CZARNA_WOLGAPo niemal dwóch miesiącach i objechaniu rekordowej ilości 69. miejscowości w Polsce dobiegła końca czwarta edycja O!PLA – największego na świecie festiwalu polskiej animacji; prawdziwie niezależnej inicjatywy promującej w Polsce i na świecie sztukę filmowej animacji.

Jak co roku o zwycięzcach zdecydowało największe Jury na świecie – ogólnopolska publiczność! W Konkursie Głównym 88 filmów podzielonych na 6 kategorii obejrzało i oceniło 7287 widzów (16 /dorośli). W Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! wzięło udział 13.557 młodych Jurorów, którzy ocenili 24 tytuły prezentowane w dwóch kategoriach wiekowych – PRZEDSZKOLNEJ i WCZESNOSZKOLNEJ. Tradycyjnie laureaci otrzymali statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka oraz liczne nagrody specjalne (m.in. zaproszenia poza selekcją na zaprzyjaźnione festiwale).

Zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Animacji – Krainy Nieograniczonych Możliwości otrzymał w tym roku Pan LESZEK GAŁYSZ.

OTO LAUREACI O!PLA 2016:

PIERWSZE MIEJSCA „ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA: DRUCIANE OPRAWKI (2014, 14’), Bartosz Kędzierski (Studio KINESKOP)
KATEGORIA SZKOLNA: CZARNA WOŁGA (2015, 3’58”), Marta Wiktorowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
KATEGORIA OFF & GO!: PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: RZEŹBA DNIA (2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
KATEGORIA FORMANIMY: NIE TRAĆ GŁOWY (2015, 4’), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: ŻYCIE (2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)
***
DRUGIE MIEJSCA „SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA: TA CHOLERNA NIEDZIELA (2014, 16’09”), Przemek Kotyński (Studio Produkcyjne ORKA)
KATEGORIA SZKOLNA: ZACZYN (2015, 4’55”), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA OFF & GO!: KOLEKCJONER (2015, 07’09”), Kamila i Mirek Sosnowscy
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: CUKIERKI (2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM
KATEGORIA FORMANIMY: ZAPIS Z WCZORAJ (2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik

DRUCIANE_OPRAWKI
***
TRZECIE MIEJSCA „BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA STUDYJNA: MAGICZNY LAS (2016, 3’45”), Artur Marcol (Panoptiqm Studio)
KATEGORIA SZKOLNA: CIPKA (2015, 8’22”), Renata Gąsiorowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA OFF & GO!: DRUMLA (2015, 12’29”), Tomasz Pawlak
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: JA JESTEM ZŁODZIEJ (2015, 5’22”), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt
KATEGORIA FORMANIMY: MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY (2015, 4’25”), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
***
WYRÓŻNIENIA ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA
KATEGORIA STUDYJNA: SPRAWA MOCZARSKIEGO (2015, 5’09”), Tomasz Siwiński (FUMI Studio / Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich)
KATEGORIA SZKOLNA: ZAWIESZONY (2015, 4’16”), Aleksandra Hildebrandt (Akademia Animacji 3D i Efektów Specjalnych DRIMAGINE w Warszawie)
KATEGORIA OFF & GO!: GOŁĘBIE (2016, 2’50”), Joanna Jóźwicka
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: ILE JESZCZE W TOBIE JEST SIŁ? (2015, 5’07”), Bogna Warszawa | Junior Stress
KATEGORIA FORMANIMY: WNĘTRZE (2014/2015, 4’08”), Sylwia Owczarczyk (ASP ŁÓDŹ)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: SZTUKA LATANIA (2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
***
WYRÓŻNIENIA SPECJALNE O!PLA
KATEGORIA STUDYJNA: SIGNUM (2015, 13’54”), Witold Giersz (Studio Animacji Witold Giersz)
KATEGORIA SZKOLNA: GLI.TCH (2014, 3’34”), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)
KATEGORIA OFF & GO!: KOSMOS (2014, 9’43”), Karolina Głusiec
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: SIEDEM (2015, 06’23”), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki
KATEGORIA FORMANIMY: KINKI (2015, 10’12”), Izumi Yoshida (FUMI Studio)
KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI: I AM (2014, 00’05”), Magdalena Pilecka
***
KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!
PIERWSZE MIEJSCE „ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA PRZEDSZKOLNA: PAMIĘTNIK FLORKI 2: POTWORNY BAŁAGAN (2015, 11’), Piotr Rogowski (ANIMA-POL)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA: AGI BAGI: ZAWODY W SURFOWANIU NA LIŚCIACH (2015, 11’), Waldemar Mordarski (BADI BADI)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA: AGATKA: AGATKA I MYDŁO (2015, 10’), Andrzej Kukuła (Serafiński Studio / TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu)
***
PIERWSZE MIEJSCE „ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA”
KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA: TYMEK I MISTRZ: UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA (2015, 11’), Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki, Jakub Tarkowski (SPINKA FILM STUDIO)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA: SCHRONISKO: PIES (2015, 16’05”), Jarosław Szyszko (J&P Studio)
WYRÓŻNIENIENIE ZA ZAJĘCIE III MIEJSCA: MAMI FATALE: HERBATKA Z TROLLEM (2014, 10’), Robert Jaszczurowski (Studio Miniatur Filmowych / Grupa Smacznego)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Inauguracja Transatlantyku 2019 (foto)
IMG_0426
Paweł Pawlikowski kręci film w Łodzi (foto)
Stand Up – film o deskorolce (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*