Danny_BoyŁódzkie studio animacji Se-ma-for tworzy specjalny kanał YouTube, na którym wszystkie wyprodukowane w Se-ma-forze w ostatnich latach filmy dostępne będą dla szerokiej publiczności. Kanał Se-ma-for TV ma być również pierwszym na świecie kanałem YouTube, który publikuje najlepsze animacje poklatkowe z różnych krajów.

Kanał wystartował w lutym premierą YouTube oscarowej animacji „Piotruś i Wilk”. Zaraz po niej pojawił się słynny „Danny Boy”, który również znajdował się na krótkiej liście do Oscara. W Se-ma-forowej telewizji można też zobaczyć dokument o pionierze animacji poklatkowej Władysławie Starewiczu „Treser Żuków”.

Marzec przyniesie kolejne premiery wybitnych dzieł polskiej animacji – film „Maska” braci Quay oraz „Ichthys” Marka Skrobeckiego. Do końca czerwca na kanale znajdą się niemal wszystkie animacje dla dorosłej publiczności wyprodukowane przez studio w ostatnim dziesięcioleciu. Co więcej, studio  planuje bezpłatne udostępnienie animacji w wersji dla niewidomych i niedowidzących. Animacje te zostały ostatnio poddane procesowi audiodeskrypcji w studiu dźwiękowym Se-ma-fora.

Dzięki sprzężeniu kanału z działaniami powołanego przez Se-ma-for festiwalu animacji – Se-ma-for Film Festival, możliwe będzie pozyskanie do publikacji cennych krótkich metraży z całego świata.  Festiwal, będący jednym z kilku na świecie i pierwszym w Europie wydarzeniem poświęconym wyłącznie animacji poklaktowej, rok rocznie przyciąga operujących tą techniką twórców z bardzo wielu krajów.

Piotrus_i_wilk_3

Se-ma-for TV to nie tylko pierwszy na świecie kanał z animacją poklatkową; to również pierwsze podejście do tak szerokiej dystrybucji polskiej animacji. Uprzednio filmy Se-ma-fora znalazły się m.in. na internetowej platformie Iplex.pl, która jest dostępna wyłącznie na terenie Polski. Znakomita większość filmów Se-ma-for TV widoczna będzie dla użytkowników na całym świecie.

W przyszłości studio planuje również uruchomienie kanału Se-ma-for Kids, na którym dostępne będą wyłącznie animacje dla dzieci.

Kanał Se-ma-for TV dostępny jest pod adresem: http://www.youtube.com/user/semafortv

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_7569
Se-ma-for Film Festival – dzień drugi (foto)
plakat_future
Future Shorts powraca do Cytryny
Katarzyna Figura i Jerzy Stuhr w Łódzkiej Alei Gwiazd (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*