W tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, który powstał w 2007 roku, jako pierwszy w Polsce, ocenie zostały poddane 24 projekty filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Kwota jaką przewidziano w tegorocznym budżecie to 560 tys. zł. Decyzją komisji, popartą rekomendacjami ekspertów, zaproszenie do podpisania umów z Urzędem Miasta Łodzi, dotacje otrzymali:

– filmy fabularne:
1.    „Dzień Czekolady” w reżyserii Jacka Piotra Bławuta (produkcja: Studio Filmowe Rabarbar z siedzibą w Łodzi)
Adaptacja opowiadania Anny Onichimowskiej – baśń o tym jak trudno jest być dzieckiem w świecie dorosłych. Młodzi widzowie zostaną zaproszeni do magicznego świata, w którym zwierzęta mówią ludzkim głosem, a czas można dowolnie przesuwać.
2.    „Nigdy nie będziesz szedł sam” w reżyserii Grzegorza Packa (produkcja: Studio Filmowe Centrala z siedzibą w Łodzi)
Osadzona w łódzkich realiach historia dwóch przyjaciół – kiboli, których życie diametralnie się zmienia.

– filmy dokumentalne:
1. „Szkoła” w reżyserii Marii Zmarz – Kochanowicz i Grażyny Kędzielawskiej  (produkcja: Studio Filmowe Indeks z siedzibą w Łodzi)
Portret słynnej łódzkiej uczelni: PWSFTviT oczyma wieloletnich wykładowców, absolwentów i studentów.
2.    „Dziedzictwo – Poznańscy w mieście Łodzi” w reżyserii Jacka Schmidta (produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych z siedzibą w Łodzi)
Zjazd rodziny Poznańskich, który miał miejsce w Łodzi w październiku 2010 roku jest dla twórców filmu pretekstem do oryginalnego pokazania jednego z najważniejszych łódzkich rodów fabrykanckich.

– filmy animowane:
    W ocenie ekspertów żaden zgłoszony projekt nie zasługiwał na dofinansowanie.

Do grona ekspertów zaproszenie przyjęli wybitni twórcy filmowi. Projekty oceniali: * Jacek Gawryszczak – kierownik produkcji, * Mariusz Grzegorzek – reżyser i scenarzysta, * Ryszard Lenczewski – operator /fabuły/* Andrzej Bart – pisarz, scenarzysta, reżyser, Michał Bukojemski – scenarzysta, reżyser, operator, * Andrzej Sapija – reżyser /dokumenty/ * Joanna Jasińska-Koronkiewicz – reżyser, Krzysztof Rynkiewicz – reżyser i scenograf, * Henryk Ryszka – reżyser i operator /animacje/.

Dokładne kwoty dofinansowania zostaną określone po negocjacjach z producentami wyżej wymienionych produkcji.

Zobacz także:

Łodzki informator dla filmowców

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OdNowa Kina Kinematograf (foto)
karta_awers
Łódź Film Commission 2013 – podsumowanie
Matej_Bobrik_odbieranagrode
Łodzią po Wiśle 2013 – werdykt

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*