1920_10130 września odbędzie się premiera pierwszej polskiej superprodukcji w 3D. 1920: Bitwa Warszawska została wyreżyserowana przez Jerzego Hoffmana, który w środę, 3 sierpnia gościł w łódzkiej Wytwórni.

To właśnie w łódzkim studio dźwiękowym Toya Studios odbyło się finalne zgranie dźwięku do filmu. Podczas spotkania Jerzy Hoffman opowiadał o kulisach pomysłu zrealizowania obrazu, a także, co szczególnie wzbudziło zainteresowanie, o technologii 3D.

– Na pomysł zrealizowania filmu w 3D wpadł Sławomir Idziak, operator filmu – opowiadał reżyser. – To nie jest chwilowa moda. Robi się telewizory w 3D, ale brak repertuaru. To szansa na zaistnienie Bitwy zagranicą.

Hoffman chwalił obsadę, w której znaleźli się m. in. Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Bogusław Linda, Aleksander Domogarow. Borys Szyc to według niego kolejny James Dean, czy Zbigniew Cybulski – Ten chłopak ma szaleństwo w oczach – mówił autor filmu. – To jest najważniejsze w aktorstwie.

Podczas spotkania w Wytwórni pokazali się także: Jerzy Michaluk – producent, realizatorzy dźwięku oraz przedstawiciele dystrybutora.

1920: Bitwa Warszawska opowiada o jednej z najważniejszych potyczek polsko-bolszewickich, która zahamowała podchód Armii Czerwonej na Europę Zachodnią. To także miłosna opowieść o aktorce zakochanej w poecie i kawalerzyście. Dystrybutorem obrazu jest Forum Film Poland.

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_8941_copy
Premiera filmu Sąsiady w Łodzi (foto)
Birdboy
Pierwsza odsłona Euroshortów za nami
Malgorzata_Szumowska
Laureaci 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni
3 komentarze
 • K.M.F.
  5 sierpnia 2011 at 15:17

  Ślepota nie boli (a szkoda). Nie było pytania.

 • mgmb
  4 sierpnia 2011 at 14:20

  hmm nie rozumiem, jest na górze tekstu – foto, wideo i tekst by ja mb 🙂

 • K.M.F.
  4 sierpnia 2011 at 14:01

  A gdzie podpis autora powyższego postu? 😮

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*