Festyn Czas na Zdrowie w Łodzi (foto)

030

W środę, 23 maja, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łodzi odbył się Festyn zdrowotny – Czas na zdrowie. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się grupa młodzieży Ośrodka o nazwie Młodzi Zdrowi Przebojowi.

Festyn miał na celu popularyzację tematyki prozdrowotnej wśród młodzieży, inspirowanie do zdrowego stylu życia. Podczas  festynu odbyła  prezentacja gospodarstw ekologicznych z województwa łódzkiego. Prezentowali się m.in. producent miodu, herbatek ziołowych i owocowych Biofix, jajek ekologicznych, pieczywa ekologicznego oraz Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic. Można było również degustować produkty ekologiczne, a także uzyskać ulotki z opisem ich pochodzenia. Odbyła się również projekcja filmików o zdrowym żywieniu pt. Śmietnik w mojej głowie. Kolejnym etapem było przygotowanie zdrowego poczęstunku przez uczniów i uczennice zaproszonych Ośrodków. Następnie impreza przeniosła się do ogrodu, gdzie na uczestników czekały zmagania sportowe. Był tor przeszkód  i wspinanie po drzewach. Na koniec każdy z uczestników festynu otrzymał pamiątkowy dyplom. Ciekawych przebiegu całego przedsięwzięcia zapraszam do fotorelacji.

joomplu:37174

Festyn jest częścią programu Fundacji BOŚ: Czas na zdrowie łączy rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej właściwego stylu życia z dawką zdrowej zabawy. Konkurs ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także nauczycieli i rodziców. W pierwszym etapie zespoły uczniów działające pod opieką nauczyciela, zdobywają, a następnie promują wśród społeczności szkolnej wiedzę z zakresu dokonywania wyborów służących zdrowiu. W pierwszym etapie konkursu Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 z Łodzi zajął trzecie miejsce w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *