Kilkanaście tytułów, w tym filmy i animowane seriale. ECF Camerimage na świąteczny czas do końca roku przygotował dla najmłodszych widzów bezpłatne projekcje „Pierwsza Gwiazdka z ECFC”. Wśród nich #bajkizpolski, dzięki którym maluchy poznają przygody ciekawej świata ryjówki Florki i wybiorą się do wymyślonych krain Agatki.

Świąteczny pakiet będzie dostępny za darmo do końca roku. Wystarczy wejść na platformę online.ecfcamerimage.pl. A w jego bogatej ofercie znalazły się takie tytuły jak „Magiczny dywan” czy „Przygoda w Paryżu”. Swoje miejsce znalazły tam także animacje z cyklu #bajkizpolski.

„Pamiętnik Florki” i „Agatka” to wyjątkowe animacje, idealne na świąteczny poranek spędzony z dziećmi. Każdy odcinek to 10 minut doskonałej przygody i sposób na opowiedzenie maluchom o otaczającym je świecie – mówi Paulina Zacharek z Momakin, przedstawiciel dystrybutora. Na stronie ECF Camerimage można znaleźć wszystkie 3 sezony przygód Florki oraz wybrane odcinki opowiadające historię Agatki. Dostępne odcinki to blisko 8 godzin spędzonych w podróży po animowanym świecie.

„Agatka” to pełna kolorów i humoru filmowa opowieść dla najmłodszych widzów, w której świat realny jest równie ważny, co świat wyobrażony. Tytułowa bohaterka to kilkuletnia dziewczynka, która wraz ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział w wielu przygodach. I choć za każdym razem ich punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny, to główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni głównej bohaterki. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw, pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.

Z kolei „Pamiętnik Florki” to serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Animacja pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Próbuje także oswajać swoje emocje – strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Jednocześnie Florka została obdarzona ogromnym poczuciem humoru, przez co przeżywane przez nią przygody nabierają lekkości i wdzięku.

Projekt #bajkizpolski obejmuje polskie seriale animowane dla dzieci, których dystrybucją zajmuje się Momakin. Pomysłodawcom inicjatywy zależy na budowaniu świadomości, że w Polsce produkuje się wartościowe bajki, tak ważne w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni. #bajkizpolski stanowią też formę wsparcia rodziców, którzy szukają atrakcyjnej, a zarazem wysokojakościowej oferty kulturalnej dla swoich dzieci.

To nie wszystko co warto obejrzeć na stronie Europejskiego Centrum Filmowego. Wyjątkowo ciekawa jest też argentyńska animacja „Anton”, której polskim dystrybutorem jest również Momakin. Bajka opowiada historię sześcioletniego Antona, który zostaje wysłany przez mamę do sklepu po cukier do tortu dla jego siostry. Proste zadanie staje się wstępem do niezwykłej przygody, która zaprowadzi poszukującego cukru chłopca m.in. do Wielkiego Drzewa Uszu oraz pozwoli mu poznać magicznych przyjaciół.

Wszystkie filmy dla dzieci będą udostępnione za darmo na stronie online.ecfcamerimage.pl do 31 grudnia 2020 r. w zakładce ECFC Dzieciom.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tablica
Piotrkowska 120 – pierwsze kino w Polsce
IMG_3851
Małe Stłuczki powstają w Łodzi (foto)
kieslo
Wystawa “Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*