szlakCzy wiesz, że województwo łódzkie to jeden z najbardziej filmowych regionów Polski? To tu nakręcono m.in. „Idę”, „Trójkąt bermudzki”, „Pana Tadeusza”, „Akademię Pana Kleksa”, „Ziemię obiecaną”, „Czterech pancernych i pas”, „Stawkę większą niż życie”…

Jesienią ubiegłego roku nakładem Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO ukazał się „Przewodnik filmowy po województwie łódzkim”, który przybliża plenery filmowe ponad 70 miast i miasteczek a także magiczne miejsca filmowców. Stowarzyszenie REGIO – wydawca  przewodnika – kontynuuje działania związane z promocją filmowego dziedzictwa regionu łódzkiego, wyznaczając obecnie szlak filmowy w terenie. W wakacje w najbardziej filmowych zakątkach regionu łódzkiego (w Piotrkowie Trybunalskim, Sulejowie, Inowłodzu, Wolborzu, Poświętnym, Lipcach Reymontowskich, Nieborowie, Skierniewicach, Zgierzu, a także w Łodzi) staną tablice przybliżające filmowe plenery. Pierwsze tablice została już odsłonięte w Nieborowie i Lipcach Reymontowskich. Ukaże się także folder turystyczny dotyczący filmowych atrakcji regionu, który będzie bezpłatnie dystrybuowany m.in. w centrach informacji turystycznej w Łodzi i regionie oraz uruchomiony zostanie portal www.filmowelodzkie.pl, który stanowić będzie inspirację do odwiedzania miejsc związanych z filmem w regionie łódzkim i organizowania tematycznych wycieczek. Jesienią zostanie też zorganizowany wyjazd studyjny dla dziennikarzy branży turystycznej oraz szkolenie dla przewodników turystycznych. Wszystkie te działania realizowane są dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki a także współpracy i wsparciu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb., Urzędu Miasta Skierniewice, Urzędu Miejskiego w Sulejowie, Urzędu Miejskiego w Wolborzu i Urzędu Miasta Zgierza, Urząd Gminy Studzianna Poświętne. 

Stowarzyszenie REGIO promocją dziedzictwa filmowego regionu łódzkiego zajmuje się od kilku lat m.in. wydając filmowe przewodniki: „Przewodnik po filmowej Łodzi” (2010), „Stawkowy przewodnik filmowy” (2014), „Przewodnik filmowy po województwie łódzkim” (2015), prowadząc spacery po filmowej Łodzi i realizując gry miejskie związane z Hollyłódź.  Więcej informacji o projekcie i stowarzyszeniu na stronie www.regiocentrum.pl oraz fanpagu www.facebook.pl/CentrumRegio.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
025opla
Wielkie Otwarcie O!PLA 2015 (foto)
fot._Karolina_Olempska_repecja
Ruszyła Kamera Akcja 2013 (foto)
IMG_0148_kopiuj
Gala finałowa Transatlantyku (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*