Zakończył się XX Festiwal Mediów  “Człowiek w Zagrożeniu” zakończony. Jury w składzie: Marcel Łoziński – przewodniczący, Andrzej Bart, Dagmara Drzazga, Andrzej Kołodyński oraz Piotr Kotowski po obejrzeniu 45 filmów dokumentalnych przyznało następujące nagrody:

   
–                    „Białą Kobrę” – nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15.000,00 zł otrzymuje film „Kawałek lata”, reżyseria: Marta Minorowicz – za twórcze poszukiwanie dróg porozumienia między pokoleniami;
–                    Nagrodę im. Kazimierza Karabasza „Cierpliwe oko” – fundowaną przez Narodowe Centrum Kultury w wysokości 10.000,00 zł otrzymuje film „Orkiestra dęta”, reżyseria: Jerzy Kowynia, Jerzy Ridan – za „Muzykantów” 2010;
–                    Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 6.000,00 zł otrzymuje film „Hotel Polski”, reżyseria: Kama Veymont;
–                    Nagrodę Wytwórni Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych w Łodzi (nagroda rzeczowa w postaci wypożyczenia kamery High Definition z wyposażeniem na 6 dni zdjęciowych na terenie UE o wartości 4.500,00 zł) otrzymuje film „Zabawy z czasem”, reżyseria: Jarosław Wszędybył;
–                    Nagrodę im. Aleksandra Kamińskiego w kategorii „człowiek przezwyciężający zagrożenie” fundowaną przez Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi w wysokości 3.000,00 zł otrzymuje film „Dziewczyny”, reżyseria: Małgorzata Brama, Rafał Skalski;
–                    Nagrodę Fundacji Monumentum Iuadaicum Lodzense w wysokości 2.000,00 zł otrzymuje film „Moje lalki”, reżyseria: Józef Kamil Brzostowski;
–                    Nagrodę Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz otrzymuje film „Smolarze”, reżyseria: Piotr Złotorowicz.

Dyplomy Honorowe otrzymują:
„Dezerterzy”, reżyseria: Jerzy Zięty
„Obrazy z fabryki śmierci”, reżyseria: Małgorzata Imielska
„W drodze”, reżyseria: Leszek Dawid

Pokazy filmów nagrodzonych na XX Festiwalu Mediów w Łodzi „Człowiek w Zagrożeniu”

Kino Kinematograf, Muzeum Kinematografii w Łodzi
pl. Zwycięstwa 1
www.kinomuzeum.pl
cena biletu 5 zł

21. 11 niedziela
17.00 Kawałek lata; 23′, reżyseria: Marta Minorowicz – „Biała Kobra” – nagroda Prezydenta Miasta Łodzi
Orkiestra dęta; 26′, reżyseria: Jerzy Kowynia, Jerzy Ridan – Nagroda im. Kazimierza Karabasza „Cierpliwe oko” – fundowaną przez Narodowe Centrum Kultury
Hotel Polski; 50′, reżyseria: Kama Veymont – Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Dezerterzy; 21′, reżyseria: Jerzy Zięty – Dyplom Honorowy

23.11 wtorek
18.00 Zabawy z czasem; 50′, reżyseria: Jarosław Wszędybył – Nagroda Wytwórni Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych w Łodzi
Dziewczyny; 20′, reżyseria: Małgorzata Brama, Rafał Skalski – Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego
Obrazy z fabryki śmierci; 43′, reżyseria: Małgorzata Imielska – Dyplom Honorowy
Kawałek lata; 23′, reżyseria: Marta Minorowicz – „Biała Kobra” – nagroda Prezydenta Miasta Łodzi

24.11 środa
18.00 Moje lalki; 26′, reżyseria: Józef Kamil Brzostowski – Nagroda Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense
Smolarze; 15′, reżyseria: Piotr Złotorowicz – Nagroda Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W drodze; 43′, reżyseria: Leszek Dawid – Dyplom Honorowy
Kawałek lata; 23′, reżyseria: Marta Minorowicz – „Biała Kobra” – nagroda Prezydenta Miasta Łodzi

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kino_Helios_w_Sukcesji_4
Rusza Kino Helios Sukcesja (foto)
inne2
Inne Kino #2 (wideo)
Off_jak_goraco_VI_edycja
Festiwal “Off jak gorąco” zawieszony

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*