kickass2Prawo serii mówi, że kontynuacja nie może być lepsza od pierwowzoru. Zazwyczaj tak jest. Również Kick-Ass 2 nie dorównuje pierwszej części, chociaż zawodu odbiorcom nie sprawia. Oczywiście jeśli wybór tego filmu jest ich świadomym rozwiązaniem.

Minęło sporo czasu od wydarzeń zmieniających życie Dave Lizewskiego ( Aaron Taylor-Johnson), czyli Kick-Assa. Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) po stracie ojca musi socjalizować się w szkole z przygłupimi cheerleaderkami. Na ulicach pojawiło się coraz więcej superbohaterów strzegących prawa i porządku. Nie inaczej jest ze złymi. Red mist zmienia swój image i pseudonim na The Motherfucker (Christopher Mintz-Plasse). Zbiera grupę bandziorów i pragnie zemsty na mordercy swojego ojca. Oczywiście wszystko to w tonacji nieco absurdalnej, ani źli, ani dobrzy bohaterowie nie posiadają supermocy. To po prostu przebrani w zabawne ciuszki obywatele szukający rozrywki czy też sprawiedliwości.

KickAss 2 nie jest obrazem dla wszystkich. Zdecydowanie wielbiciele ambitnej rozrywki powinni omijać go szerokim łukiem. Także ci lubiący tradycyjne kino akcji mogą czuć się nieswojo. To po prostu stylizacja – na typową, amerykańską komiksową opowiastkę dla nastolatków z mocnymi uderzeniami. Od filmowego pierwowzoru różni ją pojęcie “więcej”. Więcej złych i dobrych bohaterów, więcej akcji i znacznie podniesiona brutalność. Szkoda jedynie, że mniej tu dowcipu.

https://www.youtube.com/watch?v=RB-YxJgBc3A

Na uwagę zasługują dwie role – Jima Carreya grającego postać “typowego amerykańskiego bohatera” pułkownika Stars and Stripes’a oraz Oli Kurkuliny która prezentuje się jako Mother Russia, prawie żywcem wyjętą postać z gier komputerowych typu Street Fighter.

Kick-Ass 2 to spora dawka akcji, nieco humoru posypane bardzo brutalnymi scenami mordowania bohaterów. Film dla wielbicieli gatunku. Po prostu niezobowiązująca ekranizacja komiksu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hanskloss
Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć – recenzja
zniewolony
Zniewolony. 12 Years a Slave — recenzja
red
RED – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*