14455750_1689718611355643_1319433561_oW niedzielę – 25 września w klubie Krańcoofka mieszczącym się w przy ul. Piotrkowskiej 29 w Łodzi odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Le Mans”. Obraz opowiada o najbardziej  wyczerpującym wyścigu samochodowym na świecie. Przez 24 godziny trzyosobowe drużyny biorące udział w wyścigu muszą zaliczyć jak największą liczbę okrążeń. Dokument pokazuje  ciemne i jasne strony wyścigu – zarówno niebezpieczeństwa, jakie czyhają na torze, jak i smak zwycięstwa. Całość jest zgrabnie oprawiona wypowiedziami doświadczonych kierowców i ich rodzin. W filmie możemy zobaczyć słynnych kierowców wyścigowych, takich jak: Mark Webber, Andre Lotterer, Sebastien Buemi, Darren Turner.

Na pokaz przybyło ponad czterdzieści osób, z których dużą część stanowili fani motoryzacji i doświadczeni kierowcy rajdowi. Po projekcji wszyscy zgromadzeni wzięli udział w dyskusji na temat filmu. Opinie były mocno podzielone. Jedni byli zachwyceni jakością dokumentu, inni natomiast zarzucali mu zbytnie uproszczenia i brak realizmu. Po zakończonej dyskusji większość zainteresowanych wzięła udział w wyścigu na symulatorze wyścigowym.

Jeśli jesteś pasjonatem motoryzacji lub doświadczonym kierowcą, kolejna impreza tego typu powinna wzbudzić Twoje zainteresowanie. Za kilka tygodni odbędzie się podobny pokaz. Więcej szczegółów już niebawem. Organizatorami imprezy byli: pub Krańcoofka, kino Bodo i portal motoryzacyjny Tejsted.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
powrooot
Maraton „Powrotu do przyszłości”
P1190369
Prof. Jerzy Woźniak nie żyje
Malgorzata_Szumowska
Laureaci 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*