Film dyplomowy studentów aktorstwa Szkoły Filmowej w Łodzi, w reżyserii Jagody Szelc, w prestiżowej sekcji VOICES Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

Festiwal w Rotterdamie skupia się na młodych twórcach i chlubi wyjątkowym szczęściem do odkrywania talentów. To jeden z największych festiwali filmowych świata. “Na Festiwalu prezentujemy siłę i wpływ niezależnego filmu, filmowców i filmowej sztuki” – piszą organizatorzy. O sekcji VOICES, do której selekcję przeszedł dyplomowy film naszych studentów aktorstwa, mówią: “To filmy napędzane przez niosące olbrzymią siłę historie, przez urzekające i ważne tematy. Każdy z nich daje nam wyrazisty sposób postrzegania świata, opowiadany jest przez filmowców mówiących pełnym głosem”.

W Rotterdamie film reprezentowała będzie aktorka „Monumentu” – Zuzanna Lit, studentka Wydziału Aktorskiego. W programie festiwalu aż pięć pokazów filmu, pierwszy z nich – dla mediów oraz środowiska filmowego będzie pokazem zamkniętym; kolejne – otwarte dla publiczności – odbędą się: 27 stycznia o godz. 21.45 w LantarenVenster 1, 28 stycznia o godz. 22.30 w Cinerama 2, 30 stycznia o 19.00 w Oude Luxor i 2 lutego w Cinerama 5 o godz. 21.00.

Autorką scenariusza “Monumentu” i jego reżyserką jest Jagoda Szelc. Opiekunem artystycznym filmu – Mariusz Grzegorzek. Na ekranie – Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska, Weronika Asińska, Anna Bieżyńska, Paulina Walendziak, Magdalena Wieczorek, Marta Wiśniewska, Oskar Borkowski, Mateusz Czwartosz, Jakub Gola, Adam Gradowski, Dawid Ptak, Patryk Kabała, Adrian Brząkała, Jakub Matwiejczyk, Mateusz Więcławek, Jakub Zając oraz Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska. Zdjęcia do filmu zrealizował Przemysław Brynkiewicz. Montaż: Anna Garncarczyk. Udźwiękowienie: Rafał Nowak. Scenografia: Natalia Giza. Kostiumy: Maja Pawlikowska. Charakteryzacja: Paula Adryańczyk, Joanna Siwy. Kierownictwo produkcji: Witold Franczak. Producent: Agata Golańska. Produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mads_Mikkelsen_007
Mads Mikkelsen odwiedził Cinema City (foto)
A_Tangled_Tale_na_Se-ma-for_TV
Zagraniczne animacje na Se-ma-for TV
ultraviolet
Ultraviolet – serial AXN kręcony w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*