F.E.T.A. 2010 – Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów

feta_logoOd 24 do 26 marca w naszym mieście odbywać się będzie Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów „F.E.T.A”. Jest to impreza cykliczna organizowana przez  XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi. 

Czternasta edycja F.E.T.A. zorganizowana będzie pod hasłem zaczerpniętym z poezji patrona szkoły: „Bo kochać znaczy tworzyć…”.

Corocznie festiwal otwiera młodym, zafascynowanym sztuką ludziom drzwi do artystycznego środowiska. Stwarza  możliwość  do  skonfrontowania  swych  umiejętności z  rówieśnikami  i poddania ich  swoich prac ocenie profesjonalnego jury. Festiwal podzielony jest na części: literacką, teatralno – kabaretową, muzyczną, plastyczną, fotograficzną i filmową, a w tym roku po raz pierwszy taneczną. Tak szerokie podejście  do  tematu  sztuki  pozwala  na  prezentacje  artystycznego  dorobku  licealistów z województwa łódzkiego w każdej dziedzinie. Głównym celem  imprezy jest propagowanie kultury wśród młodzieży, krzewienie upodobań do twórczości i stworzenie szansy na wypowiedzenie swoich poglądów w niekonwencjonalny sposób.

Organizatorami festiwalu jest przedsiębiorcza młodzież z klasy ID, pod kierownictwem wychowawcy Pani Beata Sapeli i wsparciem Pani Dyrektor szkoły mgr Małgorzaty Wiśniewskiej. Trójka prężnych uczniów: Natalia Witkowska, Dorota Kałuzińska i Sebastian Krajda z promocją i reklamą dotarła do sponsorów, aby uzyskać środki na nagrody dla finalistów  w poszczególnych kategoriach, podziękowania i dyplomy, opłaty za wynajem Klubu Luka na koncerty muzyczne, wynajem Klubu Blu na konkurs taneczny.

Pomocą i zaangażowaniem wykazują się również inni uczniowie, którzy mają przydzielone inne zadania, min: prowadzenie strony www.feta.org.pl, przyjmowanie zgłoszeń, zapraszanie profesjonalistów aby raczyli ocenić dorobek młodych artystów. Jest to spektakularne przedsięwzięcie, bardzo rozwijające  licealną  młodzież,  wyposaża ich w bezcenne wartości z jakimi potem wkraczają w dorosły świat.

Tegoroczną edycję imprezy wspiera Plaster Łódzki. Laureat konkursu muzycznego wystąpi podczas organizowanej przez nas Trzeciej Łódzkiej Nocy Muzyki. Pełen program Festiwalu znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *