Kadr_z_filmu_Jadzia_re._Bartomiej_muda_zdjcia_Daniel_WawrzyniakKilka miesięcy temu Fundacja The Strawberry postanowiła zrealizować dość nietypowy projekt mający promować Łódź, jako miasto młodych twórców filmowych.

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej oraz sponsorowi – firmie Selgros, powstał cykl krótkometrażowych filmów pt. Migawki, tworzących serial internetowy. Migawki są projektem edukacyjnym, do realizacji którego zaangażowano twórców zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki. Dla wielu z nich był to pierwszy projekt filmowy. Organizatorzy do jego realizacji zaprosili młodych artystów, którzy pochodzą lub działają w Łodzi.

Reżyserii podjęli się absolwenci PWSFTviT – Bartłomiej Żmuda i Ireneusz Grzyb, absolwent WSSiP – Piotr Domarańczyk oraz Grzegorz Grabowski. Filmowcy eksperymentowali z formułą tradycyjnego serialu. Odcinki nie są ze sobą fabularnie powiązane, bohaterowie nie znają się, a każdy epizod opowiada krótką, prostą anegdotę, która mogłaby wydarzyć się w Łodzi.

Głównym założeniem projektu była zabawa stereotypami związanymi z tym miastem oraz jej wizerunkiem, często odbiegającym od typowego, pocztówkowego obrazu. Każda z etiud jest zrealizowana przez inną ekipę filmową, co tworzy bardzo różne wizje miasta. W ramach serialu powstały epizody, w których bohaterami są mieszkańcy Łodzi – nastoletnia graficiara, tajemniczy uliczny muzyk oraz Wiki, która po ukończeniu studiów wraca do rodzinnego domu w towarzystwie nietypowego chłopaka. Kulisy powstawania etiud widzowie będą mogli obejrzeć w specjalnym odcinku.

– Po wielu miesiącach ciężkiej pracy jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować 5 bardzo różnorodnych historii. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać naszą wizję Łodzi z poczuciem humoru – mówią pomysłodawcy.

Odcinki dostępne będą na stronie: www.migawki.net.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FAMILY² Yifan Sun ze studenckim Oscarem
SKODA_4DX_Lodz_1
Sala ŠKODA 4DX (foto)
DSC_8941_copy
Premiera filmu Sąsiady w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*