powroootW środę 5 stycznia tuż po 22 rozpoczął się maraton „Powrotu do przyszłości” w kinie Silver Screen. Widzowie mogli obejrzeć filmy nie tylko w Łodzi, ale i w innych miastach z kinami Multikina.

   
Pokaz rozpoczął film „There you go” pokazujący wyczyny na rolkach. W trakcie filmu miał odbyć się konkurs, jednak po wyświetleniu pytania nie było maila na który powinno się wysłać poprawną odpowiedź. Dopiero wczoraj za pośrednictwem witryny facebook, Multikino podało dokładne informacje co zrobić by wygrać rolki lub filmy DVD.

To nie jedyny błąd jaki został popełniony dzisiejszego wieczora. Przed filmem, według programu, pokazane miały być filmy dodatkowe np. o projektowaniu słynnej maszyny podróżującej w czasie. Jednak zamiast pierwszej klatki filmu zgromadzeni widzowie oglądali menu płyty DVD, z którego wybierano język i napisy. I tak przed każdym filmikiem oraz główną atrakcją – wszystkimi częściami „Powrotu do przyszłości”. Widać było też jak ładuje się film lub podziękowania za korzystania z Blu-ray. „Trochę wiocha” – skomentował jeden z kinomanów. Niestety, ale ten komentarz idealnie oddaje obraz sytuacji.

Jednak tyle narzekania, pora wspomnieć o pozytywnych stronach maratonu. A przede wszystkim były nimi filmy „Powrót do przyszłości”. Wszystkie trzy części opowiadają o niezwykłych przygodach nastolatka Martyego McFly i doktora Emmetta Browna, którzy za pomocą maszyny skonstruowanej przez doktora podróżują w czasie. Lądują w przeszłości, gdzie Marty spotyka swoich rodziców gdy byli w jego wieku, w przyszłości gdzie postać grana przez Michaela J. Foxa widzi jak mogły potoczyć się jego losy czy na dzikim zachodzie gdzie Marty z doktorem zaznają kowbojskiego życia. A wszystko kapitalnie przedstawione i zagrane. W każdej minucie filmów widz świetnie się bawi i wie że na pewno obejrzy „Powrót do przyszłości” jeszcze wielokrotnie.

Między filmami były krótkie przerwy na rozprostowanie nóg i odwiedzenie świątyni dumania. Zaopatrzeni w pożywienie uzupełniali braki w żołądku, a reszta cierpliwie czekała na następną część.

Maraton ściągnął sporo osób do kina, którzy wypełnili większość sali, co potwierdza że filmy mimo lat wciąż mają swoich fanów. Byli tacy co filmy widzieli już wcześniej, a i tacy co swój pierwszy raz mieli przed sobą. Nie każdy jednak wytrzymał do końca – jedni przysypiali, a inni wyszli już po drugim filmie. Powodem była późna pora – całość zakończyła się ok. 4:30.

Te filmy były warte 29zł za bilet, jednak całość psują byki popełnione przez kino o których wspominałam wcześniej. Jednak każdy uczy się na błędach. I liczymy na więcej maratonów z tak wyśmienitymi filmami.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kadr_z_filmu_Jadzia_re._Bartomiej_muda_zdjcia_Daniel_Wawrzyniak
Łódzkie Migawki gotowe (wideo)
camerimage
Camerimage poza Łodzią
Off_jak_goraco_VI_edycja
Festiwal “Off jak gorąco” zawieszony

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*