hiszpanka_lodz-0042W Muzeum Miasta Łodzi realizowane są zdjęcia do filmu Hiszpanka. Na planie pojawili się Jan Peszek, Piotr Głowacki, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Zdzisław Kuźniar, Artur Krajewski.

Hiszpanka jak zapowiada dyrektor Studia – Łukasz Barczyk – to sensacyjna opowieść o grupie jasnowidzów i spirytystów, która u schyłku 1-szej wojny światowej, przy pomocy swoich zdolności parapsychicznych usiłuje uchronić polskiego pianistę i polityka Ignacego Jana Paderewskiego przed mentalnym atakiem wybitnego medium – Doktora Abuse, pracującego dla Pruskiej Armii.

Hiszpanka korzysta z konwencji kina sensacji i kryminału, intryga opowiedziana jest ze sporym dystansem do historii i ze świadomością gatunku. Odwołuje się do powszechnego poczucia schyłku starego świata, lęku przed zmianą a zarazem dążeniem do niej. Film nie będzie pomnikiem powstańców, lecz realnym obrazem tamtych czasów – codziennych wyborów, konfliktów, politycznych i stosunków społecznych. Na tym tle odbywa się walka o Polskę, rozumianą nie tylko, jako ojczyznę Polaków, ale także jako znak nowych czasów, Nowego Ładu w Europie.

Łódź Film Commission współpracuje z producentami oraz pomaga organizacyjnie w realizacji produkcji.

/fot.mat.prom. UMŁ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P1030569
Kocham Kino w Parku na Zdrowiu
kusturica
Otwarte spotkanie z Emirem Kusturicą
Plastus_1
3. Se-MaFor Film Festival – dzień pierwszy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*