chicoiritaNiezwykłej urody animacja dla dorosłych. Propozycja dla wszystkich, którzy lubią opowieści o wielkich, niespełnionych  miłościach, a także dla fanów muzyki z okolic Hawany.

Chico to utalentowany pianista. Po latach wspomina swoją największą miłość, wybitną piosenkarkę Ritę. Dźwięk ich piosenki usłyszanej w radio przenosi go do Hawany w 1948 roku. Tam właśnie się spotkali, tam targała nimi namiętność. Stamtąd podróżowali po świecie stając się fenomenalnym duetem muzycznym.

Chico i Rita to animacja dla dorosłych. To film, w którym najważniejszą rolę odgrywa muzyka. To ona jest spoiwem miłości. W ciągu dziewięćdziesięciu minut usłyszeć można jazz, mambo, sambę i inne latynoskie dźwięki. Przepiękne wykonania, egzotyczne klimaty.

Co do samej historii, to klasyczna odmiana wielkiej opowieści o niespełnionej miłości. Trochę szkoda braku jakiś znaczących zwrotów akcji. Po prostu miłość, muzyka, namiętność. Od strony wizualnej film, szczególnie postaci wyglądają nieco dziwnie, ale całość oddaje atmosferę dusznych i dziwnych lat 40-50 poprzedniego wieku.

Obraz do oglądania, słuchania, a także refleksji nad życiem, miłością. Ot, taki niezły wyciskacz łez w artystycznym opakowaniu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tulisie
Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie – recenzja
ambasador
Ambasador – recenzja
Green Book – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*