transatlantykTransatlantyk Festival rozpoczyna współpracę z Kinem Kotłownia, które powstało w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Pogonowskiego. Już od 28 października, co miesiąc, w tym najbardziej kameralnym kinie w Łodzi będzie można uczestniczyć w bezpłatnych seansach. Oferta skierowana jest nie tylko do dzieci, ale także widzów dorosłych oraz całych rodzin.

Historia niezwykłej przyjaźni Transatlantyk Festival z Dyrektorem Szkoły przy ul. Pogonowskiego, Michałem Różańskim, rozpoczęła się od czerwcowego pikniku na Starym Polesiu. Podczas “czerwcówki staropolskiej” w ramach oficjalnego otwarcia kina, dzięki współpracy Transatlantyk Festivalu i Szkoły Podstawowej wyświetlono pierwszy film. Uczniowie mogli obejrzeć wtedy niezwykłą animację “Chłopiec i świat” oraz skorzystać z postawionej z tej okazji wersji Kina Łóżkowego dla maluchów.

– Dyrektor Szkoły, Michał Różański, zachwycił nas swoim entuzjazmem i energią. Z małego, zaniedbanego miejsca, dzięki swojej ogromnej pracy i budżetowi obywatelskiemu w Łodzi stworzył salę projekcyjną, której mogłaby pozazdrościć niejedna szkoła. Nasza współpraca ułożyła się naturalnie. Chcemy aktywnie uczestniczyć w edukacji filmowej uczniów, a rodzicom zapewnić możliwość kontaktu z kinematografią na wysokim poziomie. – mówi Daria Głowacka (Fundacja Transatlantyk Festival).

– Kino Kotłownia to projekt, który powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków Osiedla Stare Polesie. Stanowi istotny element rewitalizacji społecznej okolicy tym bardziej cieszymy się, że idea kina otwartego dla mieszkańców może być być realizowana dzięki inspiracji i wsparciu pasjonatów kina z Transatlantyk Festival. – dodaje Michał Różański, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26.

Transatlantyk Festival planuje pokazy raz w miesiącu, a ofertę kieruje zarówno do młodych jak i dorosłych widzów. Pierwszym, prezentowanym tytułem będzie “Co przynosi przyszłość”. Ten poruszający dramat obyczajowy (z wybitną kreacją Isabelle Huppert) otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na ostatnim festiwalu filmowym w Berlinie. Pokaz odbędzie się 28 października o godzinie 18.00, a bezpłatne wejściówki na seans można rezerwować przez maila: kino.kotlownia @wp.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej Saciuk – Der Schwarze Bass – premiera filmu
wajdaa
Andrzej Wajda gościł w Łodzi (foto)
Boles
Se-ma-for Film Festival zakończony (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*