OiW_Festiwal_Filmow_Jednominutowych_plakatKlubokawiarnia Owoce i Warzywa zaprasza na X Festiwal Filmów Jednominutowych. W niedzielę (22 listopada) o godz. 18:00 zobaczymy kilkadziesiąt 60 sekundowych obrazów, wyselekcjonowanych przez jury w składzie: Kaja Klimek, Borys Lankosz i Mirosław Przylipiak. Wstęp wolny.

Minuta – zdążysz? Festiwal Filmów Jednominutowych już od dziewięciu lat zaprasza młodych filmowców – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – do udziału w konkursie na krótki film. Na ekranie pierwszej klubokawiarni w Łodzi zobaczymy najlepsze filmy z jubileuszowej, dziesiątej edycji festiwalu, wyróżnione i nagrodzone w konkursie. Pokaz zawiera 45 filmów, podzielonych na trzy kategorie: fabuła, forma, mini-dokument.

Zamknięcie wizji artystycznej w jednej minucie to nie lada wyzwanie, wymagające niezwykłej dyscypliny i kreatywności. Cechy te charakteryzują grupę filmowców, których prace obejrzymy tym razem. Przygoda z filmami jednominutowymi jest jak wizyta w wesołym miasteczku – rosnące tempo wydarzeń i mnóstwo emocji o różnorodnym zabarwieniu.

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez Tom Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes””. Jednominutówki powstały po to, by promować film jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza internetem. Promując artystyczne oraz społecznie zaangażowane produkcje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, festiwal nie tylko zdobył sobie wierną publiczność w całym kraju, ale stał się również pilnie obserwowanym konkursem filmu krótkometrażowego, dzięki czemu jednominutówkowe retrospekcje coraz częściej pojawiają się podczas większych przeglądów filmowych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
transatlantyk181
Sally Potter gościem specjalnym Transatlantyk Festival
01_BODO_fot._Krzysztof_Sawiuk
Relanium 2017 (foto)
opla_logo_deep_red_ok
Zgłoś film na II O!PLA 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*