foto2013Najnowszy sprzęt, możliwość spotkania wybitnych fotografów i zobaczenia wspaniałych zdjęć – takie atrakcje przygotowały Międzynarodowe Targi Łódzkie na zbliżających się Targach Film Video Foto 2013.

16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video po raz kolejny da miłośnikom fotografowania i filmowania szansę przetestowania najnowszego sprzętu czołowych producentów. Podczas tego jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, zwiedzający będą mogli również podziwiać prace wybitnych fotografów i filmowców oraz wziąć udział w licznych zajęciach warsztatowych.

W tegorocznej edycji potwierdziło udział 151 światowych i polskich wystawców. Jak co roku zwiedzający będą mogli zapoznać się z produktami i usługami firm z branży foto, filmowej, oraz wprowadzonej w ubiegłym roku postprodukcji obrazu i tegoroczne nowości – sprzętu i programów do nagrywania i obróbki dźwięku.

Interesująco zapowiada się oferta firmy Sony, która zaprezentuje pełną gamę aparatów fotograficznych, kamer i akcesoriów. Miłośnicy najbardziej zaawansowanych rozwiązań będą mogli zapoznać się m.in. z pierwszym na świecie aparatem kompaktowym z pełną klatką – Cyber-shot RX1. Do przetestowania dostępny będzie również cyfrowy aparat kompaktowy wyposażony w 50-krotny zoom optyczny Cyber-shot HX300. Wszyscy, którzy cenią najwyższą jakość filmów i zdjęć, ale potrzebują sprzętu małych rozmiarów, będą mogli zapoznać się z coraz bardziej popularnymi aparatami kompaktowymi z wymiennymi obiektywami z serii NEX.

Na targi przyjadą doskonali, uznani fotografowie, którzy pokażą swoje prace i spotkają się z uczestnikami wydarzenia podczas warsztatów i seminariów. Tomasz Tomaszewski, jeden z najbardziej znanych polskich fotografów, którego prace publikowane były w najważniejszych polskich i zagranicznych pismach, pokaże wystawę „The US Trip: Generation Next”.

– Na tych kilkunastu fotografiach pokazuję miejsca, jakie odwiedziłem podczas swojej pierwszej  podróży po Ameryce Północnej, pracując nad materiałem prasowym dla magazynu „National Geographic”. – mówi Tomasz Tomaszewski.

Jacek Bonecki, doświadczony fotograf i operator filmowy, będzie promował swoją książkę „Fotograf w podróży”, której premiera odbędzie się niedługo po zakończeniu targów FVF 2013. Podczas prelekcji opowie o bogatych doświadczeniach, które zgromadził przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów z aparatem w ręku. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć unikalne zdjęcia z licznych wypraw m.in. do Nepalu, Argentyny, Chile i Chin. Fotograf wraz z Rafałem Sonikiem, pierwszym Polakiem, który stanął na podium Rajdu Dakar, opowiedzą na co zwrócić uwagę planując podróż, jak właściwie dobrać sprzęt oraz o emocjach i doświadczeniach towarzyszących Rajdom Terenowym.

Targom Film Video Foto tradycyjnie już towarzyszy wiele warsztatów, seminariów, prezentacji oraz spotkań, skierowanych zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i do amatorów tych sztuk:

