siostramozartaCzy słyszeliście kiedyś na lekcji muzyki o siostrze Mozarta – Annie Marii, która była równie utalentowana, jak jej młodszy brat? Całe życie w cieniu Wolfganga, w filmie zdecydowanie na pierwszym planie.

Siostra Mozarta opowiada o losach życia rodziny Mozartów, ale przede wszystkim poświęcony jest życiu Anny Marii. Niezwykle utalentowanej muzycznie kobiety. Starsza o pięć lat od Wolfganga, Anna zawsze grała rolę na drugich skrzypcach. Ojciec nie pozwalał jej komponować własnych utworów, zabraniał jej poznawać tajniki wiedzy muzycznej. Sama podsłuchując rozmowy podczas nauki jej brata, poznała historię muzyki i zasady komponowania. XVIII-wieczna rzeczywistość uniemożliwiła jej rozwój i karierę.

Jako kobieta nie mogła uczyć się w Akademii Muzycznej. Przez pewien czas udzielała lekcji muzyki, komponowała, ale w końcu po zawodzie miłosnym zdecydowała zrezygnować z kariery muzycznej. Zmarła w niedostatku przez całe życie gromadząc rękopisy brata.

Film zyskuje na atrakcyjności przede wszystkim dzięki niesamowitej muzyce, pięknym wnętrzom Wersalu oraz stroją. Niestety dużym minusem projekcji jest brak dynamizmu i przedłużanie scen, które nie wnoszą niczego do opowieści. Siostrę Mozarta można polecić przede wszystkim melomanom. Jako film biograficzny film w moim odczuciu skonstruowany jest przeciętnie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
miloscbezkonca
Miłość bez końca – recenzja
Russendisko
Russendisko – recenzja
zlakobieta
Zła kobieta – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*