry humor, warto wybrać się ze swoją pociechą do kina na ten film.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
minister
Minister – recenzja
rysieklwieserce
Rysiek Lwie Serce – recenzja
rajnaziemi
Raj na ziemi – recenzja
2 komentarze
  • gydgyu
    20 czerwca 2013 at 15:31

    😀 😆 😀 😆 😀 😆 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 😥 😳 😥 😳 😥 😳

  • dfh
    21 maja 2011 at 10:33

    to gówno :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: 😮 😡 😥 :-* 😐 😉 😉

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*