• Warsztaty fotografii kulinarnej – jak tworzyć apetyczne kreacje i komponować smaczne kadry podpowiedzą Małgorzata Minta – dziennikarka i blogera kulinarna (Gazeta Wyborcza, Palce Lizać, Magazyn Smak, Minta Eats) i Maciej Zieliński (Digital Camera Polska).
• Spotkania z: Tomaszem Tomaszewskim, Jackiem Boneckim, Markiem Poźniakiem, Krzysztofem Niesporkiem oraz Stanisławem Puszczyńskim, organizowane przez firmę SONY.
• Portret – presja ludzi, presja czasu – zajęcia warsztatowe przygotowane przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykonać zdjęcia portretowe w trudnych warunkach oświetleniowych.
• Portret artystyczny– drugie warsztaty przygotowane przez ŁTF poprowadzi Tomasz Sobczak, który przybliży uczestnikom tajniki portretu artystycznego.
• Fotografia wysokich rozdzielczości tonalnych HDR w praktycznych zastosowaniach– warsztaty pod patronatem Świata Obrazu poprowadzi Andrzej Mroczek,autora bestsellerowej pozycji „Książka o fotografowaniu” i „Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available Light do HDR”.
• Warsztaty fotografii X- warsztaty przygotowane przez Optyczne.pl dotyczyć będą zarówno portretu, jak i zdjęć reportażowych. Podczas spotkania Robert Olech zaprezentuje aparaty Fujifilm serii X z X-Pro1 na czele.
• Lumix Street Photo – na warsztatach przygotowanych przez firmę Panasonic przybliżone zostaną tajniki fotografii reporterskiej. Opowie o niej redaktor Digital Foto Video – Norbert Gajlewicz. Po wykładzie wraz z uczestnikami warsztatów wybierze się na godzinny plener fotograficzny.
• Zasady montażu filmowego dla fotografów – kompozycja kadru i barwy zyskują, gdy za film zabiera się fotograf. Tracą jednak sklejki kolejnych ujęć i kompozycja całego utworu. Można to jednak zmienić, stosując się do kilku, jak się zdaje, prostych zasad, które przedstawi uczestnikom Artur Waczko z Warszawskiej Szkoły Reklamy.
• Magia After Effects – warsztaty z wykorzystaniem Adobe After Effects CS5 oraz Premiere PRO CS5 – w trakcie szkolenia Computer Arts Jerzy Drozda z eduweb.pl  przedstawi  najbardziej pożądane techniki pracy z materiałem wideo, jak również tajemnice postprodukcji oraz tworzenia efektów wizualnych.
• Canon EOS Cinema – Rober Wożniak z Canon Polskazaprezentuje przełomową, profesjonalną linię kamer HD Cinema EOS System łączącą sprawdzoną technologię wideo firmy Canon, oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie tworzenia obiektywów z kreatywnymi możliwościami Systemu EOS.
o Korekcja zdjęć w Photoshop i Camera RAW- szkolenie Cyfrografia.pl w formie projekcji filmów instruktażowych będzie kładło nacisk na praktyczne umiejętności, użyteczne dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiających zapisywanie zdjęć w surowych plikach RAW.
o Magia Photoshopa – warsztaty z wykorzystaniem Adobe Photoshop CS5 – podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop CS5 pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW.
o Cyfrowa obróbka zdjęć na potrzeby fotografii reklamowej – Cezary Szulc z WSR powie jak ważna jest świadomość sprzętu, na którym się pracuje, a także sposobów analizy i doboru plików źródłowych.
o Panel prawny FOTOGRAFOWANIE I FILMOWANIE – ZASADY I OGRANICZENIA PRAWNE .Podczas targów odbędzie się wykład dotyczący kontrowersyjnego tematu zakazu fotografowania. Magazyn Film & TV Kamera zaprosił jedną z najlepszych polskich kancelarii prawnych zajmujących się prawami autorskimi – Kancelarię Prawną Bukowski i Wspólnicy.
o Osoby, które przyjadą do Łodzi, aby zapoznać się z nowościami do nagrywania i obróbki dźwięku będą mogły również uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych
przez Estrada i Studio, które nauczą produkcji muzycznej od podstaw .
• Współczesny reportaż w zestawieniu z klasycznymi gatunkami – zajęcia przygotowane przez Warszawską Szkołę Reklamy. Spotkanie przybliży jego uczestnikom współczesnych twórców reportażu i dokumentu, oraz przypomni dzieła klasyków gatunku.

Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video – Film Video Foto odbędą się  w dniach 21-23 marca 2013 r. w godz. 10-18 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi, al. Politechniki 4. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie targów www.filmvideofoto.pl.

Wstęp:
Karta wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów – 30 zł
karta dla profesjonalistów (po kupnie przez stronę www.mtl.lodz.pl/fvf) – 24 zł
jednorazowy normalny (ważny 22-23.03) – 15 zł
jednorazowy ulgowy (ważny 22-23.03) – 10 zł
jednorazowy rodzinny (ważny 22-23.03) – 35 zł

Zobacz także:

Film Video Foto 2012 (foto)

Film Video Foto 2011 (foto)

Film Video Foto 2010 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Warsztaty z Jakubem Gotarskim
lodzkie-nagrody-kulinarne-2016
Łódzkie Nagrody Kulinarne
OJ_plakat
Oj!czysty – Prowokacje Tuwimowskie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*