Trwa produkcja animowanego serialu „Jak zostałem Superłotrem” według pomysłu Krzysztofa Ostrowskiego – łódzkiego rysownika komiksów, wykładowcy oraz byłego frontmena Cool Kids Of Death. Debiutancki serial Ostrowskiego będziemy mogli obejrzeć z końcem przyszłego roku.

Trwają intensywne prace nad produkcją serialu dla młodzieży i dorosłych „Jak zostałem Superłotrem”. 13-odcinkowy serial, którego producentem jest Animoon otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Krzysztof Ostrowski, znany w Łodzi jako były lider kultowego zespołu Cool Kids of Death oraz twórca komiksów m.in. “Plastelina”, “Nadzwyczajni. Pantofel panny Hofmokl” (do scenariusza Dennisa Wojdy) czy “Więzy krwi” Akcja serialu dzieje się w Łodzi – mieście, w którym obecnie reżyser mieszka, pracuje i tworzy.

Serial opowiada losy dwójki bohaterów, Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. Na przestrzeni 13 odcinków Superłotr i Superłotr Junior zastanawiają się w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie, nie zapominając o swojej łotrzykowskiej przeszłości, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior posiadł nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać potrzebuje swojego ojca, który staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji, w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek.

Fabuła serialu koncentruje się wokół niełatwej relacji ojca i syna. Serial jest gęsto poprzeplatany czarnym humorem, a w kolejnych odcinkach nie brakuje nietuzinkowych postaci (kolega Damiana i jego matka rodem z filmu OMEN, tajemniczy Biskup, Jaszczurza Ręka czy Zamaskowany Osobnik). Nad stroną plastyczną filmu pracuje doświadczony zespół animatorów oraz ilustratorów związanych z polską branżą komiksową. Animacje dopełnia niezwykle bogata ścieżka dźwiękowa m.in. utwory Myslowitz czy altenatywnego Social Cream. Głównemu bohaterowi – Superłotrowi głosu użyczył Janusz Chabior – znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, natomiast nad polskim dubbingiem pracował Grzegorz Drojewski popularny w branży dubbingowej reżyser filmów pełnometrażowych i seriali animowanych. Trzynastoocinkowy serial jest skierowany do młodzieży i widzów dorosłych.

„Jak zostałem superłotrem”
Serial animowany 2D, 13×6 minut
Producent: Animoon Sp. z o.o.
Koproducenci: Krzysztof Ostrowski, Kancelaria Prawna Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy
Development i produkcja serialu zostały dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_3594
Polówka – OFF Piotrkowska (foto)
DSC_9947
Inauguracja Festiwalu KAMERA AKCJA!
Konkurs im. A. Munka 2019: poznaj nominowanych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*