Jakub_Pczek_Magorzata_Gontarska_-_fot._Paulina_Pajor

Za nami cztery dni niezwykłych wrażeń dla tysięcy festiwalowiczów, którzy zdecydowali się spędzić je razem z nami w ramach 3. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA. Tegoroczna edycja to ponad trzydzieści projekcji filmowych, trzy panele dyskusyjne, spotkania warsztatowe oraz spotkania ze specjalnymi gośćmi.

Gala Zamknięcia 3. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej rozpoczęła się 25 marca o godz. 19:00 od podziękowań dla festiwalowej publiczności, skierowanych do Sali pełnej widzów, oczekujących na wyniki Konkursu Etiud i Animacji oraz Konkursu na Tekst Krytyczny. Zgromadzonych gości powitali: Agnieszka Danowska oraz Przemek Glajzner (dyrektor festiwalu).

Po kilku słowach wstępu, prowadzący przystąpili do ogłoszenia wyników. Nagrodę za najlepszy tekst krytyczny oraz cztery wyróżnienia w tej samej kategorii wręczała dr Dagmara Rode oraz Błażej Hrapkowicz. Werdykt został ustalony przez Jury w składzie: dr Dagmara Rode, dr Piotr Sitarski, Błażej Hrapkowicz.

Wyróżnienie: Robert Birkholz

Za wnikliwą interpretację filmu “Kieł” Giorgosa Lanthimosa.

Wyróżnienie: Łukasz Gręda

“Za błyskotliwe zajrzenie pod powierzchnię Disneyowskich filmów i wydobycie ich traumatycznego wymiaru”

Wyróżnienie: Jan Prociak

“Za wskazanie ideologicznych uwikłań bohaterów filmu “Przyszłość” Mirandy July”

Wyróżnienie: Łukasz Gieruszczak

“Za politycznie świadomą próbę opisu dwóch sposobów portretowania współczesnego kryzysu finansowego w filmie”

Najlepszy Tekst Krytyczny: Dominika Bierczyńska

“Za świetnie skonstruowany i świadomie operujący formą tekst, ujawniający niezwykłe zdolności analityczne, w którym autorka przenikliwie odczytała twórczość Steve’a McQueena przy pomocy  kategorii ciała”

Dominika_Bierczyska_-_fot._Paulina_PajorFot. Paulina Pajor

Nagrody za najlepszą etiudę i najlepszą animację wręczyła Małgorzata Gontarska z Toya Studios. Werdykt został ustalony przez Jury w składzie: Małgorzata Gontarska, dr Blanka Brzozowska, Marcin Koszałka, Paweł Sołodki.

Najlepsza Etiuda: „Strona A” reż. Jakub Pączek

Najlepsza Animacja: „Porozmawiaj z nim” reż. Agata Prętka

Po wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili publiczność do wzięcia udziału w kolejnej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA, zaś Galę Zamknięcia zakończono projekcją „Lęku Wysokości” w reż. Bartosza Konopki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ochkarol2konf
Och Karol 2 – premiera w Łodzi (foto)
kara_011
Se-Ma-For i Muzeum Bajki w Łodzi (foto+wideo)
010opla
Finał O!PLA 2014 (foto)
1 Komentarz
  • Norington
    30 marca 2012 at 06:43

    Festiwal swietny filmy Konopki zrobiły na mnie duże wrażenie! W ciemności, a także prelekcja wraz z wycieczką po Łodzi była super! Bardzo fajna inicjatywa w Łodzi 😀

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*