Off_jak_goraco_VI_edycjaOrganizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Kina Niezależnego „Off jak gorąco” – Kino Charlie i Stowarzyszenie Łódź Filmowa informują, że zawieszają organizację wydarzenia.

„Off jak gorąco” był pierwszą imprezą poświęconą kinu niezależnemu odbywającą się w Łodzi. W ciągu 7 lat funkcjonowania zebrał wierną rzeszę widzów zainteresowanych kinem tworzonym na uboczu polskiej kinematografii. Był okazją do spotkania znanych twórców kina niezależnego, ludzi debiutujących w kinie offowym i studentów szkół filmowych, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodach związanych z twórczością filmową. Był jedną z najważniejszych imprez filmowych poświęconych kinu niezależnemu organizowanych na terenie kraju.

W ramach festiwalu przyznawano nagrody festiwalu – Złote Lokomotywy, w dwóch kategoriach: Najlepszy Film Niezależny, Najlepszy Film Szkolny. Wśród laureatów nagród znalazł się m.in. Bodo Kox, obecnie jeden z najbardziej znanych polskich twórców kina niezależnego.

W jury Festiwalu zasiadali m.in. Filip Bajon, Piotr Trzaskalski, Greg Zgliński. Festiwal miał swoją replikę w kinach studyjnych w kilkunastu miastach Polski.

Warto nadmienić, że to kolejny ciekawy festiwal organizowany w Kinie Charlie, który nie odbędzie się. W 2009 roku po raz ostatni zorganizowano tam Międzynarodowy Festiwal Animacji ReANIMACJA.

Zobacz także:

Off Jak Gorąco 2011 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
CZARNA_WOLGA
O!PLA 2016 – laureaci
Rozmowa z prof. Jerzym Stuhrem
Wladyslaw_Pasikowski._fot._M._Zubrzycki
Cinergia 2012 – Gala Otwarcia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*