01_BODO_fot._Krzysztof_SawiukTegoroczna edycja Festiwalu to trzy wieczory pełne śmiechu i prawie 200 widzów. Spośród 71 nadesłanych filmów do konkursu wybraliśmy 25 i one walczyły o uznanie za najbardziej antydepresyjne. Impreza odbyła się w dniach 3-5 marca w Kinie Bodo.

Jury w składzie: Alicja Igielska, Maria Apoleika Turek i Maurycy Chełmiński wybrało po burzliwych naradach następujące tytuły:
DUŻA RELANKA -Michał Sulej za film: “Kiełbasa z rybą”
ŚREDNIA RELANKA – Mateusz Żegliński za film: “Pan Charon”
MAŁA RELANKA – Tomasz Pawlak za film: “Alegoria ekologiczna czyli Leokadii i Ildefonsa łyp wstecz”

W przytłaczającej większości Publiczność zgodziła się z Jury w sprawie zwycięzcy i również wybrała film Michała Suleja. Kino Bodo przyznało natomiast wyróżnienie – SPECJALNĄ RELANKĘ Adrianowi Litewskiemu za film “Portter” .

Dziękujemy Dawidowi Gryzie za ciekawy wykład o plakatach filmowych z Ghany, DJ-owi Fagotowi za przygotowanie afrykańskiego setu muzycznego, ekipie Fermentu za umilanie czasu Publiczności podczas obrad Jury, Piotrowi Kardasowi za kolejne ciekawe spotkanie z animacją oraz Maurycemu Chełmińskiemu, który zrealizował „9 plan z kosmosu” i zamknął festiwal w iście mistrzowskim stylu. Specjalne podziękowania należą się również pizzerii Fiero, która po raz kolejny nakarmiła Jury na festiwalu oraz Krzysztofowi Sawiukowi, który jak zwykle przygotował dla nas fotorelację z pokazów konkursowych.

/fot. Krzysztof Sawiuk

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gala_finaowa_transatlantynku_20170722_1442471563
Transatlantyk: zapis spotkania z Edwardem Nortonem (wideo)
FAMILY² Yifan Sun ze studenckim Oscarem
Tama_w_Pilchowicach_plan_Mikulski_Antoszczyk
Powstaje film o Stanisławie Mikulskim (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*