W piątek, 29 listopada odbyła się Gala zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia 2019. Na uroczystości, która odbyła się w kinie Helios Sukcesja Złotego Glana odebrał Roman Polański. Specjalną nagrodą dla osobowości aktorskiej uhonorowano Sebastiana Fabijańskiego.

Jury Europejskiego Konkursu Debiutów i Filmów Drugich w składzie: Maciej Pieprzyca (przewodniczący), Agnieszka Glińska, Agata Passent, Tomasz Tyndyk po obejrzeniu dziewięciu filmów konkursowych postanowiło uhonorować KRYSZTAŁOWĄ ŁÓDKĄ dla najlepszego filmu “Błąd systemu” w reżyserii Nory Fingscheidt. To niemiecki kandydat do Oscara. Film pojawi się w polskich kinach w styczniu, a jego dystrybutorem jest Aurora Films. Ponadto jury zdecydowało się wyróżnić film Kantemira Bałagowa “Wysoka dziewczyna”.

W Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich filmu oceniało Jury w składzie: Joanna Kos-Krauze (przewodnicząca), Renata Pajchel i Karolina Bruchnicka. Dziełem, które wywarło największe wrażenie na jury okazało się “Diagnosis” Ewy Podgórskiej nagrodzone KRYSZTAŁOWYM JABŁKIEM oraz czekiem na 5 tysięcy złotych, ufundowanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wyróżnienie powędrowało dla filmu “Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_7569
Se-ma-for Film Festival – dzień drugi (foto)
A_Tangled_Tale_na_Se-ma-for_TV
Zagraniczne animacje na Se-ma-for TV
Premeira_B.Lankosz_Odkryta
Odkryta (Decouverte) – premiera filmu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*